skok wzwyz

1.5 Konspekt zajęć z Lekkiej Atletyki

My, niżej podpisani, oświadczamy, że niniejszy konspekt zajęć i załączone materiały dydaktyczne (multimedialne lub inne) sporządziliśmy samodzielnie oraz że nie naruszyliśmy niczyjej własności intelektualnej.

Czytelne podpisy: …..………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Data zajęć:

Rocznik, grupa:

Cele operacyjne zajęć* (w zakresie motoryki, umiejętności ruchowych, wiedzy, wychowania): motoryki: Uczeń rozwija takie cechy motoryczne jak: gibkość, skoczność, szybkość. Umiejętności ruchowych: uczeń radzi sobie z wykonaniem poszczególnych elementów skoku wzwyż sposobem naturalnym. Wiedzy: Uczeń poznaje inne sposoby wykonania skoku wzwyż, Wychowania: Mobilizacja ucznia do rywalizacji sportowej, do osiągania jak najlepszych wyników.

Liczba uczestników:

Czas trwania: 45 min.

Planowane przybory i sprzęt: słupki, płotki niskie,

Tok lekcji Nazwa ćwiczenia, gry, zabawy

Obciążenie

(liczba serii, powtórzeń, czas ćwiczenia netto, odcinek biegowy itp.)

Ustawienie ćwiczących, rozlokowanie przyborów i sprzętu

I. Czynności organizacyjne1

-Powitanie,

-zbiórka,

-liczenie uczestników,

-podanie celu zajęć.

Dwuszereg
II. Rozgrzewka ogólna 2

-Bieg truchtem,

-krążenie RR przód/tył,

-wymachy RR,

-skip A,

-skip C,

-krok skrzyżny,

-krok odstawno-dostawny,

-wyskoki naprzemianstronne,

-wypady nóg w przód, na boki, po skręcie.

W dwóch rzędach, ćwiczymy od słupka do słupka
III. Rozgrzewka specjalna 3

-Przeskoki nożycowe przez niskie płotki,

-wymachy nogi ze wspięciem na drugiej nodze z pomocą współćwiczącego,

-wyskok dosiężny nogą wymachową do RR współćwiczącego,

IV. Część główna zajęć 4

-Stojąc bokiem do poprzeczki

Wymach nogą wymachową ( bliższą poprzeczki) i przeniesienie jej przez poprzeczkę.

-Odbicie z przeniesieniem nóg nad poprzeczką,

-odbicie z przeniesieniem nóg nad poprzeczką z rozbiegu z 3 kroków

-stopniowe zwiększanie rozbiegu

V. Rozluźnienie, uspokojenie 5

-zniesienie sprzętu,

- zabawa uspokajająca „minutka”

VI. Zakończenie 6 Zbiórka, omówienie zajęć, wyniki, podziękowanie.

* Cel operacyjny musi być precyzyjny, sprawdzalny i osiągalny w trakcie zaplanowanych zajęć.

1 Zbiórka, liczenie uczestników, krótkie wyjaśnienie celu i przebiegu zajęć.

2 Trucht, ćwiczenia rozciągające, inne lekkie ćwiczenia mające na celu wstępną adaptację do wysiłku.

3 Ćwiczenia nawiązujące charakterem do części głównej, stopniowe zwiększenie obciążenia - przygotowanie do realizacji celu zajęć..

4 Realizacja celu lekcji – dobór obciążeń (objętości, intensywności, rodzaju) i charakteru ćwiczeń oraz metod nauczania i kształtowania zdolności motorycznych adekwatne do wyznaczonego zadania.

5 Ćwiczenia rozluźniające i rozciągające, trucht. Ocena efektów.

6 Zbiórka, liczenie uczestników, omówienie zajęć, wyniki ewentualnej rywalizacji, pochwały, podziękowanie.

