2.    nie podawać nic do picia

3.    ochronić (szczególnie głowę) przed okaleczeniem o okoliczne przedmioty

4.    nie powstrzymywać na siłę drgawek, nie otwierać siłą zaciśniętych szczęk-nie wkładać niczego między zęby

5..rozpiąć pasek, kołnierz koszuli, aby ułatwić oddychanie    l/u ^ ĄaĄOi C

6.zachować spokój, dopiero jeżeli po 2-3 minutach atak nie mija, wezwać pogotowie Po ataku osoba może mieć problem z logicznym kontaktem, mówieniem, kojarzeniem faktów i samodzielnym chodzeniem, wiec powiedzieć spokojnie, co sie stało i pomóc usiąść lub dojść do łóżka i pozwolić odpocząć. Napad padaczki jest sporym wysiłkiem umysłowym i fizycznym.