1636661519
SPOTKANIE 3 - UMIEJĘTNOŚĆ ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW
CELE:
nabywanie umiejętności rozwiązywania konfliktów
Podnoszenie wiedzy na temat radzenia sobie w sytuacjach trudnych w
środowisku
ćwiczenie umiejętności wykorzystywania wiedzy zdobytej w trakcie warsztatów w praktyce
METODY: burza mózgów, praca w grupach
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
> Rundka i sprawdzenie poziomu energii na początku zajęć.
> Trener wprowadza pojęcia: komunikat jasny
komunikat zamglony - przykłady oraz cechy dobrego komunikatu:
j°
mówię do ciebie to i to
w tej sytuacji
> Burza mózgów i wyłonienie listy najbardziej trudnych i konfliktowych sytuacji o których uczestnicy chcieliby mówić. Lista.
> Omówienie w grupie aspektów poznawczych, emocjonalnych i behawioralnych konfliktów. Wspólne zastanowienie się nad możliwościami rozwiązań i radzenia sobie z emocjami.
> Ogrywanie scenek z przykładami z życia uczestników i wspólne omawianie na forum oraz wypracowywanie rozwiązań.
> Podsumowanie dnia
> Ewaluacja
^ KAPITAŁ LUDZKI m
Wyszukiwarka
Podobne podstrony:
SPOTKANIE 4 - SYTUACJE TRUDNE CELE: Nabywanie umiejętności analizy i radzenia sobie w sytuacjachSPOTKANIE 4 - SYTUACJE TRUDNE CELE: Nabywanie umiejętności analizy i radzenia sobie w sytuacjach31 (568) ) Cele: • nabywanie umiejętności rozróżniania i nazywania stanów emocjonalnych odczuwanychSCENARIUSZ LEKCJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA KLAS LOAUTOR : mgr IWONA ŚWIEKATOWSKA TEMAT : KONFLIKTY&nbsskanuj0017 (246) zapobiegania oraz rozwiązywania konfliktów, a szerzej w umiejętność, wydobywania I80205 skanuj0017 (246) zapobiegania oraz rozwiązywania konfliktów, a szerzej w umiejętność, wydobywaSPOTKANIE 2 - ASERTYWNOŚĆ CELE: Trening zachowań asertywnych Nabywanie umiejętności obrony swoichSPOTKANIE 2 - ASERTYWNOŚĆ CELE: Trening zachowań asertywnych Nabywanie umiejętności obrony swoich- umiejętnie rozwiązuje konflikty wśród pacjentów. -Wstęp Niniejsza publikacja jest opracowaniem mającym kształtować umiejętność rozwiązywania kazusówin. fMRI, PET, EEG/ERP, TMS) UMIEJĘTNOŚCI U01; posiada umiejętność innowacyjnego rozwiązywaniaSprawdzian umiejętności o prostych na płaszczyźnie f *-y = -2IMGv00 40 Rozwiązywanie zagadek Procesy analizy, syntezy, umiejętność wnioskowania można kształcićskanuj0414 ispi 414 Cyfrowe oświetlenie i rendering dobrym okiem i umiejętnością rozwiązywania problwięcej podobnych podstron