POLITECHNIKA WROCŁAWSKA


Lc = L + L2

Lc = 80 + 1804,85= 1884,85m

  1. SPRAWDZENIE MAX WARTOŚCI PARAMETRÓW KINEMATYCZNYCH

a =0x01 graphic

a =0x01 graphic
= 0,324m/s < 0,6m/s

ψ = 0x01 graphic

ψ = 0x01 graphic
= 0,090m/s2 < 0,50 m/s2

ƒ = 0x01 graphic

ƒ = 0x01 graphic
= 27,78 mm/s < 35 mm/s

  1. OBLICZENIE ŁUKU PIONOWEGO

Rp = 2500m

    1. dla łuku pierwszego od km 0+875,00 do km 1+125,00

i1 = 0,0000

i2 = 0,0040

ni = i2 - i1

ni = 0,0040 - 0,0000 = 0,0040

styczna

t = 0x01 graphic
⋅ni

t = 0x01 graphic
⋅0,0040 = 5,00

strzałka

fp = 0x01 graphic

fp = 0x01 graphic
= 0,020

    1. dla łuku drugiego od km 1+125,00 do km 4+993,75

i1 = 0,0040

i2 = 0,0080

ni = 0,0080 - 0,0040 = 0,0040

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0040 = 5,00

strzałka

fp = 0x01 graphic
= 0,020

    1. dla łuku trzeciego od km 4+993,75 do km 5+474,36

i1 = 0,008

i2 = 0,004

ni = 0,0080 - 0,0040 = 0,0040

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0040 = 5,00

strzałka

fp = 0x01 graphic
= 0,020

    1. dla łuku czwartego od km 5+474,36 do km 7+173,40

i1 = - 0,0040

i2 =+ 0,0040

ni = 0,004 - (- 0,0040) = 0,0080

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,008 = 10,00

strzałka

fp = 0x01 graphic
= 0,0800

    1. dla łuku piątego od km 7+173,40 do km 7+662,50

i1 = 0,004

i2 = 0,001

ni = 0,0040 - 0,0010 = 0,0030

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0030 = 3,75

strzałka

fp = 0x01 graphic
0,00302 = 0,011

    1. dla łuku szóstego od km 7+662,50 do km 8+750,00

i1 = 0,001

i2 = 0,008

ni = 0,0080 - 0,0010 = 0,0070

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0070 = 8,75

strzałka

fp = 0x01 graphic
0,00702 = 0,061

    1. dla łuku siódmego od km 8+750,00 do km 9+149,53

i1 = 0,0080

i2 = 0,0000

ni = 0,0080 - 0,0000 = 0,0080

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0080 = 10,00

strzałka

fp = 0x01 graphic
0,00802 = 0,080

    1. dla łuku ósmego od km 9+149,53 do km 12+275,00

i1 = 0,0000

i2 = 0,0060

ni = 0,0060 - 0,0000 = 0,0030

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0060 = 7,50

strzałka

fp = 0x01 graphic
0,00602 = 0,045

    1. dla łuku dziewiątego od km 12+275,00 do km 13+275,00

i1 = 0,0060

i2 = 0,0000

ni = 0,0060 - 0,0000 = 0,0060

styczna

t = 0x01 graphic
⋅0,0060 = 7,50

strzałka

fp = 0x01 graphic
0,00602 = 0,045

OPIS TECHNICZNY

  1. PODSTAWA OPRACOWANIA

Podstawą opracowania jest temat wydany w dniu 12 października 2001r. przez Instytut Inżynierii Lądowej. Projektowany odcinek został zatwierdzony do opracowania a podstawie projektu wstępnego w tym analizy parametrów technicznych trasy kolejowej oraz objętości robót ziemnych.

  1. LOKALIZACJA OBIEKTU

Projektowany odcinek linii kolejowej przebiega od km 7+450,00 do 8+200,00 w terenie nizinnym. Na projektowanym odcinku występuje łuk poziomy o promieniu 1500m oraz odcinek prosty. Na łuku zastosowano krzywe przejściowe w postaci paraboli trzeciego stopnia.

  1. PRZEKRÓJ PODŁUŻNY

Linię kolejową w przekroju podłużnym zaprojektowano zgodnie z projektem wstępnym. Trasa przebiega w nasypie i niewielkim wykopie.

  1. ODWODNIENIE

Odwodnienie linii kolejowe odbywać się będzie poprzez zaprojektowane spadki poprzeczne podtorza i = 5% a także przez spadki podłużne niwelety. Odpływ wody kierowany będzie do rowów o przekroju trapezowym o nachyleniu skarp 1:5, głębokość rowów 0,5m, szerokość dna 0,4m.

Linia kolejowa prowadzona będzie po zaprojektowanym wiadukcie od km 2+700,00 do km 2+800,00, α = 630. Ponadto zastosowano przepusty rurowe z kręgów żelbetowych średnicy 1000mm:

  1. km 0+450,00

  2. km 2+200,00

  3. km 2+375,00

  4. km 4+575,00

  5. km 5+800,00

  6. km 7+475,00

  7. km 7+640,95

  8. km 7+900,00

  9. km8+187,50

  10. km 8+362,50

  11. km 8+975,00

  12. km 9+337,50

  13. km 10+887,11

  14. km 10+475,00



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Zadania-lista4, POLITECHNIKA WROCŁAWSKA (2009), Semestr II, Fizyka 2
Zadanie z pasowania otwarte, PWR Politechnika Wrocławska, podstawy metrologii, Wykłady 2011
II O- Biochemia cwiczenie 5, Politechnika Wrocławska - ochrona środowiska, biochemia - laboratorium
ekonomia kolo, Politechnika Wrocławska Energetyka, II semestr, Ekonomia
Zagad NE09, Politechnika Wrocławska, PWR - W10- Automatyka i Robotyka, Sem3, Elektro, Podstawy elekt
Matematyka (1), Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczny, Mechanika i Budowa Maszyn, Matematyka
zagadnienia chemia wody, Politechnika Wrocławska, Inżynieria Środowiska, II rok, Chemia wody
cw05-protokol, Politechnika Wrocławska Energetyka, III semestr, Materiały
II O- Biochemia cwiczenie 1, Politechnika Wrocławska - ochrona środowiska, biochemia - laboratorium
Systemy Operacyjne lab4, Politechnika Wrocławska, Systemy Operacyjne
sciaga5, PWR Politechnika Wrocławska, podstawy inżynierii procesowej
kolo, Studia PWR Tranposrt Mechaniczny Politechnika Wrocławska, SEMESTR V, Podstawy projektowania śr
Test zestaw 4, Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczny, Mechanika i Budowa Maszyn, BHP - Iwko
203 rejestry, Politechnika Wrocławska - Materiały, logika ukladow cyfrowych, sprawozdania
owi, Politechnika Wrocławska Energetyka, 2 semestr, Ochrona własności intelektualnej i przemysłowej
Co może być, Politechnika Wrocławska Energetyka, V semestr, Maszyny przepływowe
automatyka i robotyka-rozwiazania, Politechnika Wrocławska - Materiały, podstawy automatyki i roboty
sc5 druk, Politechnika Wrocławska, PWR - W10- Automatyka i Robotyka, Sem3, Elektro, Podstawy elektro

więcej podobnych podstron