Scenariusz lekcji mułem Utyki w kłusie VI szkofy podstawowej
Temat: Pole trójkąta - wykorzystanie w zadaniach.
Cele operacyjne: uc/cń:
- zna wzory literowe na pole trójkąta
- umie podstawiać liczby w miejsce niewiadomych • oblicza pole trójkąta, mając wszystkie (Lane
- stosuje odpowiednią jednostkę pola
- wykonuje obliczenia z wykorzystaniem różnych liczb
- przekształca wzory literowe i rozwiązuje nietypowe zadania Metody:
- ćwiczeniowa
- praca indywidualna Materiały:
- karty z zadaniami dla każdego ucznia
- KARTY UMIEJĘTNOŚCI dla każdego ucznia Czas zajęć: 1 godzina lekcyjna
Struktura i opis lekcji
Ogniwa lekcji |
Przebieg zajęć |
Uw»gi | |
1. Część wstępna |
1. Sprawy organizacyjne (ok 2 min.). 2. Sprawdzenie pracy domowej (ok. 5 min.) - ocena stopniem (najwyżej dwóch uczniów, / u względnie -stopnia trudności zadań zad. 2. 3 zc str. 102 [ z podr. MATEMATYKA Z PLUSEM - pr. zbiorowa: wyd. GWO ] 3. Podanie lematu i celu lekcji (ok. 3 min.). |
Uczeń: - zna wzory literowe na połę trójkąta i podstawowe jednostki pola • zna nazwy boków trójkąta prostokątnego | |
II. Lekcja właściwa |
1. Rozdanie kart z zadaniami (zawie stopniu trudności - z podaną oceni mu klasy) i poinformowanie uczn dżum na ocenę oraz o zasadach pi - uczniowie uważnie czytają treść - decydują, które zadania rozwiąza - na kartkach rozwiązują wybrane (po 10 minutach oddają kartki na KARTA L ZESTAW 1. Zadania (na ocenę dop) 1. Oblicz pola trójkątów: 6 cm |
rającymi 9 zadań o różnym 1. dostosowanych do pozio-ów. że nie jest to spraw -stępowania: zadań ić (tylko dwa) przez siebie zadania uczyciclowi) EM ZADAŃ 10 dm |
Uczeń: - wykorzystuje nabyte umiejętności: • oblicza pole trójkąta. mając wszystkie cUnc (podstawia do w/oru Itcz-bv i i>oprownic |
I