Scenariusz uroczystości przygotowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Zakochanych
Szkoła Podstawowa w Myślachowicach
Cele:
- uczeń poszerza światopogląd - poznaje zwyczaje innych krajów;
- uczeń nabywa umiejętność przygotowania konkursów i zabaw;
- uczeń posiada poczucie odpowiedzialności za powierzone mu zadania;
- uczeń ma okazję do głębokich, wewnętrznych przeżyć;
- uczeń kształci postawę "ja - dla innych"
Przygotowanie imprezy:
1. Ogłoszenie konkursów na:
- scenkę klasową o tematyce walentynkowej (SU);
- wiersz miłosny (gazetka szkolna);
- piosenkę walentynkową (SKO).
2. Przygotowanie nagród:
- zakup słodyczy dla klas 1 - 6;
- zakup nagród i przygotowanie dyplomów w konkursie literackim;
- zakup materiałów na wykonanie dekoracji.
3. Wykonanie "walentynek".
4. Przygotowanie symbolicznych upominków dla nauczycieli.
5. Wykonanie dekoracji sali gimnastycznej.
6. Przygotowanie kaset i płyt z wybranymi utworami.
Przebieg imprezy:
1. 12 i 13 luty - sprzedaż "walentynek". Wypełnione kartki trafiają do skrzynki z "walentynkową pocztą".
2. 12 luty - przypięcie na tablicy na górnym korytarzu "serca przyjaźni", na którym to sercu każdy uczeń mógł wpisać dowolną dedykację.
3. 14 luty - uroczyste powitanie zebranych.
4. Odczytanie paru faktów z historii życia św. Walentego - przewodnicząca SU.
5. Przedstawienie "Spotkanie z tajemniczą Walentynką i tajemniczym Walentym" przygotowane przez SU - załącznik nr 1.
6. Wręczenie przez "Amorki" upominków przygotowanych przez SU.
7. Rozstrzygnięcie konkursów:
- wiersz miłosny - wręczenie przez panią dyrektor dyplomów i nagród. Najlepsze prace zostaną umieszczone na gazetce ściennej i opublikowane na łamach "Co w szkole piszczy".
- piosenka o tematyce walentynkowej na melodię "Zawsze z Tobą chciałbym być" zespołu Ich Troje - j.w.
8. Walentynkowa poczta - rozdanie kartek adresatom przez Amorki.
9. Prezentacje przygotowanych przez klasy 1 - 6 scenek:
- klasa I - wiersz "Żuraw i czapla";
- klasa II - "Kopciuszek" w wersji współczesnej autorstwa pani D. Zając;
- Klasa III - piosenka
- Klasa IV - wiersz "My z drugiej połowy XX wieku" M. Hillar; fragmenty scenariusza A. Kurnickiej "Międzynarodowy Dzień Teatru";
- Klasa V - pokaz par walentynkowych;
- Klasa VI - Miłość na przestrzeni wieków - scenki.
10. Wręczenie przez panią dyrektor słodkich upominków każdej klasie.
11. Podziękowanie zebranym za przybycie i zakończenie uroczystości.
Załącznik 1
Scenariusz wzorowany na telewizyjnej "Randce w ciemno". Cała zabawa polega na tym, iż chłopcy są przebrani za dziewczęta, a dziewczęta za chłopców.
Prowadząca 1: Czy wam tez tak bardzo nie chce dzisiaj się uczyć? (potwierdzenie ze strony publiczności)
Prowadząca 1: Kamień spadł mi z serca, bo to znaczy, że dopadło mnie szaleństwo walentynkowe. A już się bałam, że to lenistwo.
Prowadząca 2: Marzena! Co ty wyprawiasz! Zacznij według scenariusza!
Prowadząca 1: Aha.... niestety kabaret "Amor" znów przedstawia... tym razem antymiłosny program.
Prowadząca 2: Dzisiaj? Też pomysł!
Prowadząca 1: A bo co? Nie można? Nie podoba się coś?
Prowadząca 2: Przecież dziś jest 14 luty!
Prowadząca 1: Wiem, wczoraj był 13, a jutro będzie 15, a zatem dzisiaj musi być 14. No i co z tego??
Prowadząca 2: Dziś obchodzimy Walentynki.
Prowadząca 1: Faktycznie! A zatem zapraszamy na program, w którym aż niedobrze się robi od miłosnych wyznań.
Prowadząca 2: Może podasz tytuł tego programu?
Prowadząca 1: "Spotkanie z tajemniczą Walentynką i tajemniczym Walentym"
Prowadząca 2: Dziś spotkamy cztery dziewczyny i czterech chłopców, którzy w nietypowy sposób postanowili umówić się na randkę.
Prowadząca 1: Hola, hola - to ja prowadzę ten program!!! Chciałam zaprosić do studia pierwszego wybierającego -jest nim (wchodzi wybierający nr 1) Albercik Max.
Prowadząca 1: Witam. Może opowiesz nam coś o sobie.
Albercik Max: Nazywam się Albert Max - proszę nie mylić z supermarketem -jestem 100% mężczyzną. Wyznaję zasadę: Żyj na maxa! Minimum wysiłku, maksimum efektów!
Prowadząca 1: Czas poznać nasze trzy urocze kandydatki. Kandydatka nr 1: Ewa (wprowadza, przedstawia i usadza na krześlę Kandydatkę nr 1) .
Prowadząca 1: Proszę opowiedzieć nam w dwóch słowach o sobie.
Ewa: Lubię jabłka.
Prowadząca 1: Kandydatka nr 2: Julia, (wprowadza Julię). A co ty nam powiesz o sobie?
Julia: Poszukuję pana, który naprawi barierkę na moim balkonie.
Prowadząca 1: I wreszcie kandydatka nr 3: Lukrecja. Co lubisz robić w wolnym czasie7
Lukrecja: Lubię eksperymentować w kuchni...
Prowadząca 1: Oddaję głos naszemu wybierającemu.
Albercik: Pytanie do kandydatki nr l: (zadaje 3 pytania z poniższej listy)
1 Beznadziejny film, czy dobra książka?
2 List, czy internet?
3 Hot - dog czy owoce?
4 Sensowny wypoczynek czy beznadziejna praca?
5. Dyskoteka, czy basen?
6. Kszyk, czy cisza?
7 Horror, czy komedia?
8 Kwiaty, czy pieniądze?
9. Pocałunek, czy czekoladki?
10 Matematyka, czy język polski?
Albercik: Pytanie do kandydatki nr 2:.....
Albercik: Pytanie do kandydatki nr 3:.... (Prowadząca nr 1 zapisuje odpowiedzi i sprawdza zgodność z gustem wybierającego)
Prowadząca 2: Największą zgodność gustów masz z...... (wyniki kandydatek w %)
Albercik: Jesteśmy w pizzerii. Zamówiliśmy pizzę z dużą ilością ketchupu. Jedząc,
pobrudziłaś sobie nim nową bluzkę Co robisz? O odpowiedź poproszę kandydatkę nr 1.
Ewa: Pozostałą ilością ketchupu smaruję bluzkę udając, ze taka właśnie miała być!
(piosenka "To nie ja byłam Ewą")
Albercik: O odpowiedź poproszę kandydatkę nr 2.
Julia: Ściągam skarpetki i przypinam je wykałaczkami, by przykryć widoczną plamę.
(piosenka)
Albercik: O odpowiedź poproszę kandydatkę nr 3.
Lukrecja: Po prostu zdejmuję poplamioną bluzkę, bo zawsze, tak na wszelki wypadek mam na sobie drugą.
(piosenka)
Prowadząca nr 1: Czy już zdecydowałeś z którą kandydatką się umówisz? Jeżeli nie, to posłuchaj Magdy. (prowadząca nr 2 - odczytuje charakterystykę kandydatek)
Prowadząca 2: Kandydatka nr l: na randce z nią nie musisz obawiać się wypadków z ketchupem: ona zapewni ci dietę owocową! Kandydatka nr 2: Najpierw odurzy cię zapachem skarpet, a później zapędzi do pracy!
Kandydatka nr 3: O ile przeżyjesz jej kulinarne eksperymenty możesz liczyć na niezłą zabawę! Ale decyzja należy do ciebie Albercie!
Albert: Wybieram kandydatkę nr... (pada imię wybranej kandydatki)
(następuje przedstawienie kandydatek i odsłonięcie zasłony, losowanie nagrody - wycieczka po szkole lub szkolnym podwórku)
Prowadząca 1: Zapraszamy do nas wybierającą, którą jest Klara, (wchodzi Klara, Następuje jej przedstawienie).
Jaki jest twój pogląd na miłość?
Klara: Do swego wybranka mam tylko jedno życzenie: "Jeśli nie chcesz mojej zguby, co dzień wyślij mi sms-y luby!".
Prowadząca 1: Pora poznać naszych wspaniałych kandydatów: Kandydat nr l - Walenty Niezbyt - Święty, (pojawia się kandydat nr 1). Może się nam przedstawisz?
Walenty Niezbyt - Święty: Siemanko! Jam Walenty Niezbyt - Święty. Włosy kolorowe, ciuchy odjazdowe, a pomysły odlotowe - to cały ja!
Prowadząca 1: Poznajmy kandydata nr 2: nazywa się Walenty Love. (wchodzi kandydat nr 2)
Opowiedz nam coś o sobie.
Walenty Love: Każde młode dziewczę marzy, aby ujrzeć uśmiech na mej twarzy A ja nie! Ja o jednej tylko śnię: tej przez duże M.
Prowadząca 1: Kandydat nr 3 - Walenty Cash. A jakie jest twoje spojrzenie na miłość'? Walenty Cash: Kasa to podstawa Ja uczciwy jestem niesłychanie, na początku mówię każdej pannie: Jak dostaniesz kieszonkowe, to zabiorę Cię do kina!
Prowadząca 1: Oddaję głos naszej wycierającej.
Wybierająca: Pytanie do kandydata nr 1: (trzy spośród poniższej listy)
l Plaża, czy solarium?
2. Miasto, czy wieś?
3 Żyletka, czy golarka?
4. Biały, czy czarny?
5. Zupa, czy kotlet?
6 Kawa z cukrem, czy cukier bez kawy0
7 Piękna, czy mądra?
8. Towarzystwo, czy samotność?
9. Bokserki czy stringi?
10 T - shert. czy koszula z krawatem?
Klara: Pytanie do kandydata nr 2......
Klara: Pytanie do kandydata nr 3... (Prowadząca 2 notuje odpowiedzi kandydatów i sprawdza zgodność gustów z wybierającą)
Prowadząca 2: Największą zgodność gustów masz z... (wyniki kandydatów w %)
Klara: Wychodzimy z kina. Jest późno, patrzysz, a twojego samochodu nie ma. Żadna taksówka nie kursuje. Co robisz? O odpowiedź poproszę Kandydata nr..
Kandydat nr l: Wykupię w kinie bilety na komedię z happy endem do samego rana i
poczekam, aż któraś taksówka podjedzie pod wyjście, (piosenka)
Kandydat nr 2: Zadzwonię do mojego przyjaciela, który ma wypożyczalnię limuzyn. Gdy
jednak on będzie zajęty, wezmę Cię w swoje barczyste ramiona i w podskokach zaniosę do
domu (piosenka)
Kandydat nr 3: Po programie zadzwonię do mamusi i wtedy dam Ci odpowiedź, (piosenka)
Prowadzący: Czy już zdecydowałaś z którym kandydatem się umówisz? Jeżeli nie, to
posłuchaj Magdy.
(piosenka)
Prowadząca 2: Kandydat nr l: na randce z nim nie musisz obawiać się nudy - zapewni ci odlotową zabawę, nawet wtedy, gdy zostanie bez samochodu! Kandydat nr 2: może właśnie to o tobie śni? Będzie nosił Cię na rękach deklamując poematy!
Kandydat nr 3: Istnieje prawdopodobieństwo, że na randkę zabierze swoją mamę, a ty zapłacisz za bilety. Wybieraj!
Klara: Wybieram kandydata nr.
(następuje przedstawienie kandydatów i odsłonięcie zasłony, losowanie nagrody)
Opracowanie: mgr Aneta Brzóska i mgr Monika Wentrys