8851686170

8851686170



^ KAPITAŁpLUDZKI^

_Projekt wspótfin



i Społecznego


Schemat scenariusza zajęć:

1. Tytuł i temat zajęć (adresat).

2. Cele formułowane z perspektywy ucznia (opracowane wspólnie z nauczycielem)

3. Czas zajęć, potrzebne materiały, aranżacja przestrzeni.

4. Przebieg zajęć (dokładny opis czynności NA i uczniów), ewentualnie: załączniki.

Godzinę wychowawczą ST powinien przeprowadzić w obserwowanej wcześniej klasie. Opracowany scenariusz godziny wychowawczej (wybór tematu powinien być dostosowany do oczekiwań uczniów oraz uzgodniony z wychowawcą klasy) należy przedstawić do akceptacji szkolnemu opiekunowi praktyk.

Po przeprowadzonej lekcji wskazane jest:

- zdobycie opinii NA obecnego podczas prowadzonej przez ST godziny wychowawczej. Informacje te należy umieścić pod scenariuszem godziny wychowawczej.

III. Protokół obserwacji lekcji - wzór

PROTOKÓŁ OBSERWACJI LEKCJI

Obserwator............................. Data........................... Czas obserwacji

Cel i przedmiot obserwacji........................

Miejsce........................ (W przypadku lekcji należy określić: która klasa, jaki przedmiot)

Ogólne dane o osobach obserwowanych (np. liczba uczniów w klasie) i sytuacji (np. informacje dotyczące wyglądu sali, sytuacji poprzedzającej obserwację) ............

Czas

Zachowania nauczyciela

Zachowania uczniów

Uwagi obserwatora

Interpretacja i wnioski/ocena lekcji:

IV. Wskazówki do obserwacji i oceny godziny wychowawczej. Przy analizie i ocenie lekcji można uwzględnić następujące kryteria: a) atrakcyjność metodyczną, b) wewnętrzną spójność lekcji, c) dostosowanie aranżacji przestrzeni do treści i metod, d) charakter i jakość kontaktu NA z

Wydziale Humanistycznym UMCS


..www.praklvki.wh.umcs" - Przygotowanie i realizacja nowego programu praktyk pedagogicznych na współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Prioiytet III, Poddzialanie 3.3.2 ..Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli"


