KON, ZMIANA R KI KOZ DOC


KONSPEKT LEKCJI NR 56 i 59.

TEMAT: Nauka kozłowania ze zmianą ręki kozłującej

CELE GŁÓWNE LEKCJI:

1.UMIEJĘTNOŚCI: kozłowanie ze zmianą ręki kozłującej, doskonalenie rzutów

do kosza

2.MOTORYCZNOŚĆ: koordynacja, wytrzymałość

3.WIADOMOŚCI: podstawowe przepisy gry - błąd kroków podczas kozłowania

4.AKCENT WYCH.: zachowanie się przed rozpoczęciem meczu

KLASA: VI a, DZ i VI a,b, CH

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: `45

L.ĆW.:

PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki koszykowe, stojaki

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

UWAGI ORG.-METOD.

1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć

Zbiórka - sportowe przywitanie

Sprawdzenie obecności

Sprawdzenie gotowości do zajęć

Ustawienie w dwuszeregu przed N

UU mówią kto jest nieobecny

UU odkładają niebezpieczne przedmioty

2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji

1. Podanie tematu lekcji

Pokaz i omówienie techniki kozłowania W.

Omówienie błędu kroków W.

Ustawienie j.w.

N podaje informacje

3.Rozgrzewka,

psychomotoryka,

profilaktyka.

1. Zabawa ożywiająca „Chroń kostkę”

Bieg dookoła sali - na sygnał N :

  • zmiana tempa biegu

  • zmiana kierunku biegu

  • obrót dookoła własnej osi

UU zabierają piłki zza ławeczki

Bieg - krążenie piłki wokół T

Bieg - na sygnał N podrzut piłki przed sobą i zatrzymanie na jedno tempo

Bieg - na sygnał przysiad i wyskok w górę

Rozsypka przed N

Rozkrok - naprzemianstronne kozłowanie przed sobą - przechodzimy od kozłowania wysokiego do niskiego

Rozkrok, piłka w RR nad głową - skłony T w prawi i w lewo

N pokazuje różnego rodzaju kozłowania, a UU starają się powtórzyć to co robi N

Leżenie przodem - przetaczanie piłki pod klatką piersiową

Leżenie tyłem - piłka w RR nad głową - skłon T w przód, zostawiamy piłkę między NN, leżenie, leżenie przewrotne i zostawiamy piłkę w RR

Rozkrok - ósemki piłką między NN

UU pokazują dowolnie wymyślone sztuczki z piłką S.

Ułożenie stóp równoważne - toczenie piłki wokół stóp

W parach naprzeciw siebie

x 10

po 10

`2

x 10

x 10

x 10 w każdą stronę

`1

po 5

4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw.

zdolności twórczych

Każdy UU z piłką

Kozłowanie ze zmianą ręki kozłującej przed sobą w bocznych pasach działania - UU biegają wokoło sali do czasu kiedy przerwie N

N z UU ustawia tor przeszkód

Kolejno w torze przeszkód

Podrzut piłki i zatrzymanie na jedno lub dwa tempa

Kozłowanie między tyczkami ze zmianą ręki kozłującej

Rzut do kosz po kozłowaniu i zbiórka

Kozłowanie ze zmianą ręki kozłującej przed sobą między liniami

Przewrót w przód na materacu po wypuszczeniu piłki obok materaca

Kozłowanie i rzut piłki do kosza po zatrzymaniu na jedno tempo

Gra 1:1 , lecz kosze rzucamy tylko po kozłowaniu

Gra na dwa kosze - rzut po minięciu kozłem za 3 punkty

N koryguje technikę

Na dwa kosze - następna para zaczyna, jak jedna skończy

N sędziuje, akcętując błąd kroków

5.Uspokojenie org.

Dowolne rzuty na kosz z pola trzech sekund S.

Na dwa kosze

6.Czynności org.-wychowawcze.

Sprzątnięcie sali

Zbiórka - pochwalenie najlepiej ćwiczących

Pogadanka o przepisach gry W.

Szereg przed N

7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym.

1. Przypomnienie o tym jak rozpoczyna się mecze i namowa do rozgrywania meczy na szkolnych boiskach

Sportowe pożegnanie

Ustawienie j.w.


