Geodezja spr poligonowy, 1 Rok, Geodezja


  1. Suma praktyczna kątów

∑ αprakt.= ∑ αk. pom.

Σαprak= 400,0084 g

  1. Suma teoretyczna kątów

∑ αteoret.=(n-2)*200 g

∑ αteoret.=(4-2)*200 = 400g

  1. Odchyłka kątowa dopuszczalna

dop=3m0x01 graphic
m=20cc

dop=3*20*2 = 120 cc = 0,0120 g

  1. Odchyłka kątowa rzeczywista

rz=∑ αprakt-∑ αteoret

rz=400,0084-400=0,0084g

  1. Sprawdzenie

0x01 graphic

|0,0084| <= 0,0120

  1. Poprawka kątowa

0x01 graphic
= 0,0084 / 4 = 0,0021g

  1. Kąty wyrównane

α w= αpomierzone±Vα

142,5278 - 0,0021 = 142,5257 g

112,1945 - 0,0021 = 112,1924 g

86,4860 - 0,0021 = 86,4839 g

58,8001 - 0,0021 = 58,7980 g

  1. Suma kątów wyrównanych

∑ αw= 142,5257 + 112,1924 + 86,4839 + 58,7980 = 400g = ∑ αteoret

  1. Azymuty(g , c cc)

A12=350g

A23=A12-200g 12 itd...

  1. Przyrosty współrzędnych

x =d*cosA

y= d*sinA

  1. Suma teoretyczna przyrostów

Σxteoret.= Σyteoret=0

  1. Suma praktyczna przyrostów

Σxprakt.= 0,00 m

Σyprakt= 0,03 m

  1. Odchyłka liniowa dopuszczalna

[d] / 2000 = / 2000 = 0,51 m

  1. Odchyłka liniowa rzeczywista

0x01 graphic

[(0,00)2 + (0,03)2 ] (1/2) = 0,3 m

  1. 0x01 graphic

0,03 = 0,03

  1. Poprawki dla przyrostów

0x08 graphic

0x08 graphic

  1. Przyrosty wyrównane

0x08 graphic

0x01 graphic

  1. Sprawdzenie

Σxw.= Σyw=0

  1. Współrzędne punktów

0x08 graphic

0x01 graphic


x1=100,00 m

y1=100,00 m

x2= 100 + 10,19 = 110,19 m

y2= 100 - 10,19 = 89,81 m

x3= 110,19 - 4,23 = 105,96 m

y3= 89,81 - 6,26 = 83,54 m

x4= 105,96 - 14,81 = 91,15 m

y4= 83,54 + 15,43 = 98,97 m

0x01 graphic

0x01 graphic



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Geodezja spr poligonowy, 1 Rok, Geodezja
Pytania na spr.8, studia, 3 rok, Mikrobiologia, pytania, testy, polski, STOMATOLOGIA 2005-2006 wszys
spr. 2, studia, 3 rok, Mikrobiologia, pytania, testy, ROK AKADEMICKI 2005-2006, MEDYCYNA 2005-2006
spr.6, studia, 3 rok, Mikrobiologia, pytania, testy, polski, STOMATOLOGIA 2005-2006 wszystkie
spr. 7, studia, 3 rok, Mikrobiologia, pytania, testy, polski, STOMATOLOGIA 2005-2006 wszystkie
MOJE spr. 1, studia, 3 rok, Mikrobiologia, pytania, test 1, Nowy folder
Medycyna spr. 3, studia, 3 rok, Mikrobiologia, pytania, testy, ROK AKADEMICKI 2005-2006, MEDYCYNA 20
spr 2, Geodezja, rok 3, Fotogrametria i teledetekcja, sprawko nr 6 aerosys
wyzsza spr, Geodezja i Kartografia, III rok, Geodezja wyższa, geo wyższa
Wyznaczenie długości pionowego odcinka niedostępnego - obliczenia, Studia, AGH, Rok II, geodezja II,
Decyzja w-z, Geodezja i Kartografia, II rok, PPPiPU
5 egzamin geo inz rzad i 2010 , Studia Geodezja i szacowanie nieruchomości, rok III, GI
GiK - sprawozdanie 1, Studia, 1 rok, od Magdy, geodezja 1
pppipu, Geodezja i Kartografia, II rok, PPPiPU
ćw. 2, Studia, 1 rok, od Magdy, geodezja 1, Geodezja II, Geodezja (Kuba)

więcej podobnych podstron