9358650664

9358650664



2. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdawców nauczyciel skłania uczniów do następującej refleksji:

Refleksja:

•    Czego nauczyłem się na dzisiejszych zajęciach?

•    Co sprawiło mi trudność?

•    Co przyniosło zadowolenie?

4. Podsumowując tę lekcję nauczyciel prezentuje jeszcze raz uczniom zasady ortografii w Power Poincie.

Scenariusz (Pisownia wyrazów z „ą”, „ę”, „om”, „on”, ,,em’ i „en”) z wykorzystaniem kart pracy.

■    Treści programowe:

•    umiejętność korzystanie ze "Słownika języka polskiego”,

•    zasady pisowni z „ą”, „ę”, „om”, „on”, ,,em’ i „en”);

■    Cele lekcji:

a) Wiadomości

Uczeń:

- zna podstawowe zasady w zakresie pisowni z z „ą”, „ę”, „om”, „on”, ,,em’ i „en”;

b) Umiejętności Uczeń:

-    utrwala w pamięci obraz poprawnie zapisanych wyrazów z „ą”, „ę”, „om”, „on”, ,,em’ i„en”,

-    korzysta z pomocy dydaktycznych („Słownika ortograficznego”, „Słownika poprawnej polszczyzny”) i dokonuje prawidłowego zapisu wyrazu z trudnością ortograficzną;

c) Postawy Uczeń:

-    zwraca szczególnie uwagę na wyrazy z trudnością ortograficzną,

-    jest zainteresowany problemem z zakresu ortografii,

-    dba o poprawny zapis ortograficzny w swoich wypowiedziach pisemnych;

■    Metody:

-    oglądowa: ilustratywna i operatywna

-    zajęć praktycznych

■    Formy pracy:

indywidualna, zbiorowa;

■    Środki dydaktyczne:

11



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Nauczyciel zaprasza uczniów do bajkowego świata słowami: Bajki i baśnie wszyscy kochają i chętnie gł
skanuj0002 Przebieg lekcji: 1)    Nauczyciel wyznacza 3 uczniów do przeczytania wiers
3(6)(1) (Czernice 2010 Str.3 Co łączy ich wszystkich? - pyta nauczycielka i wiesza napis do czytania
strona9 2 3. Po wykonaniu wszystkich ściegów połącz końce oczkiem ścisłym. Następnie lekko poc
7. Po wykonaniu wszystkich wyżej opisanych etapów możemy przystąpić do badania pozycji sprawozdania
5. Po zakończonych lekcjach nauczyciele mają obowiązek sprowadzenia uczniów do szatni. 6. Za ład i

IMGF39 5. Wysłuchaj, w jakiej kolejności nauczyciel wykona rozsypane takty i wpisz ich oznar^nio lit
15 na którym wybrano zarząd.Fatrcnem koła był nauczyciel Kazimierz Biczy9ko,a do zarządu weszli uczn
O motywacji do nauki 4. Zachowania nauczycieli demotywujące uczniów2 1.    Nauczyciel
IMG@94 (2) Po odkształceniu wszystkie linie siatki są do siebie prostopadłe
2. Przewodniczący, po wysłuchaniu protokolanta, może przychylić się do wniosku i polecić sprostowani
Czynności nauczyciela związane z przygotowaniem uczniów do rozwiązywania zadań tekstowych. 88.
y)cny^&do-s poziomu. 3) Zadanie domowe. Nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie sobie ciekawych
zwołanej na dzień 6 grudnia 2011 r. do Auli Kryształowej SGGW w Warszawie - po wysłuchaniu wystąpień
u lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu 2020, w związku z tym zapraszamy wszystkich uc

więcej podobnych podstron