KONSPEKT LEKCJI - 17. IX 1998 r.
TEMAT: Nauka podań i chwytów oraz doskonalenie kozłowania w formie
współzawodnictwa.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: podania i chwyty, doskonalenie kozłowania
2.MOTORYCZNOŚĆ: zręczność i szybkość reakcji
3.WIADOMOŚCI: przepisy dotyczące prawidłowego kozłowania
4.AKCENT WYCH.: współpraca w zespołach
KLASA: II ce
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: piłki koszykowe, stojaki, materace
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
|
Ustawienie w szeregu przed N. |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie jw. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
|
W parach naprzeciw siebie.
N daje sygnał do zmian.
Sygnał gwizdkiem.
x 5.
x 10.
Po 3 razy w każdą stronę.
X 5 w każdą stronę.
x 10.
|
4.Kształtowanie umiejętności, dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Podział na zespoły w zależności od liczby UU przez wyliczenie. WYŚCIGI RZĘDÓW.
PO KAŻDYM WYŚCIGU REWANŻ.
|
Ustawienie w parach na szer. boiska do siatkówki N koryguje błędy
Zespół, który wygrywa 5 pkt., zespół 2 - 3 pkt., zespół 3 - 1 pkt. Zespół przegrywający zadanie dodatkowe wymyślone przez N.
UU próbują sami sędziować, a N rozstrzyga sytuacje sporne
|
5.Uspokojenie org. |
Gra w „oczko” a linii rzutów wolnych. |
Podział na 2 zespoły przez wyliczenie |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
Ustawienie - rozsypka w siadzie skrzyżnym przed N
|
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
1. Namowa do częstej gry w koszykówkę na podwórkach szkolnych.
|
Ustawienie jak wyżej.
|