pomost


Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Wydział Inżynierii Lądowej

Instytut Materiałów i Konstrukcji Budowlanych

Katedra Niezawodności i Podstaw Konstrukcji Metalowych

PROJEKT NR 2 Z KONSTRUKCJI METALOWYCH

Grzegorz Cieślikowski

IV rok KBI

Gr. 2

Zestawienie obciążeń dla stropu

Rodzaj obciążenia

Wartość char.

[kN/m2]

γ

Wartość obl.

[kN/m2]

Płytki posadzkowe

0,01m x 22,0 kN/m3

0,220

1,2

0,264

Wylewka cementowa

0,025m x 21,0 kN/m3

0,525

1,3

0,683

Płyta żelbetowa

0,10m x 25,0 kN/m3

2,500

1,1

2,750

Tynk

0,015m x 19,0 kN/m3

0,285

1,3

0,371

Razem stałe

gk=3,530

g=4,068

Technologiczne

pk=9,500

1,2

p=11,400

Zestawienie obciążeń dla belki stropowej

Wartości charakterystyczne

Ciężar własny belki IPE 400 0,0098 x 66,3 = 0,65 kN/m

Obciążenie technologiczne

pk=9,500 kN/m2 x 3,25m = 30,875 kN/m

Obciążenie stałe

gk=3,530 kN/m2 x 3,25m + 0,65 kN/m = 12,12 kN/m

Razem : 43 kN/m

Wartości obliczeniowe

Obciążenie technologiczne

pk=11,400 kN/m2 x 3,25m = 37,05 kN/m

Obciążenie stałe

gk=4,068 kN/m2 x 3,25m + 0,65 kN/m x 1,1 = 13,77 kN/m

Razem : 51,27 kN/m

Moment maksymalny 230,72 kNm

Siła poprzeczna 153,27 kN

Zestawienie obciążeń dla podciągu

Wartości charakterystyczne

Ciężar własny belki HEB 800 0,0098 x 262 = 2,568 kN/m

Obciążenie technologiczne

Pk=30,88 kN/m x 6,0m = 185,28 kN

Obciążenie stałe i zmienne

Qk= 43 kN/m x 6,0 m + 8,34 kN = 266,34 kN

Obciążenie stałe

Gk=Qk − Pk = 266,34 kN − 185,28 kN = 81,06 kN

Wartości obliczeniowe

Obciążenie technologiczne

P=37,05 kN/m x 6,0m = 222,3 kN

Obciążenie stałe i zmienne

Q= 51,27 kN/m x 6,0 m + 8,34 kN x 1,1= 316,80 kN

Obciążenie stałe

G=Q − P = 316,80 kN − 222,3 kN = 94,50 kN

Moment maksymalny 0,334 x 94,5 x 13 + 0,412 x 222,3 x13 = 1601 kNm

Siła poprzeczna 475,20 kN

0x08 graphic



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
CIOP pomostowe warunki[1]
PN 86 B 02005 Obciazenia budowli Obciazenie suwnicami pomostowymi, wciagarkami i wciagnikami
Temat pomost
karta oceny merytorycznej wniosu o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego
pomost ady Układ1
Pomost drewniany kładka 1
Pomost drewniany kładka 4
Pomostówki nowe obowiązki pracodawcy
Projekt pomostu technologicznego
Gwne zaoenia systemu emerytur pomostowych Wyniki prac KT 24 09 08
304 Ustawa o emeryturach pomostowych
Emeryturka pomostowa
PYTANIA EGZAMINACYJNE DLA KIERUNKU PIELEGNIARSTWO POMOSTOWE ROK II, ANESTEZJOLOGIA ( zxc )
pomost1
Pomosty ku mowie ludzkiej
02-03-Pomosty robocze
SCHEMAT KONST. POMOSTU 1.150-Układ1
emerytury pomostowe id 160716 Nieznany

więcej podobnych podstron