937


Sało Patryk

Konspekt lekcji WF

Chłopcy liczba 20

Temat- zadania główne: Nauka tańca dyskotekowego

Cele operacyjne w zakresie:

-umiejętności: w zakresie tańca dyskotekowego

-wiadomości: na temat tańca dyskotekowego

-motoryczność: rozwijanie umiejętności rytmiczno ruchowych

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna Czas trwania: 45 min.

Pomoce dodatkowe: sprzęt grający

Część lekcji

Czas

Układ działań

(tok lekcji)

Treść zadań

dozowanie

Uwagi o realizacji-formy, metod, środki

Część wstępna ok. 10 min.

1. Zorganizowanie grupy.

2. Przygotowanie i nastawienie grupy do aktywnego udziału w zajęciach.

3. Rozgrzewka ogólnorozwojowa i rozciągająca.

1. Wprowadzenie grupy na salę.

2. Zbiórka.

3. Powitanie sportowe

4. Sprawdzenie obecności i stroju sportowego pod kątem higieny.

1. Zapoznanie grupy z programem zajęć:

-zapoznanie grupy z układm tańca dykotekowego

-rozwjanie umiejętności rytmiczno ruchowych

2. Zapoznanie grupy z historią tańca i jej rodzjami tańca dykotekowego.

1.Zabawa w „berka”

2. Krążenia głowy, tułowia, bioder, kolan, stawu skokowego,

3. W staniu rozkrocznym (możliwie największym) siadamy na jedną nogę, a drugą (wyprostowaną) dociskamy do ziemi. Ćwiczenie to powtarzamy na drugiej nodze. To samo ćwiczenie robimy do przodu,

4. Opieramy się o ścianę, jedną nogą robimy zakrok i staramy naciągnąć mięśnie ud,

5. W siadzie prostym rozkrocznym rękami dotykamy na zmianę za plecy (jak najdalej), skłon do wyprostowanej nogi (na przemian),

6. Łączymy się w pary, obracamy się do siebie plecami, splatamy łokcie i bierzemy partnera na plecy (powtarzamy to ćwiczenie na zmianę),

7.W siadzie rozkrocznym razem z partnerem łapiemy się za ręce i przeciągamy na zmianę do tyłu.

8. ćwiczenia wolne wg koncepcji grupy zmuzyką

Ustawienie grupy w dwuszeregu.

Kontrola i samokontrola


Na całej sali z muzyką

Grupa staje w rozyspce na całej sali

Część główna 20-25 min.

1. Nauka tańca dyskotekowego

  1. Prawa noga w prawą sronę.

  2. Lewą dostawić do prawej.

  3. Lewą nogę ustawia się styłu za prawą.

  4. Prawą nogę dostawić dolewej.

  5. Lewa noga w lewą stronę.

  6. Prawą nogę dostawić do lewej.

  7. Prawa noge po skosie w prawą strone.

  8. Lewa nogę dostawić do prawej

  9. Lewa noga noga w przód.

  10. Prawa noga w przód z pół obrotem.

  11. Lewa noga w przód z pół obrotem całego ciała w lewo, klaśnięcie.

  12. Lewa mogą w tył z pół obrotemcałego ciała w lewo.

  13. Prawa noga w tył z pół obrotem całego ciała w lewo.

  14. Lewą noge dostawiamy do prawej.

  15. Prawa noga w prawą stronę, przeniesienie ciężaru ciała naprawą nogę, lewa stoi na palcach.

  16. Przeniesienie ciężaru ciała na lewą nogę prawa stoi na palcach.

Wszystkowykonujemy w jednym kierunku

Część końcowa 7-10 min.

1. Uspokojenie organizmu.

2.Czynności organizacyjne i wychowawcze związane z zakończeniem lekcji.

3. Nastawienie do samodzielnego wykonywania zadań ruchowych

1. Siad skrzyżny. Wkręcanie żarówki (lewa, prawa ręka)

2. Leżenie tyłem z ugiętymi nogami i rozluźnienie mięśni.

1. Siad skrzyżny w kole przed nauczycielem:

-omówienie zajęc z zakresu tańca dyskotekowego.

1. Zachęcenie grupy do pracy nad sobą.

2. Zasugerowanie aby samodzielnie wykonywały ćwiczenia na podwórku w wolnym czasie.


