2 (2752)

2 (2752)

1.    Pole gry — prostokąt 12x6 m. Zawodnicy neutralni (A i B) podają piłki bez przyjęcia.

2.    Gra 1 x1 na utrzymanie się przy piłce.

3.    Gra 1x1 na małe bramki (np. płotki lekkoatletyczne).

III. Atakowanie i bronienie indywidualne w sytuacji 1 x 1 z bramkarzem

4.    Ćwiczący z rzędu A po podaniu piłki bez przyjęcia z trenerem mija dryblingiem B i kończy akcję strzałem do bramki.

5.    B podaje piłkę półgórnie do A i biegnie w jego kierunku, A po przyjęciu piłki bądź podaniu jej bez przyjęcia z trenerem (trener również podaje ją bez przyjęcia) mija dryblingiem B i kończy akcję strzałem do bramki.

6.    Bramkarz podaje półgórnie piłkę ręką do A, B biegnie w kierunku A, który po podaniu piłki bez przyjęcia z trenerem (trener również podaje piłkę bez przyjęcia) mija dryblingiem B i kończy akcję strzałem do bramki.

IV. Gra 1 x1 w polu karnym z bramkarzem.

7. Gra toczy się równocześnie w trzech strefach boiska. W poszczególnych dwójkach ćwiczących określeni są zawodnicy atakujący i broniący. Zawodnicy atakujący rozpoczynają grę piłkami ustawionymi na linii pola karnego. Po wykorzystaniu wszystkich piłek następuje zmiana ról. Należy również dokonywać zmian stref gry.

V. Formy gry 3 x 3 w polu karnym z bramkarzem.

8. Gra 3x3 z ustalonymi zawodnikami atakującymi i broniącymi. Po zakończeniu akcji strzałem do bramki zawodnicy atakujący rozpoczynają grę kolejną piłką ustawioną na linii pola karnego. Czas gry — 3 minuty, czas odpoczynku — także 3 minuty.

9. Gra 3x3 bez określenia zadań zawodników atakujących i broniących. W zależności od tego, który zespół jest przy piłce, ten atakuje. Która piłka (są ustawione na linii pola karnego) ma być wprowadzona do gry, decyduje trener. W przypadku, kiedy zespół broniący przechwyci piłkę, staje się automatycznie zespołem atakującym. Czas gry — 3 minuty, czas odpoczynku — 3 minuty.