KONSPEKT Z GIMNASTYKI
TEMAT: Kształtowanie zwinnosci – tor przeszkód z przewrotem.
Cele główne lekcji:
- umiejętności: uczeń potrafi prawidłowo się odbic,
uczeń potrafi się zmobilizować.
- sprawności: uczeń nabiera koordynacji ruchowej,
uczeń nabiera zwinności,
uczeń nabiera szybkości,
uczeń kształtuje siłę.
- wiadomości: dotyczące prawidłowego odbica
- wychowawcze: uczeń wykazuje chęć do podnoszenia swojej sprawności fizycznej,
uczeń dba o bezpieczeństwo swoje i współćwiczących.
KLASA: II e
DATA: 5.04.2005
MIEJSCE ZAJĘĆ: sala gimnastyczna,
POMOCE DYDAKTYCZNE: taśma miernicza
PROWADZĄCY: Sołtykiewicz Kamil
LP. |
TOK LEKCJI |
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
CZAS |
METODY I FORMY |
UWAGI |
1. |
Ćwiczenia organizacyjno - porządkowe. |
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie gotowości do zajęć, podanie tematu lekcji, omówienie znaczenia rozgrzewki i bezpieczeństwa w czasie zajęć.
|
2’ |
frontalna
pogadanka |
|
2. |
Zabawa ożywiająca. |
Berek „oronki”
|
5’ |
zabawowo-klasyczna
|
|
3. |
Ćwiczenia kształtujące. |
Uczeń wykonuje ćwiczenia w truchcie: - wzmacniające i rozgrzewające mm RR i NN, - krążenia ramion w przód i tył, naprzemianstronne, - podskoki na LN i PN, - przeplatanka, - krok odstawno-dostawny, - wymachy naprzemianstronne RR i NN, - skłony do podłogi w biegu, - w marszu: wymachy nóg do wyprostowanych RR, - odrzuty RR w bok, - wymachy i wypady NN do przodu i w bok W rozsypce: - krążenia głowy, - T, - bioder, - stawami kolanowymi i skokowymi, - skłony T do przodu, - skrętoskłony, - wyrzuty NN w tył z przysiadu podpartego, |
8’ |
frontalna
naśladowczo-ścisła |
|
4. |
Część główna – realizacja tematu lekcji
|
Ustawienie i omówienie toru zwinnściowego. Wycztywanie i pomiar czau. |
23’ |
zadaniowo - ścisła
|
|
5. |
Ćwiczenia korektywne – zabawa uspokajająca.
|
- Pisanie liter palcem na plecach kolegi i odgadywanie ich
|
5’ |
nasladowczo-ścisła |
|
6. |
Zakończenie |
Zbiórka, sprzątanie przyrządów, ocena umiejętności uczniów, pożegnanie. |
2’ |
pogadanka |
|