4467021734

4467021734



102 Nouciycieł * Szkoło (1-2)1

Zintegrowany scenariusz zajęć z wykorzystaniem techniki C.Freineta w klasie II

-    blok tematyczny „W krainie baśni”

Język polski - Spójne wypowiedzi dzieci na określony temat.

-    Wzbogacanie i gromadzenie słownictwa związanego z zimą z wykorzystaniem planszy - krajobraz zimowy i przeżyć dzieci.

-    Ćwiczenia ortograficzne i gramatyczne (przymiotnik, rzeczownik).

-    Wielka litera w nazwiskach i tytułach.

-    Pisanie baśni.

Matematyka - Doskonalenie techniki mnożenia i dzielenia w zakresie 30 Środowisko - Utrwalenie słownictwa związanego z porami roku.

Muzyka    - Zapoznanie dzieci z muzykąA. Vivaldiego.

-    Określenie tempa i nastroju muzyki.

-    Utrwalenie słów i melodii piosenki pt.: „Pada śnieg”. Plastyka - Przedstawienie krainy Królowej Zimy i jej domu - technika dowolna.

Cele dydaktyczno-wychowawcze:

-    Kształtowanie umiejętności wypowiadania się.

-    Bogacenie słownictwa czynnego i biernego.

-    Rozwijanie aktywności twórczej.

-    Odbiór muzyki jako sztuki działającej na wyobraźnię i wrażliwość.

-    Kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody w scenerii zimowej.

Metody pracy:

-    Aktywizujące wgR. Więckowskiego.

Formy pracy:

-    Jednolita zbiorowa, indywidualna, zróżnicowana w poziomach.

Środki dydaktyczne:

-    Płyta A.Vivaldiego „Cztery pory roku”, piosenka „Pada śnieg”, łamigłówki matematyczne z hasłami, plansza z krajobrazem zimowym, ilustracje baśni, zagadki, fiszki, pani Zima - uczennica z klasy starszej z symbolami zimy.

Przebieg zajęć:

1.    Wprowadzenie do tematu zajęć poprzez rozwiązania łamigłówek matematycznych zawierających hasła: lato, jesień, zima, pory roku.

2.    Spójne wypowiedzi na temat obecnej pory roku.

-    Za co lubimy zimę?

-    Nasze marzenia i życzenia związane z tą porą roku.

-    Jaką porą roku jest zima?

3.    Prezentacja wiersza o zimie i ukierunkowanie uczniów do wysłuchania treści wiersza.

4.    Wypowiedzi związane z wysłuchanym wierszem.

-    Jaki jest nastrój wiersza?

- O czym jest ten wiersz?


