U

Scenariusz zajęć w I klasie Szkoły Podstawowej numer 6 imienia ks. Piotra Skargi w Jarosławiu.

08.12 Karolina Polak

Temat dnia: Ul

Cele główne:

Cele szczegółowe-uczeń:

Metody pracy:

Formy pracy na zajęciach:indywidualna i zbiorowa

Przebieg zajęć

  1. Podpisywanie obrazków

Uczniowie podpisują obrazki w ćwiczeniach, dzielą wyrazy na sylaby, oznaczają na czerwono literę „u”

  1. Poznanie pracy pszczelarza.

Uczniowie rozmawiają na temat pracy pszczelarza na podstawie własnych doświadczeń oraz ilustracji w ćwiczeniach. Opisują jego strój ochronny, dlaczego pszczelarz powinien nakładać taki strój, kto nie może wykonywać tego zawodu.

  1. Układanie zdań z rozsypanki wyrazowej.

Uczniowie układają i piszą zdania z rozsypanki wyrazowej.

  1. Wykreślanka literowa.

Uczniowie wykreślają co drugą literę i zapisują odgadnięty wyraz „kukuryku”. Odczytują wyraz w sposób charakterystyczny dla koguta.

  1. Rysowanie po śladzie

Uczniowie wykonują ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń.

  1. Przeliczanie elementów

Uczniowie liczą kury na obrazku, zapisują ich liczbę i rysują taką samą liczbę jaj.

  1. Praca domowa

Narysuj po śladzie kontury ogórka, królika, sójki.


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
[]u
kody błędów w?u subaru
Nursing test u i
sprawozdanie bhp wybuch py éu
Bernadetta Specyfika i rodzaje d u¬nych i udzia owych papierˇw wartoÂciowych notatka
PODSTAWA PROGRAMOWA PRZEDMIOTU MATEMATYKA II etap?ukacyjny
Plan?ukacji kl II gimnazjum 06 2007
Diagram przypadk�w u�ycia sciaga
US?u
Nursing y 2, u 13
09 Replikacja DNA u?kterii
moja?ukacja
Cwiczenia do modu u
Zagadnienie 1[1] Cele?ukacji polonistycznej
C3 DIW US(AL 6?U)
Cele?ukacji �rodowiskowej w klasach pocz�tkowych2
wspˇ wasnoŠ u¬ytkowanie wieczyste posiadanie prawa rzeczowe ograniczone
sprawdzone, FIZ 60, Fotooporem (fotorezystorem) nazywa si˙ p˙˙przewodnik, kt˙rego op˙r zmienia si˙ p
Z 29, U˙rednione warto˙ci zasob˙w ludno˙˙ i infrastruktury

więcej podobnych podstron