Scenariusz lekcji j.angielskiego
klII
Prowadzący:Maja Swędrowska
Czas trwania:45minut
Temat:Meal time- nauka wierszyka "Sausages for dinner..."
Założenia edukacyjne:
Cele ogólne:
-powtórzenie słownictwa związaneg z produktami spozywczymi(1)
-prowadzenie nowego słownictwa(2)
-wprowadzenie wierszyka(3)
-użycie zwrotu : I love. I like(4)
Cele szczegółowe:
Uczeń:
1)Strefa poznawcza
-pozna zwrot :I love i nowe słownictwo: carrots, breakfast,lunch,dinner na podstawie rymowanki(5)
2)strefa kształcąca
Uczeń
-stosuje słownicto dotyczące produktów spozywczych w wypowiedzi usstnej(6)
-rozróżnia pory posiłków w j.angielskim(7)
-posługuje się wyrażeniami I love,I like(8)
-wypowiada się całym zdaniem w j.angielskim(9)
-czyta wierszyk (10)
3)Strefa wychowawcza
Uczeń
-poprwanie wykonuje polecenia nauczyciela
-zgodnie współpracuje z innymi kolegami podcza zabawy
- słucha uważnie wypowiedzi kolgów, koleżanek
Środki dydaktyczne
-podręcznik "Sparks3"
-magnetofon
-płyta C z nagraniem
obrazki przedstawiające produkty spożywcze
-napisy do obrazków
-karty pracy(24)
-wyrażenia I love, I like
Bibliografia
-podręcznik "Sparks3"
-"Metodyka nauczania języków obcych "-H.Komorowska; WSiP,1999r.
Przebieg zajęć
Formy organizacyjne |
Czynności nauczyciela i uczniów |
Czas trwania |
Uwagi |
Praca zbiorowa |
I-Część wstępna Powitanie N:Good morning children U:Good morning N:We check first your present. I hope that you are very present on this lesson. |
2minuty |
Nauczyciel wita uczniów.Przypomina o aktywności na lekcji. |
Praca zbiorowa |
II Warm up-rozgrzewka językowa.Zapamiętywanie produktów spożywczych.
N:Look at me!Ok what are tthese> U:crisps, oranges,tomatoes N:Now we play game”What’s missing? |
8minut |
Nauczyciel wskazujeobrazki I zadaje pytania w j.angielskim. Wiesza obrazki na tablicy.
Nauczyciel zabiera jeden z obrazkow i pyta „What’s missing?”
Zabawa toczy ię dalej, do momentu gdy nauczyciel chowa wszystkie obrazki. |
Praca zbiorowa |
III Część właściwa. Wprowadzenie nowego materiału. Nauczyciel sugeruje mimiką twarzy,że coś lubi.Mówi: N:I like bananas Następnie gestami wskauje na jeszcze większe uwielbienie. Mówi: N:I love oranges.Zwrotu I love użyjemy gdy coś bardzo lubimy.
Dialog na zasadzie łańcuszka N:I love …(crisps)!Now you.What do you like? Rzuca włóczkę do wybranej osoby I osoba ta odpowiada , następnie rzuca do kolegi. |
1min
7min |
Nauczyciel zawiesza zwroty na tablicy
Wyjaśnia zwrot I love(5)
N mówi jako pierwszy co lubi i rzuca włóczkę do wybranej osoby.Następnie przecina nożyczkami sieć z nitki(4),(9)
|
Praca zbiorowa |
Praca z podręcznikiem –wprowadzenie nowego słownictwa N:Open your books at page 51.What’s Zabadoo eating? U:Sasuages N:What can you see? U:marchewkę I groszek N:carrots,peas.Repeat after me! U:carrots,peas. N:One more time. U:carrots,peas N:Once again.Zabadoo mówi nam w wierszu co lubi jeść.Listen to Zabadoo. |
3min |
Uczniowie otwierają podręczniki
Nw iesza na tablicy rysunki z napisami(2),(6)
N wyjaśnia,że Zabadoo w wierszu opowiada o tym co lubi jeść.
N odczytuje wiersz ,następnie włącza nagranie (CD)3 |
Praca zbiorowa
|
N:What does Zabaoo like? U: sausage N:What doesn’t Zabadoo like? U:carrots and peas N:Ok.No listen and repeat N:breakfast U:breakfast N:one more time U:breakfast N:lunch U:lunch N:once again U:lunch N:dinner U;dinner N:great!:) |
3min |
Nauczyciel zawiesza obrazki waz z podpisami
U powtarzają łówka z nauczycielem (2),(5).(7)
|
Praca zbiorowa |
Wprowadzenie wierszyka
N:Listen. Sausages for breakfast Sausages for lunch Sausages for dinner Munch,munch,munch I don’t like carrots, And I don’t like peas, But I love sauasages Sausages,please!
N:Repeate after me N:Sausages for breakfast U:Sausages for breakfast… Etc
N:Listen and say Praca z podręcznikiem-opis prouktów znajdujących się na stolikach N:Look at page 51 EX3.There are two tables.hat can you see in table A?And in table B? Very good!
N:Now I say something and you choose where it is N:Bananas U:Table A N:Great!Oanges U:Table B…(etc.) |
10min
2min
5min |
Nauczyciel gestykulują recytuje wiersz (3)(5)(8)(10)
Nuczyciel mówi każdy wers zwrotki , uczniowie powtarzają (10)
N włącza płytę.U recytują wierszyk.
U mówią w j,an produkty znajdujące się na obu stołach(6)
N tłumaczy zadanie
|
Praca zbiorowa
Praca indywidualna |
Rozpoznawanie produktów spożywczych N:Look at ex3.Listen about food and choose correct answer A or B
Karta pracy-podpisz obrazki N:Rozdam wam karty pracy,musicie podpisać obrazki. Sprawdzamy. WKlejamy do zeszytów. |
1min
3min |
Uczniowie słuchają poleceń
Sprawdzenie zadania
N rozdaje karty pracy |