ZATWIERDZAM ZŁOCIENIEC .........................
.......................................
........................................
PLAN KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z taktyki.
TEMAT: KOMPANIA NA ROZPOZNANIU I UBEZPIECZENIU.
CELE: doskonalić:
- prowadzenie rozpoznania przez kr w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych ;
współdziałanie w kompanii podczas prowadzenia rozpoznania ;
przemieszczanie się kompanii na znaczną odległość;
prowadzenie rozpoznania obiektów przeciwnika.
CZAS:
MIEJSCE:
METODA: praktyczna
ZAGADNIENIA:
Zajęcie rejonu wyjściowego i przygotowanie kompanii do działania.
Przenikanie w ugrupowanie przeciwnika.
Prowadzenie przez kompanię rozpoznawczą rozpoznania terenu i obiektów przeciwnika na kierunku marszu.
Organizacja przez kompanię rozpoznawczą systemu obserwacji na rubieży i w rejonie.
Organizacja bytowania kompanii rozpoznawczej w ugrupowaniu przeciwnika.
ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWE:
etatowe oporządzenie
etatowe uzbrojenie
BRDM-2 -
STAR 266 -
14,5 nb „ślepy” -
7,62 nb kb „ślepy” -
7,62 nb wz.43 „ślepy” -
9 mm nb wz.93 „ślepy” -
26mm nb sygn. -
petarda -
RGD -
CGŁ -
LITERATURA:
„Regulamin działań taktycznych cz. II”
„Patrol rozpoznawczy i samodzielny patrol rozpoznawczy ”
„Program szkolenia pododdziałów rozpoznania ogólnowojskowego”
PRZEBIEG SZKOLENIA
Lp. |
ZAGADNIENIA |
CZYNNOŚCI KIEROWNIKA |
CZYNNOŚCI INSTRUKTORÓW |
1 |
Część wstępna |
-podaję temat zajęć, -podaję zagadnienia szkoleniowe, -omawiam przebieg zajęć, -omawiam warunki bezpieczeństwa, -nakazuję d-cą plr odprowadzić plutony, zająć miejsce w pojazdach, nawiązać łączność i przygotować pojazdy do działania.
|
Stoją na zbiórce i słuchają.
Praktycznie wykonują nakazane czynności i meldują. |
2 |
Zag.1. |
Nakazuję wykonanie przemarszu i zajęcia rejonu . Kontroluję praktyczne wykonywanie stawianych zadań. Szczególną uwagę zwracam na maskowanie i bojowe zachowanie się w działaniach. |
d-cy plutonów wykonują polecenia d-cy kr. Stawiają zadania swoim podwładnym. Żołnierze wykonują polecenia d-ców plutonów.
|
3 |
Zag.2. |
Stawiam zadania d-cą plr do przygotowania ludzi i sprzętu do wykonania przenikania w ugrupowanie przeciwnika. Kontroluję praktyczne prowadzenie przygotowań. Podaję sygnał do wymarszu i kontroluję praktyczne prowadzenie działania. Szczególną uwagę zwracam na maskowanie i bojowe zachowanie się w działaniach. |
d-cy plutonów wykonują polecenia d-cy kr. Stawiają zadania swoim podwładnym. Żołnierze wykonują polecenia d-ców plutonów.
|
4 |
Zag.3. |
Kontroluję praktyczne prowadzenie rozpoznania drogi marszu i meldowanie wyników. Co 30' dokonuję zmiany plutonu prowadzącego (szpicy czołowej). Szczególną uwagę zwracam na maskowanie i bojowe zachowanie się w działaniach. |
d-cy plutonów wykonują polecenia d-cy kr. Stawiają zadania swoim podwładnym. Żołnierze wykonują polecenia d-ców plutonów.
|
5 |
Zag.4. |
Nakazuję zająć stanowiska w wyznaczonym rejonie (na rubieży) i zorganizować system posterunków obserwacyjnych. stawiam zadania do prowadzenia obserwacji. Kontroluję praktyczne prowadzenie obserwacji na poszczególnych posterunkach. Szczególną uwagę zwracam na maskowanie, sposób prowadzenia obserwacji, prowadzenie dokumentacji i meldowanie wyników obserwacji.
|
d-cy plutonów wykonują polecenia d-cy kr. Stawiają zadania swoim podwładnym. Żołnierze wykonują polecenia d-ców plutonów.
|
6 |
Zag.5. |
Stawiam zadania do organizacji bazy przejściowej do bytowania. Kontroluję praktyczne prowadzenie rozbudowy i ubezpieczenia bazy. Szczególną uwagę zwracam na maskowanie, sposób ubezpieczenia, alarmowania i działania na wypadek wykrycia przez przeciwnika. |
d-cy plutonów wykonują polecenia d-cy kr. Stawiają zadania swoim podwładnym. Żołnierze wykonują polecenia d-ców plutonów.
|
7 |
Część końcowa |
-nakazuję zbiórkę kompanii; -omawiam osiągnięte cele szkoleniowe; -wykazuję pozytywy i niedociągnięcia w poszczególnych plutonach; -nakazuję powrót do MCZP i wykonanie obsługi sprzętu.
|
Stoją na zbiórce i słuchają. |
OPRACOWAŁ;
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
4 PN
1 PN
2 PN
3 PN
5 PN