4130652023

4130652023



1

KONSPEKT 3

1.    Czas przeprowadzenia: 1 godz.

2.    Temat zajęć: „ANDRZEJKOWE WRÓŻBY - jesteśmy małymi czarodziejami”

3.    CELE OPERACYJNE:

a)    WIADOMOŚCI

-    Uczeń potrafi wymienić i opisać wybrane zwyczaje andrzejkowe

-    Uczeń potrafi uporządkować liczby rosnąco oraz przyporządkować im odpowiednie litery tworzące hasło

b)    UMIEJĘTNOŚCI

-    Uczeń umie przeczytać wylosowane wyrazy oraz odróżnić barwy: białą, czerwoną, żółtą, czarną, niebieską, zieloną

-    Uczeń umie, po zanalizowaniu zabawy, w której brał udział, dokonać wyboru tej, która jest dla niego najodpowiedniejsza

c)    POSTAWY

-    Uczeń potrafi zachować dystans do wróżb i horoskopów, nawiązać kontakt z kolegą z innej klasy, kulturalnie spędzić wieczór andrzejkowy

6.    METODY NAUCZANIA:

Praktyczna, podająca, poszukująca, eksponująca.

7.    ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

Plakat o andrzejkowych zwyczajach, rekwizyty do przeprowadzenia wróżb i zabaw ( karteczki z nazwami zawodów, karty z magicznymi liczbami, cukierki z doczepionymi karteczkami z nazwami prezentów, kolorowe paski, kartki z zaklęciem) karty pracy do zadań z matematyki. Magnetofon, kaseta z muzyką Carrantuohill

8.    Formy zajęć: indywidualna jednolita

9.    PRZEBIEG ZAJĘĆ

a)    Powitanie wszystkich dzieci

Dzieci siadają na ustawionych w kręgu krzesełkach. Prowadzący wita przybyłych i zaprasza ich do krainy wróżb.

b)    Zabawa ruchowa przy muzyce.

Wszyscy uczniowie stoją w rozsypce. Gdy usłyszą muzykę poruszają się w jej rytm w dowolnym kierunku. Gdy muzyka milknie, stają i podają dłoń wszystkim stojącym w pobliżu dzieciom.

c) Samolot do krainy wróżb


