LZS ŚMICZ - LZS RUDZICZKA 2:3 (0:1)

INAUGURACJA

PRUDNICKIEJ LIGI SIATKÓWKI MĘŻCZYZN I KOBIET

07.11.2000r.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku zaprasza chętnych do udziału w kolejnej edycji PRUDNICKIEJ LIGI SIATKÓWKI. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą w Biurze OSiR przy ul. Parkowej 4 do dnia 3 listopada 2000 r. po uprzednim opłaceniu składki startowej

-AD: Kucharski, Mikołajek. Za-winy, Wiciak, Druźbicki (od 60 Płódenmk). Kownacki, Wolań-'od BO min. Bamburowicz). Stacz (od 70 min. Szczyrba). Choj-ski (od 60 min. Przybylski). Ra-1a, Wloszczyński.

V 18 min. meczu po dośrodkowa-tabandy i celnym strzale Wiciaka yna Willicha/Fortuny objęła pro-źenie. W 26 mm. drugą bramkę K>śd zdobył Mikołajek (głową) po

AD: G.Schneider. Uliczka. Czer-Rinke. Skupin. Glinka. Mandala, osz. Synowczyński. Kroll. Zając.

ii w 8 min. goście zdobyli pierw-v tym meczu bramkę. W 12 min. dala dośrodkowa! do Glinki, a iłową skierował piłkę do bramki i. Ożyły nadzieje kibiców. Remi-zakończyta się pierwsza połowa tu. Kiedy wydawało się. źe w iej połowie bialska Polonia li kolejne bramki na wagę pierw-

AD: Witek. Obrzut. Budzyński, ń. Pogoda (Bochenek). Mańj, Bo-Maciuch. Partyczny. (Woroiań-Stechmiler. Rudzki.

>goń. biorąc pod uwagę umieści piłkarzy, powinna walczyć o is do czwartej ligi. I być może y się stało gdyby nie ciągła gra drowym osłabieniu. Ta prawda wreszcie dotrzeć do zawodni-Z drugiej strony też można zro-eć męczącego się zawodnika *sku i żenujący, wręcz prowo-ny sposób prowadzenia zarto-przez sędziego. Jeśli nie ma wej reakcji sędziego po kopnię-ez piłki, celowym zatrzymaniu ręką w polu karnym Itp. - to iej trzeba ‘bronić’ sędziego aby eczme dotarł do szatni. Można, aż tego nie pochwalam, zrozu-nerwowe reakcje piłkarzy.

)śoe o jedną bramkę byli lepsi i ężyli zasłużenie. Pogoń grała w dużym osłabieniu aby myśleć, Jobrze grającym rywalu, o zdo-

12-30

dośrodkowamu w rzutu wolnego, którego egzekutorem był Wiciak.

W 33 min. Wiciak wykonywał rzut rożny, celnie podał do Moszczyńskiego, a ton strzałem z bliskiej odległości zmusił bramkarza Skalnika do kapitiiacy. Po przerwie nadal przeważała drużyna gości. Okazje do podwyższenia wyniku mieli min Płóclennik i Starowicz W 90 min. po błędzie Zagrobelnego napastnik Skalnika zdobył honorową szego w rundzie jesiennej zwycięstwa. w 60 min. goście zdobyli drugą w tym meczu bramkę Po kolejnej akcji napastnik goście po raz trzeci pokonał bialskiego bramkarza. Zdaniem działaczy Polonii Biała mecz pierwszej w tabeli drużyny z zajmującą ostatnie miejsce bialską Polonią był do wygrania przez gospodarzy. Sędzia dopuścił do ostrej gry. nie reagował na faule i pozycje spalone w wykonaniu głubczyckich zawodników.

byciu punktów. Być może losy meczu potoczyłyby się inaczej gdyby sędzia podyktował rzut kamy za celowe zatrzymanie piłki ręką przez obrońcę Orła. Dwukrotnie bliski zdobycia gola był Rudzki, który z bliska nie trafił do siatki. Goście oddali kilka groźnych strzałów, ale nie pokonali dobrze broniącego Witka. Po przerwie Maciuch trafił w spojenie słupka z poprzeczką a Obrzut i Migoń główkowali minimalnie obok słupka. Bliski wyrównania był Bedryj ale w ostatniej chwili obrońca wybił piłkę na rzut rożny. W ostatnich minutach, kiedy Pogoń grała w ‘dziesiątkę’ i boisko musiał opuścić kontuzjowany, po faulu rywala. Pogoda - Orzeł dwukrotnie był bliski zdobycia kolejnych bramek.

W sobotę o godz. 14.00 na stadionie Pogoni odbędą się ‘powiatowe der-by* - POGOŃ - POLONIA BIAŁA

Mamy nadzieje, źe mecz tych drużyn. podobnie jak poprzednie rywalizacje tych zespołów, odbywać się będą w sportowej atmosferze.

10-27

GÓRNIKJANUSZKOWICE ■WILLICH/FORTUNA 0:4 (0:1)

SKŁAD: Kozołub. Nowak. Krauze, ZimnoI (od 65 min. Fidot), Płódermik, Kasperski. Rychlewicz. Szczyrba. Ka-polka. Pełka (od 67 min. Machoń) (od 60 min. R. Staniczek). Niemczyk.

W pierwszej połowie prowadzenie dla Willicha/Fortuny zdobył Płó-ciennlk. W drugiej połowie niepodzielnie na boisku przeważała drużyna gości. Była to przysłowiowa gra na jedną bramkę W tej części gry dalsze bramki dla Willicha/Fortuny zdobyli Machoń i dwie Kapolka To. że spotkanie nie zakończyło się wyższą porażką gospodarzy zawdzięczają oni słabszej dyspozycji strzeleckiej zawodników gości.

(n)

I LIGA JUNIORÓW

GRA LEPSZA NIŻ WYNIK

WILLICH/FORTUNA -ELKON GOŚWINOWICE 1:1 (1:1)

SKŁAD: Sebastian. Dziereń, Salek. Kipka (od 70 min. Tokarczyk). Ł.Styś, Tomasz. R. Staniczek (od 46 min. Rudolf). Polanik (od 70 min. Szczapa-nowski). Janik, Starowicz (od BO min. Ł. Staniczek), Wybraniec.

W 20 min. po udanej akcji napastników Willicha/Fortuny, Wybraniec podał piłkę Janikowi, który głową zdobył bramkę dla gospodarzy. W 40 min. po jednej z nielicznych akcji gości zdobyli oni wyrównującą bramkę. Do końca meczu utrzymał się remisowy wynik, chociaż gospodarze i goście przeprowadzili wiele udanych akcji. z których mogły paść bramki. Mecz był szybki i emocjonujący.

<0

LIGA JUNIORÓW

PRZECIĘTNE

WIDOWISKO

MKS GOGOLIN -WILLICH/FORTUNA 1:1 (0:1)

SKŁAD: Machoń, Szwarcor, Chrząszcz, Studmorz. Stefan. Pilltch, Klimek (od 30 min. Szczepanowski), Mainka. Tokarczyk. Bertisz. Ł Staniczek.

Niewiele sytuacji strzeleckich stworzyły obie drużyny na polu bramkowym. W 40 min. celnym strzałem popisał się Pllllch. po którym goście objęli prowadzenie. W tej części meczu kontuzjowanego Klimka zastąpił Szczopanowskl i na tym skończyły się możliwości dalszych zmian, ponieważ na ławce rezerwowych zawodników pozostał tylko bramkarz Kluge. Kontuzje prześladują drugoli-gowy zespół Willicha/Fortuny. W 82 min. gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę, na wagę remisu.

(r)

POGOŃ: B. Trytok (24). t. Kłus (14). T. Łakis (12). M. Bonroth (10), P. Franek (10). P. Żelasko (9). R Hahkowski (0). t. Wasylewicz (-), P. Plutka (-). S. Held (-).

Dła gośd najwięcej punktów zdobył Cezary Połts 21.

Udanie rozpoczęli rozgrywki w III lidze dolnośląskiej koszykarze prudnickiej Pogoni. Mecz rozgrywany według nowych przepisów (cztery kwarty po dziesięć minut) przyniósł w pierwszych dwóch kwartach bardzo wyrównany pojedynek, gdzie często zaznaczała się lekka przewaga gośa ze Zgorzelca.

KLASA C

LZS ŚMICZ: Robert Suchy. Paweł Cura. Rafał Pokuta. Jan Hmdera. Marek Fnsowicz. Maron Kułakowski. Norbert Plicko. Marcin Barysz. Krystian Mazur. Adrian Rum.

PREZES Robert Suchy LZS RUDZICZKA: Arkadiusz Świerad. Piotr Kozak. Ryszard Kosiński. Henryk Nowak. Mariusz Gacek. Andrzej Nowak. F>»otr Kozakiewicz. Piotr Bełziuk. Dariusz Nowak. Przemysław Świerad. Arkadiusz Duraj, Marek Ja-śnikowski. Wiesław Puzio. Mariusz Sroka. Ryszard Pasiniewicz.

PREZES Andrzej Zwolski.

Sędzia główny:

Mariusz Jezierski z FYudnika.

Zawody rozegrano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i fatalnej nawierzchni boiska (wysoka trawa. dziury) gdzie o kontuzje było bardzo łatwo. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, gdyż gospodarze mieli problemy z skompletowaniem składu. Po rozpoczęciu gry groźniej atakowali goście. Jedna z akcji kończy się faulem na Duraju w polu karnym. Sam poszkodowany zamienia w 15 min. karnego na bramkę. Ataki gospo

OGOTOWie

RATUNKOW€

W okresie od 2 do 8 października prudnickie pogotowie ratunkowo 12 razy wyjeżdżało do wypadków. 52 razy - do zachorowań; odnotowano 72 transporty i 142 przyjęcia do ambulatonum • Był to tydzień załatwiania przez lokarzy licznych przypadków chirurgicznych (złamania, skręcenia, szycie ran, oparzenia) oraz wyjazdów do osób uskarżających się na bóle serca, nadciśnienie, kolki nerkowe i wątrobowe, ataki astmy, padaczki oraz do osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. • 2 października w Przydroźu Małym (gmina Korfantów) miał miejsce wypadek samochodowy, w którym jedna osoba zginęła a dwie kobiety (38 i 40-łetnia) zostały ranne. • Kolejny wypadek miał miejsce w Węży (gm Korfantów). Na miejscu udzieliła pomocy dwóm poszkodowanym karetka z Nysy Trzeoa osoba ruo wyraziła zgody na przewiezienie do szpitala • 2 października w Prudniku lekarz stwierdzi! zgon 77-letnjego mężczyzny. • Miało także miejsce wezwanie do 77-letniej. nieprzytomnej kobiety W stanie bardzo ciężkim (wylew mózgowy) przewieziona została na oddział neurologiczny • 3 października w Prudniku lekarz stwierdził zgon 76-lc(mej kobiety, *’4 października w Głogówku 38-letm mężczyzna po ataku dająca im w efekcie kilkupunktowe prowadzenie. Scenariusz gry zmienił się dopiero w trzeciej kwarcie, kiedy to ambitni prudniccy koszykarze, stosując agresywną obronę objęli prowadzenie w meczu i nie oddali go już do końca, powiększając ostatecznie przewagę nad przeciwnikiem do siedemnastu punktów. Na szczególne wyróżnienie w drużynie Pogoni zasłużyli Żelasko oraz Kłuś i Franek

Następne spotkanie odbędzie się 21.10. o godzinie 17.30. a przeciwnikiem Pogoni będzie drużyna MKS TYTAN JAWOR.

(P9)

GRUPA PRUDNICKA

darzy są chaotyczne i kończą się przed polem karnym gości. W 40 min dynamiczne wejście Duraja w pole karne i ponowny faul. Karnego nie wykorzystuje Bełziuk. Po przerwie gra układa się układa się pomyślnie dla gośa W 48 mm. Duraj podwyższa na 2:0.

Wydaje się. źe następne bramki są kwestią czasu tymczasem goście przewagę trwonią w ciągu dwóch minut. Dwukrotnie w 56 i 58 min. bramki zdobywa Pokuta. Następnie szybko mobilizacja w drużynie gości i w 60 min. Bełziuk podwyższa na 3:2. Od tego momentu goście posiadają zdecydowaną przewagę. Stwarzają wiele tzw. stuprocentowych sytuacji. których nie zamieniają na bramki. W tym miejscu należy podkreślić bardzo dobrą grę bramkarza gospodarzy Suchego.

Zawody prowadził poprawnie pan Mariusz Jeziorowski z Prudnika.

Andrzej Zwolski

INNE WYNIKI:

LZS Czyż owi ce - Niemystowice    4:3

Mieszkcwice - ‘Arenda" Charbielm 3:3 Krzyżkowice - Stare Kołkowice 3:2 padaczki doznał rany tłuczonej łuku brwiowego: stan po spożyóu alkoholu. Został przewieziony do pogotowia do zaopatrzenia chirurgicznego • 5 października w Prudniku doszło do wypadku motocyklowego 24-letni mężczyzna doznał w nim urazu głowy i barku Przewieziony został do pogotowia i następnie przyjęty na oddział • 6 października w Rudziczce urazu kręgosłupa szyjnego i rany ciętej języka doznał 80-lctm mężczyzna; spadł z przyczepy Po konsultacji w pogotowiu i zaopatrzeniu został przyjęty na oddział chirurgiczny. • Tego dnia w Racławicach Śl. 57-letm mężczyzna został pobity przez syna i doznał rany głowy. Po zaopatrzeniu w pogotowiu trafił na oddział • 7 paździomika w Rudziczce lekarz stwierdził zgon 80-letniej kobiety • Tego dnia w Łące Prudnickiej podczas prac z wiertarką 35-łetma kobieta doznała rany szarpano) dłoni; została zaopatrzona w pogotowiu • Tego dnia na trasie Prudnik -Nysa miał miejsce wypadek komunikacyjny. Mężczyzna z raną tłuczoną łuku brwiowego me wyraził zgody na przewiezienie di pogotowia • 8 października na trasie Newy Browimoc - Wierzch w wypadku samochodowym poszkodowane zostały dwaj mężczyźni: 19-letni doznał złamania prawego przedramienia; 23-łctni - urazu lewego podudzia Obaj zostali zaopatrzeni w pogotowiu. • W Głogówku 8 października 19-łctma kobieta doznała urazu stawu skokowego Została zaopatrzona w pogotowiu