ZATWIERDZAM |
ZEZWALAM NA UŻYCIE |
DATA |
PODPIS |
|
|
|
|
.............................. |
|
|
|
stop. imię i nazwisko |
|
|
|
................. |
|
|
|
data |
|
|
|
PLAN - KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z przedmiotu SZKOLENIE TAKTYCZNE
z 53 plutonem
TEMAT 7/1 : ZWALCZANIE CELÓW POWIETRZNYCH Z BRONI
STRZELECKIEJ
CEL:
W wyniku przeprowadzenia zajęć elew powinien potrafić:
Wykrywać i rozpoznawać cele powietrzne
Stawiać zadania do zwalczania celów powietrznych
Prowadzić ogień do celów powietrznych
CZAS: 2 x 45 minut
MIEJSCE: PPC
FORMA: Zajęcia praktyczne
ZAGADNIENIA:
Wykrywanie i rozpoznawanie celów powietrznych
Stawianie zadań do zwalczania celów powietrznych
Prowadzenie ognia z broni strzeleckiej do celów powietrznych
LITERATURA:
„Podręcznik żołnierza wojsk zmechanizowanych” Szkol.591/78
WSKAZÓWKI ORGANIZATORSKO-METODYCZNE:
trzy dni przed zajęciami podaję dowódcom drużyn zagadnienia, czas przeznaczony na ich przerobienie, ubiór i miejsce prowadzenia zajęć;
dwa dni przed zajęciami udzielam instruktażu do zajęć;
dzień przed zajęciami sprawdzam i zatwierdzam im karty pracy;
w dniu zajęć
podaję temat, cel i organizację zajęć;
w czasie zajęć zwracam szczególną uwagę na metodyczne szkolenie żołnierzy przez dowódców drużyn; w przypadku stwierdzenia rażących niedociągnięć przerywam natychmiast szkolenie, wzywam instruktorów i omawiam stwierdzone błędy, udzielam wskazówek;
zwracam uwagę na czynności wykonywane przez ćwiczących;
zmianą grup kieruję osobiście
TREŚĆ ZAGADNIENIA |
WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE |
1 |
2 |
CZĘŚĆ WSTĘPNA 10 minut
|
Przyjmuję meldunek i sprawdzam obecność oraz wygląd zewnętrzny żołnierzy. Podaję temat i cel zajęć. Zapoznaję szkolonych z organizacją zajęć oraz podaję zagadnienia |
CZĘŚĆ GŁÓWNA 70 minut
ZAG.1 Wykrywanie i rozpoznawanie celów powietrznych
ZAG.2 Stawianie zadań do zwalczania celów powietrznych
ZAG.3 Prowadzenie ognia z broni strzeleckiej do celów powietrznych - zapora pionowa - zapora pochyła - zapora prostopadła
|
Prowadzi dowódca drużyny, przestawia sposoby wykrywania i rozpoznawania podstawowych sylwetek samolotów i śmigłowców. Korzystając z plansz pokazuje szkolonym samoloty i śmigłowce oraz nakazuje rozpoznawać je po charakterystycznych cechach.
Prowadzę osobiście przedstawiają przykładowe zadania do zwalczania celów powietrznych, następnie nakazuję szkolonym do powtórzenia zadań przez mnie postawionych oraz do stawiania własnych.
Prowadzi dowódca drużyny. Przestawia szkolonym jakie są sposoby prowadzenia ognia z broni strzeleckiej oraz na czym poszczególne z nich polegają. Nakazują szkolonym powtarzać wiadomości przez siebie podane.
|
CZĘŚĆ KOŃCOWA 10 minut
|
Omawiam zajęcia, sprawdzam zapamiętanie wiadomości przez szklonych zadając pytania kontrolne z treści przedstawionych na zajęciach. Podaję termin kolejnych zajęć. Wskazuję najlepszych i najsłabszych.
|
OPRACOWAŁ
........................................
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
CZĘŚĆ WSTĘPNA 10 minut
Przyjęcie meldunku
Sprawdzenie obecności i wyglądu zewnętrznego
Podanie tematu i celu zajęć
CZĘŚĆ GŁÓWNA 70 minut
T 7/1 Zwalczanie celów powietrznych z broni strzeleckiej
80 minut
ZAGADNIENIE 3
Sposoby przyjmowania ugrupowania przez pododdziały plot
Prowadzi: . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ZAG.2 Warunki, jakim powinny odpowiadać stanowiska pod egzemplarze sprzętu bojowego
Prowadzi: . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ZAGADNIENIE 1
Warunki, jakim powinny odpowiadać rejony do rozmieszczenia elementów ugrupowania bojowego pododdziału plot
Prowadzi: . . . . . . . . . . . . . . . . .
CZĘŚĆ KOŃCOWA 10 minut
Omówienie zajęć
Sprawdzenie opanowanych wiadomości
Podanie zadań na naukę własną
Podanie terminu kolejnych zajęć