KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I
Szkoła Podstawowa nr 32 15.04.2005 r.
Gliwice - Łabędy, ul.Wrzosowa godz. 8.55-9.40
Klasa I 1 godzina lekcyjna
Prowadzący lekcję:
Temat lekcji: Rakietą w kosmos.
CELE EDUKACJI:
Uczeń:
dowie się o kosmosie;
ułoży temat z rozsypanki wyrazowej;
wypowie się na temat „jak wyobrażasz sobie kosmos?”;
przyswoi pisownię wyrazów z małej i dużej litery (Ziemia, Ziemianie);
wykona model rakiety z papieru;
umie wykonać proste działania matematyczne;
umie wykorzystać i dobierać odpowiednie do potrzeb zgromadzone materiały plastyczne;
potrafi utrzymać czystość na miejscu pracy i zadbać o estetykę oraz bezpieczeństwo pracy.
METODY:
pogadanka, objaśnienie, odpowiedzi na pytania, praktyczne działanie, „taniec”.
FORMY:
indywidualna i zbiorowa.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
podręcznik i karta pracy, rozsypanka wyrazowa, materiały plastyczne, kreda, tablica, magnesy, magnetofon, liczmany.
PRZEBIEG LEKCJI
|
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA |
CZYNNOŚCI UCZNIÓW |
1 |
2 |
3 |
Wprowadzenie |
1. Wprowadzenie do zajęć - rozsypanka wyrazowa. 2. Zapisanie tematu lekcji na tablicy. Zwrócenie uwagi na trudności ortograficzne. |
1. Dzieci kojarzą wyrazy z tematem zajęć. 2. Ułożenie z wyrazów tematu lekcji i zapisanie go w zeszycie. Przyswojenie pisowni.
|
Część główna |
1. „Taniec” wprowadzający w tok zajęć.
2. Wyjaśnienie pojęcia „kosmos”.
3. Pogadanka na temat „jak wyobrażasz sobie kosmos?”.
4. Historyjka „matematyczna” o rakietach.
5. Zwrócenie uwagi na prawidłowość w liczeniu i poprawność zapisu działań matematycznych.
6. Polecenie wykonania zadania z karty pracy.
7. Nadzór nad wykonaniem pracy plastycznej.
8. Polecenie wykonania kolejnego zadania z karty pracy.
9. Przypomnienie o poprawności zapisu wyrazów.
10. Zasygnalizowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
|
1. Czynny udział w tańcu, rozwijanie aktywności ruchowej. 2. Umiejętność formułowania krótkich wypowiedzi. 3. Wyrażanie własnych zdań.
4. Wspólne, głośne liczenie i wykonanie prostych działań matematycznych. 5. Prawidłowe wykonanie na bieżąco działań matematycznych.
6. Składanie rakiety wg instrukcji nauczyciela.
7. Wykonanie pracy plastycznej techniką składania ręcznego- rakieta z papieru. 8. Dopasowanie wyrazów do rysunków.
9. Prawidłowe zapisanie wyrazów w kartach pracy.
10. Przygotowanie się do zakończenia zajęć.
|
Podsumowanie i zakończenie |
1. Zakończenie i omówienie zajęć.
2. Zadanie pracy domowej - dokończenie nieskończonych ćwiczeń na lekcji.
3. Zabawa z „rączkami”. |
1.Przypomnienie sobie co robiliśmy na dzisiejszej lekcji. Posprzątanie stanowisk pracy. 2. Zaznaczenie sobie odpowiednich ćwiczeń.
3. Odprężenie się poprzez zabawę.
|