SKS, PRZYGOT DO TESTU SPR DOC


KONSPEKT LEKCJI - SKS 22 IX 1998 r.

TEMAT: Przygotowanie zawodników do testu sprawności specjalistycznej

Koszykarza składającego się z pięciu prób.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: podstawowe elementy techniczne ataku i obrony w różnych

ustawieniach i sytuacjach

2.MOTORYCZNOŚĆ: wytrzymałość, koordynacja

3.WIADOMOŚCI: składowe testu sprawności specjalistycznej koszykarza

4.AKCENT WYCH.: dyscyplina charakterystyczna dla zajęć treningowych

KLASA: UU wybrani z wszystkich klas szkoły, CH

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: `90

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki koszykowe

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

  1. Zbiórka

  2. Sprawdzenie gotowości do treningu

  3. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów

Rozsypka przed N

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

  1. Omówienie przebiegu treningu i co jest jego celem

  2. Podanie czterech składowych sprawdzianu

Ustawienie jw.

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

  1. W parach dowolne rzuty na 4 kosze

  2. Berek z kozłowanie + wybijanie piłek - komu wypadnie piłka 5 pompek

  3. W parach kozłujemy jeden za drugim - zawodnik z tyłu powtarza dokładnie to co robi zawodnik z przodu

UU poruszają się strumieniem po liniach do siatkówki - linie końcowe boczne i linie ataku

  1. Kolejno po liniach UU wykonują :

  • Bieg przodem, tyłem

  • Sprinty

  • Krok odstawno- dostawny - przygotowanie do jednej z prób testu sprawności specjalistycznej

  • Podskoki naprzemianstronne

  • Przekładanki

  • Cwał

  • Podskoki obunóż

5. Zawodnicy sami bez piłek rozciągają się

Jeden wykonuje 5 rzutów, drugi zbiera piłki

Różnego rodzaju zmiany tempa, kierunku biegu i kozłowania

N zadaje co na danej linii wykonują zawodnicy

5 minut.

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

W parach.

  1. Rzuty z półdystansu z 5 pozycji wyznaczonych przez N - takie pozycje jak w teście

  2. Prowadzenie piłki w parach, wahadłowo zakończone rzutem z biegu bez kozłowania

  3. Jw. , zawodnicy w ciągu 5 min. Muszą trafić 10 rzutów celnych z rzędu

  4. Rzuty jak w pkt. 1

  5. Prowadzenie piłki w 3 bez zmiany miejsc wahadłowo zakończone rzutem z biegu lub po zatrzymanie na 1 lub 2 tempa i rzutem spod kosza

  6. Jak w pkt. 3

  7. Rzuty jak w pkt. 1

  8. Ćwiczenie jak na rys. obok

  9. Rzuty jak w pkt. 1

  10. Gra właściwa na dwa kosze

Rzucamy po 10 rzutów z miejsca, drugi zawodnik zbiera

Jeżeli się nie uda wszyscy biegają między liniami

5.Uspokojenie org.

1. Rzuty osobiste do 10 celnych w parach

Na 4 kosze

6.Czynności org.-wychowawcze.

  1. Sprzątnięcie piłek

  2. Pochwalenie najlepiej ćwiczących

Rozsypka przed N

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

  1. Ćwiczyć elementy testu na boiskach podwórkowych - test będzie kwalifikował do reprezentacji szkoły

  2. Sportowe pożegnanie

Ustawienie jw.


