Na włosy, Bliżej natury, Zawsze piękna i młodaSzałwia
Szałwia wygładza kręcone włosy
Działa na włosy stymulująco, odżywia je, wzmacnia, dzięki niej stają się zdrowsze. Przygotowujemy napar z szałwii: Garść wysuszonych ziół zalewamy szklanką wrzątku i i pozostawiamy do naciągnięcia (nie gotujemy) na 10 min. Następnie przecedzamy napar i czekamy aż wystygnie. Płuczemy nim umyte włosy (nie spłukujemy). Jeśli masz kręcone włosy możesz wykorzystać napar do ich lekkiego rozprostowania. Po umyciu nanieś napar i rozczesz grzebieniem. Potem wysusz włosy nadając im gładką formę. Loki nieco się wygładzą i włosy będą zdrowsze. Szałwia ma też właściwości relaksujące i zapobiega podrażnieniom.

Nasturcja wzmacnia włosy
Nasturcja wzmacnia włosy
Napar z liści nasturcji poprawia strukturę włosów, odświeża je, sprawia, że lepiej się układają - są usztywnione. Napar zaparza się jak mocną herbatę (ziół się nie gotuje tylko zalewa wrzątkiem). Garść liści nasturcji zalej 1/2 l wrzątku i pozostaw do naciągnięcia. Po ostygnięciu przecedź przez gazę. Możesz używać jako płukanki - jeżeli przelejesz do buteleczki z atomizerem i przed suszeniem suszarką spryskasz włosy u nasady, będą lepiej usztywnione.

Wzrost włosa

Rosnący włos przebija się przez torebkę włosa, i wydostaje się na powierzchnię skóry. Część włosa pomiędzy cebulką a skórą nazywana jest rdzeniem. Część włosa nad skórą nazywana jest grotem, który kończy się punktem. Włos nabiera długości, gdyż przybywa małych komórek rogowych, które to wypychają włos ku górze. Są one ułożone w trzy warstwy - zewnętrzną, środkową i wewnętrzną, które różnią się kształtem w dość zawiłym stopniu. Mają one różne rozmiary i kształty. Sposób, w jaki są ułożone - czy są proste i zwarte, lub różnorodne i spiralne - powoduje, że niektóre włosy - na przykład posiadane przez Hindusów lub Chińczyków- są proste. Natomiast bardziej spiralne ułożenie tych komórek powoduje, że włosy są falowane, kręcone lub bardzo poskręcane. Jak widać z opisu, jest anatomiczny - a raczej mechaniczny - powód, iż murzyńskich włosów nie da się wyprostować.

Tak jak krótkie „wiórki” skrócą się i nabiorą swojego naturalnego kształtu, gdy będą suche, tak samo prostowane loki odzyskają swój kształt natychmiast po tym, gdy wyschnie olej bądź inna substancja użyta do ich ułożenia. Może to powodować opinię panującą w pewnych kręgach, że głowy czarnej rasy są pokryte jakimś gatunkiem wełny a nie prawdziwymi włosami. Jednak wszystkie prawdziwe wełny, które zostały zbadane pod mikroskopem, miały poszarpaną lub ząbkowaną powierzchnię, a włosy są jakby brukowane (mają „dachówkową” budowę). Ludzkie włosy kręcą się tylko do pewnego stopnia, jednak - jak to jest w przypadku wełny rosnącej na owcy lub innym zwierzęciu - nie zbija się w jedną masę, nie zdarzy się również odwrotny przypadek. Ułożenie tych komórek zdecydowanie różni się w zależności od rasy. W przypadkach, gdy dana osoba nie jest mieszanej krwi, cechy rasowe są bardzo wyraźne. Istnieje również wielka różnica w przypadku grubości i tekstury, podobnie jak to jest z paznokciami, które są zbudowane z komórek podobnych do komórek włosów, które to różnice powodują ułożenie komórek w trzonie włosa. Różnice te są zdecydowanie zależne od rasy. Różnice w budowie włosa są tak duże, iż dla etnologów, lub studentów różnic rasowych, są tak znaczące, co różnice w kolorze skóry, kształtu nosa, uszu, lub innych widocznych cech.Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Maseczka z białka na włosy, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Domowe sposoby na piękne włosy, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Schudnij na wiosnę, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Na cellulit, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Rady w pigułce z kuchennej półki - na urodę, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Domowe sposoby na urodę 2, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Przepis na LARENDOGRĘ, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Siemię i lniane na jelita olej lniany na zamówienie, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Na włosy cud, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Cytryna – sposób na naturalne piękno, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Ćwiczenia na płaski brzuch, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Wygraj z siecią. Sposoby na popękane naczynka, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda, Kosmetyki natur
Przepis na naturalną farbę do włosów blond, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Cytryna – sposób na naturalne piękno, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
MASECZKI z domowej kuchni, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Olejek pichtowy z jodły syberyjskiej, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Domowy peeling cukrowy do ciała, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda, Kosmetyki naturalne
By usunąć obrzmienie oczu, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda
Domowe maski do włosów przetłuszczających się, Bliżej natury, Zawsze piękna i młoda

więcej podobnych podstron