3912121911
IV. SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTERDYSCYPLINARNYCH
Temat: Źródła energii.
Czas trwania: 45 min.
Cel główny:
Uczeń:
• potrafi wskazać przykłady źródeł energii
• potrafi wskazać przykłady wykorzystywania poszczególnych źródeł energii
Cele szczegółowe:
Uczeń:
• wymienia rodzaje surowców energetycznych,
• wymienia rodzaje energii,
• klasyfikuje rodzaje energii w grupach: odnawialne i nieodnawialne,
• opisuje wpływ wykonanej pracy za zmianę energii,
• przedstawia argumenty za i przeciw wykorzystaniu poszczególnych źródeł energii,
• porównuje poszczególne surowce energetyczne (paliwa) pod kątem ilości uzyskanej z nich energii,
• rozwija świadomość że człowiek jest odpowiedzialny za środowisko, w którym żyje,
• organizuje pracę w grupie i efektywnie współdziała w zespole,
• skutecznie komunikuje się w grupie,
• rozwiązuje problemy w twórczy sposób,
• potrafi wykorzystać technologię komputerową do opracowania i prezentacji wyników doświadczenia.
Formy pracy:
S - praca indywidualna,
■S - praca w grupach.
Środki dydaktyczne:
S - komputer z dostępem do Internetu,
■S - platforma e- learningowa,
■f - zestawy doświadczalne, y' - karty pracy.
Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie do tematu zajęć.
Dyskusja na temat:
a) Energia. Zasoby energetyczne na Ziemi.
UNIA EUROPEJSKA
EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY
s NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI m
Wyszukiwarka
Podobne podstrony:
PROJEKT INNOWACYJNY 50 I S t r o n aIV. SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTERDYSCYPLINARNYCH Temat: Wykorzystanie e67 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY1. Konspekt zajęć z matematyki Cele: Celem zajęć jest: >711 S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY2. Konspekt zajęć z chemii Cele: Celem zajęć jest: >^ KAPITAŁpLUDZKI^ _Projekt wspótfin i Społecznego Schemat scenariusza zajęć: 1. Tytuł i tematScenariusz zajęć na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń w10 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNYTEST WIADOMOŚCI Z ZAKRESU NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH Kolej11 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY Tabela 3 - „ Matryca testu wiadomości dla klasy I gimnazjum12 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY Tabela 4 - „ Matryca testu wiadomości dla klasy II i III gimn13 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNYOCENYSZKOLNE W ostatecznej kwalifikacji uwzględniono także oce14 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNYDIAGNOZA ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW - WSTĘPNA NA POTRZEBY REALIZACJ15 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY W badaniach realizowanych na potrzeby projektu przyjęto catte16 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY Załącznik 1TEST ZAINTERESOWAŃ NAUKAMI ŚCISŁYMI W opracowaniu17 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY 07. Interesują mnie różne nowinki18 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY 28. Potrafię wyjaśnić kolegom jak rozwiązać19 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY Załącznik 2TEST WIADOMOŚCI Z ZAKRESU NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODN2 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY Spis treści: PODSTAWY TEORETYCZNE I CEL20 I S t r o n a71 PROJEKT INNOWACYJNY Zadanie 4. Większa kulka wisi na sznurku. Mniejszą wykonaną zwięcej podobnych podstron