WYKONAŁA: KONSPEKT LEKCJI.
PATRYCJA KOZA
GR. I B
TEMAT:. Nauczanie przyjęć piłki w powietrzu, doskonalenie poznanych elementów.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: nauczanie przyjęć piłki klatką piersiową i udem, dosko -
nalenie uderzeń i prowadzenia piłki
2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja (orientacja przestrzenna), zwinność
3.WIADOMOŚCI: technika przyjęć piłki
4.AKCENT WYCH.: kultura osobista i postawa na zajęciach
KLASA: V
MIEJSCE: boisko szkolne
CZAS: 90'
L.ĆW.: 24
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki do nożnej, tyczki
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć
|
|
Ustawienie w półokręgu
1' |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustaw. jw.
2' |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
|
Piłka na parę 5'
1'
1'
5 x każdy
5 x w L i P. str.
5 x w L i P. str.
5 x w P. i L str.
5 x w P. i w L str.
6 x
2 x 15
10 x każdy |
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Obwód stacyjny:
A - klatką piersiową:
B - udem
A - podział na dwa zespoły, z odległości 10 m. strzał na pustą bramkę B - w dwóch zespołach, konkurs który zespół szybciej trafi 7 x
A - jeden U jako bramkarz, prowadzenie piłki w dwójkach z próbą strzału na bramkę, osoba strzelająca zmienia bramkarza B - jeden U jako bramkarz, prowadzenie piłki w dwójkach, w wyznaczonym miejscu zatrzymanie piłki podeszwą przez 1U i bieg w bok za bramkę, 2U po nabiegu próba strzału 4. Mała gra 6:6 na trzy bramki (gra znana) |
A - pierwszy obwód, B - drugi obwód
2'
2' 2'
2'
2' 2'
Każdy zawodnik wykonuje 10 strzałów, zapamiętując liczbę trafień 5' Drużyna przegrana wykonuje ćw. zadane przez zwycięzców 5'
5'
5'
30' |
5.Uspokojenie org. |
W parach 1U żonglerka do skucia, 2U liczy ilość podbić - zmiana |
3' |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
Ustaw. w dwu-szeregu 3'
|
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ustaw. jw. 2' |