1705


Konspekt zajęć

Data: 17.04.2008r

Godzina: ok. 15 min

Grupa wiekowa: 2 rok życia; III grupa rozwojowa.

Ilość dzieci: 2

Temat zajęć: Ubranka

rodzaj zajęć: zabawa dydaktyczna kształtująca nawyki

cele zajęć:

1.ogólny: nauka samodzielnego rozbierania się i ubierania

2.szczegółowy:

3.towarzyszące:

Miejsce zabawy: sala - na krzesełkach w kąciku tematycznym

Pomoce: dwie lalki (z ubrankami - sukienka, czapka, bluzka, spodnie, buty); dwie maty edukacyjne z guzikami, suwakami, rzepami i sznurkami; rysunki czapki, bluzki, spodni, butów i sukienki; wyżej wymienione części ubrania.

Przebieg zajęć

Czynności opiekunki

Czynności dzieci

Zaprowadzam dzieci do przygotowanego wcześniej miejsca.

Dzieci idą.

Proszę dzieci żeby usiadły na krzesełkach.

Dzieci siadają.

Pokazuje dzieciom jak się rozbiera lalkę, składa zdejmowane z niej ubranka i przy okazji nazywam je.

Dzieci patrzą i słuchają.

Daje dzieciom ubrane lalki i proszę żeby je rozebrały i złożyły ubranka.

Dzieci rozbierają lalkę i w miarę możliwości składają ubranka.

Pokazuje dzieciom jak się ubiera lalkę i proszę żeby powtórzyły.

Dzieci patrzą i w miarę możliwości powtarzają.

Odkładam lalkę na bok i proszę żeby dzieci również je odłożyły (np.: do wózka bo lala idzie spać).

Dzieci odkładają lalki.

Zaprowadzam dzieci do stolika.

Dzieci idą.

Pokazuje dzieciom sukienkę, czapkę, bluzkę, spodnie i buty oraz ich rysunki na kartkach, pytam co to jest i gdzie się to zakłada np. czapka na głowę.

Dzieci patrzą, słuchają i odpowiadają.

Wyjmuję i pokazuję dzieciom maty.

Dzieci patrzą.

Pokazuje dzieciom jak się zapina i rozpina na macie guziki.

Dzieci patrzą i w miarę możliwości powtarzają.

Pokazuje dzieciom jak się zapina i rozpina na macie rzepy.

Dzieci patrzą i w miarę możliwości powtarzają.

Pokazuje dzieciom jak się zapina i rozpina na macie suwak.

Dzieci patrzą i w miarę możliwości powtarzają.

Pokazuje dzieciom jak się wkłada sznurek do dziurki i przeciąga na drugą stronę.

Dzieci patrzą i w miarę możliwości powtarzają.

Jeśli dzieci mają na sobie jakieś duże guziki, rzepy lub suwaki to proszę żeby je rozpięły i zapięły.

Dzieci jeśli mają je na sobie to w miarę możliwości wykonują polecenie.

Dziękuje dzieciom za zabawę, pytam czy się podobało i odprowadzam je do reszty dzieci.

Dzieci odpowiadają i wracają na salę.


