MKS Władysławowo ograło bytowian

W przerwie w szatni Zawiszy dużo się działo

Jantar nie może wrócić do pionu. Znów porażka

Pogoń nie miała sposobu na lidera

► Mateusz Sychowski (z lewej) starał się ambitnie walczyć, ale jego wysiłek nie był skuteczny, bo jego Pogoń Lębork przegrała 2:5 najważniejszy mecz na szczycie IV ligi z Rodłem Kwidzyn

Niespodzianka we Władysławowie. Niżej notowany MKS pokonał Drutex-Bytovię II Bytów i:0. Bytowianie dali się zaskoczyć na początku sobotniego meczu. Gospodarze uzyskali prowadzenie już w 8. minucie. Gola strzelił Michał Morgiel i jak się okazało, to było jedyne celne trafienie do siatki. Trzeba dodać, że miejscowi i przyjezdni mieli wyborne okazje do zmiany wyniku, ale piłka

rvfic»

Na stadionie w Trzebielinie Zawisza Borzytuchom wygTał z Centrum Pelplin 3:1. Dla borzytuchomskiego beniamin-ka to pierwsze zwycięstwo tej jesieni. WI połowie goście prezentowali się lepiej, ale zmarnowali rzut kamy w 41. minucie. W przerwie dużo się w szatni Zawiszy działo. Piłkarze otrzymali reprymendę od trenera Krzysztofa Miąskowskiego

IV%a

Piłkarze Piotra Piszki do meczu z Powiślem Dzierzgoń przystępowali pokrzepieni zwycięstwem w minionym tygodniu z Centrum Pelplin. Powiśle to jednak rywal nieco innego kalibru. Goście grają skuteczną piłkę, co pokazali w Ustce.

Do przerwy Jantar stracił aż 3 gole. 2 z nich mocno obciążają konto golkipera Wojciecha Wilhelma. Dwa razy po dośrod-kowaniach nie zdołał utrzymać piłki w rękawicach, co kończyło się utratą bramek. Golkiper

1

RAZ

w obecnym sezonie Jantar nie stracH gola w meczu. Było to wGarczegorzu.

rzom brakowało precyzji w strzałach. W 67. min nie popisał się Tobiasz Rachwał z Bytowa, bo za kopnięcie przeciwnika bez piłki ujrzał czerwień. Goście grający w dziesiątkę nie mieli pomysłu na MKS.

MKS WŁADYSŁAWOWO • WHJTTX-BYT0V1A B BYTÓW M (tO).

Bramka 1.0 MttełMcigieł (8) DRLTOX8YT0V1AŁ PupftaLipJiWa. GaHcowsfe. SobsŁ Szmidte. RotMńsla (71 PrzemysławTopo-refc). Ractmałl .Cfcuro, Man Hrc. Szewczyk , Zimon (M Wcjoech Gosiarski), Stenka • (FEN)©®

i po wznowieniu gry w II połowie prawidłowo zareagowali, bo zaczęli grać z wielkim rozmachem i skutecznie.

ZAWISZA BORZYTUCHOM - CENTRUM POPUN *1(0:1).

Bramki: 0:1 Krystian Jurczyk (25). 1:1 Grzegorz Treder (48). ii Treder (61). 11 Mateusz Petryszyn 05).

ZAWISZA: Kwck2ifc.Baftkxniączuk (44 Andrzą ZbłewskO. Kuszłewkz. Marcin Sto»man.S*tók. UK«KZWew5kijGro5S(67(Medwid ).Treder. Pranak (46 Mateusz Petiysyn). Nogteć. Hinc 64 DcmWkPetryszyn). • (FEN)©® ustczan częściowo zrehabilitował się w drugiej połowie, broniąc karnego za faul Sebastiana Boszke. Jantar również potrafił ukąsić. Nadzieję na choćby punkt dały trafienia Wójcika i Lisowskiego, jednak jak się finalnie okazało, było to za mało. Po meczu trener Piotr Piszko nie krył rozczarowania. - Znów tracimy gole w głupi sposób i nie potrafimy opanować nerwów. Od startu sezonu gramy defensywą w różnych konfiguracjach, co na pewno także nie jest bez wpływu na to, co pokazujemy potem na boisku. Cieszy postawa ataku, bo sytuacje stwarzamy i wykorzystujemy. IANTARUSTXA-FWMSlfDZERZG0ŃBa3). Brantó ftl Jarosław Cutóło(«rnobćjaa - 8). Ch2 Krzysztof Wierzba (29). Ł2 Kamil Wjc* (30). BWerzba(38). 23 P»tr lisowski (42).

JANTAR: Witem .CudriOtBoszteAdamtA. Hawłwski Oleszczuk .Kaczmarek. SdcopWi lisowski Kopciński (Gchońsłd 70). Wójcik. #(MSUR)(Ó®

W grze na szczyde Pogoń nie potrafiła wykorzystać szansy, by zdetronizować lidera. Lęborczanłe ulegli Rodłu 25. mimo że dwa razy prowadzili

Krzysztof Niekrasz

krzy5Ztofniekrasz@gp24.pl

Przez blisko godzinę gry nic nie zwiastowało, że Pogoń u siebie może doznać tak wysokiej porażki z liderem. Lęborska drużyna miała inicjatywę, kontrolowała boiskowe wydarzenia. W 27. minucie pogonista Bartosz Haraszczuk z główki skierował piłkę do siatki. Kiedy gospodarze myślami byli już na przerwie, Rodło przypuściło ostatni atak, który zakończył się wyrównaniem na 1:1 za sprawą Jakuba Szarpaka.

Na początku drugiej połowy, w 47. minucie ponownie Pogoń cieszyła się z prowadzenia po główce Adriana Kochanka. Do remisu 2:2 doprowadził z głowy Adam Reise. Przełomowe dla losów meczu były dwie minuty. W 66. i 67. min pogoniści stracili dwa gole (pierwszy zdecydowanie obciąża konto lęborskiego bramkarza, a przy drugim nie miał on szans, bo rezerwowemu Nikodemowi Szalkowskiemu wyszedł strzał życia w okienko), a w końcówce spotkania lęborczan dobił Reise, król strzelców w IV lidze. - Przegraliśmy na własne życzenie - ocenił Waldemar Walkusz, trener Pogoni. - Prowadząc 1:0 i 2:1, zapraszaliśmy Rodło do gry. Niektóre bramki straciliśmy po juniorskich błędach. Mecz był do wygrania. Zabrakło determinacji, zaangażowania i odpowiedzialności poszczególnych piłkarzy. Wiem, że kibice w Lęborku chcieliby oglądać trzecią ligę, ale do tego potree-ba czasu i wielkiego zaangażowania całego środowiska, a tego przykładem jest Kwidzyn, gdzie przy wsparciu władz i sponsorów można budować sukces. I nie mówię tego dlatego, że przegraliśmy. Zespół wypracował sobie pozycję w czołówce, trzeba myśleć o tym, aby ją utrzymać. Graczy czeka trudny okres. Muszą się pozbierać - dodał lęborski szkoleniowiec. POGOŃ LĘBORK - RODŁO KWIDZYN 2:5 W.

Bramidb 10 Burosz Haras/oaJc (gA?«ą - 27). H Ja^ kxjbSzarpak (45),21 Wrian Kochanek (gio^-47), 22AdamRree(glwR-5JX23M3taEGót1a(66). 2?' fttodom Szalkowski (67125 Róe (85) POGOft tetra Wesserlr^, MosuŁa, Kochanek. Sfaibidń (71 FucUa). Stankiewicz. Sychowsla Morawski (71 Mhzkłewicz). Haraszauk (56 Kłos). Mxbigbru(MR*inety.#©®

Porażki Startu i Aniołów

GKS Kolbudy zagrał bardzo dobry mecz i nie dał szans Startowi Miastko. Gospodarze pewnie wygrali z podopiecznymi Tomasza Mielewczyka 3:0. a mogło być wyżej (3 poprzeczki, 1 słupek).

GKS KOLBUDY-START MIASTKO *0 (W). Bramłdb lOKrTysztoł Kwaśny (6). 2^1 Mcłul Pastuszka (60.10 WgenJStanBfawAi (69).

STARE Ostrowski. Rafa) Żukowski .Stewskc Kapca. Goman. Walis, Baranwrslo (72 Jędtyoka). Mariusz Sztuba. Bryndał(63TrzetżWdXPufełsJi Konuszek (78 Czerwiński).

Na ścieżkę zwycięstw powrócił Prune Food Brda Przechlewo, który wygrał 3:0 z Aniołami Garczegorze. Grający trener przechlewian Michał Wirkus nie potrafi! wykorzystać rzutu karnego w 83. minucie. Gości nadal męczy niemoc strzelecka, bo okazji mieli sporo.

PRME FOOD BRDA PRZECHLEWO-AMOŁY GARCZEGORZE 3:0 (£0).

Bramkfc ŁOKrysban Stanios(fzul weokry• 1®. 20 i Potr Kwelriewsjri (43), 30 Kwietniewski (81). PRME F000BRDA: TanderteW^sA (80 BarteO. Piarsb , Starios, Krzysztof Buczko, Czamotta (8SWjm^).Gleb.MaronSzcpń5K(68Danw CłwapkowskO, Gchiński (21 Liltwin ), Michał Witas, Kwietwwsb.

ANIOŁY: OtezfoewKiJólć (46 Piotrowski). Drzazgowki . Pendowsb. Chosztz. Maron Soszczuk.FłpMieti«2yk.łtarew*(4$Adrian StaacaJO. MróflOKamlUhnowskj). Jutowa (46 Miafto). Smolarek.

hne wyr* mecator w i serifc Gryf 2009 ■

' Gedana 0-i (0:1). GOSftT • Stołem 4.0 (2.0). Ja-i »iar KPOtO.