SPORT • SPORT • SPORT • SPORT

Piłka siatkowa - podsumowanie II edycji Amatorskich Mistrzostw Łowicza

W TYM ROKU

POZIOM BYŁ WYŻSZY

Zmagania pod siatką zostały zakończone. Można więc podsumować miniony sezon i pokusić się o ocenę poszczególnych zespołów. Dziś prezentujemy państwu pierwszą siódemkę z tabeli\ która prezentowała w miarę wyrównany poziom.

Trzecie miejsce siatkarek z SP Domaniewice to na pewno sukces.

Sport szkolny - Rejonowa Gimnazjada Szkolna w piłce siatkowej dziewcząt

Trzecie miejsce domaniewiczanek

Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych ekipa Gimnazjum nr 2 zaj\ drugie miejsce w zaw odach rejonowych.

O* r.

r.r.

Sport szkolny - Rejonowa Gimnazjada Szkolna w piłce siatkowej chłopców

Drugie miejsce „Dwójki"

U edycja AML była na pewno dożo ciekawsza od poprzedniej, a to dlatego, żc więcej ekip włączyło się w walkę o czołowe miejsca. Wprawdzie bezkonkurencyjna była ekipa Rzemiosła z Głowna. która nic przegrała żadnego meczu, ale pozostałe sześć drużyn, toczyło ze sobą wyrównane i czasami zacięte pojedynki. Patrząc na poprzednie mistrzostwa na peWno można stwierdzić, żc poziom gry zdecydowanie się podwyższył i miejmy nadzieję, że będzie tak co rok. Cieszy fakt, żc na trybunach Itałi OSiR nr 2 w każdy piątkowy wieczór, pojawiała się dość liczna grupa kibiców tej pięknej dyscypliny sportu.

1. RZEMIOSŁO Głowno

ilość meczy: 12. ilość zwycięstw: 12. ilość porażek: 0, punktów 24, sety — 36:2, małe punkty: 770:521

Skład drużyny: Gawroński Bartosz, Włodarczyk Zbigniew, Kujawiak Zdzisław. Banccrowski Krzysztof. Stępniewski Michał. Gawroński Władysław. Włodarczyk Piotr, Stępniewski Robert. Bednarek Grzegorz. Markowicz Jacek i Godziszewski Mirosław.

Rzemiosło startowało w rozgrywkach pierwszy raz. Jak już wcześniej pisaliśmy drużyna t3 złożona jest z bardzo doświadczonych zawodników, którzy mają za sobą przeszłość klubową i mają najwyższą średnią wieku. Choć nie przegrała żadnego spotkania to miała na koncie słabsze występy w których nic zachwyciła grą.

Zawodnicy z Głowna dali sobie odebrać tylko dwa sety. które jednak pokazały, że nic są po za zasięgiem rywali. Druga Przyszłość zmierzyła się z mistrzami już w drugiej kolejce i trzeba przyznać, żc mecz ten zdecydowanie przebiegał pod dyktando Rzemiosła (3:0. do 16. 18 i 19). Na pewno najmocniejszym punktem zespołu był Krzysztof Bancerowskł. którego ataki przeważnie kończyły akcje i dawały pewne punkty. Oczywiście duża była w tym zasługa rozgrywającego Zbigniewa Włodarczyka, który oprócz niego, obsługiwał świetnie wszystkich swoicłt kolegów.

2. PRZYSZŁOŚĆ

ilość meczy: 12, ilość zwycięstw: 11, ilość porażek: 1, punktów 23, sety -33:10, małe punkty: 962:742

Skład drużyny: Palczak Marcin. Omia-nowski Michał. Napióra Artur. Rutkowski Wojciech, Olko Krzysztof, Bałcc-rzak Dariusz, Mazur Tomasz i Rychlyc-ki Marcin.

Przyszłość na półmetku rozgrywek była dopiero na szóstym miejscu, ale z meczu na mecz przesuwała się systematycznie do przodu i czekała na potknięcie Rzemiosła, co dało by jej szansę walki o mistrzostwo. Drużyna ta straciła w rozgrywkach aż 10 setów, co wynikało często z braku mobilizacji do gry ze słabszymi przeciwnikami. Najmocniejszym punktem zespołu była na pewno para siatkarzy Michał Omia-nowski i Marcin Palczak. których niektóre akcje często przesądzały o losach spotkania. Do nich dołączał jeszcze Tomasz Mazur, który też był wzmocnieniem drużyny. Bez tych wyżej wymienionych zawodników w I edycji mistrzostw Przyszłość ulokowała się dopiero na 7. miejscu.

3. LZS RETKI

Skład drużyny: Kotlarski Adam. Klimkiewicz Tomasz, Głowacki Sławomir, Anyszka Mieczysław. Kilimkicwicz Paweł. Muras Janusz. Ignaczak Robert, Myszewski Michał. Kostr/cwski Arkadiusz, Kubica Artur, Kubica Adrian i Guzek Marcin.

Trzecia drużyna sezony 1999/2000 powtórzyła swój wynik w tej edycji mistrzostw. Jednak należy zaznaczyć, żc w porównaniu do innych ekip startujących w tamtym roku. Reiki wypadły najlepiej ponieważ wyprzedziły zarówno Technikum i Bclfcrka czyli drużyny, które w 1 edycji uplasowały się przed LZS-cm. Zespół ten miał bardzo dobrą dnigą część sezonu, w której to nic przegrał żadnego spotkania, które decydowało o miejscu na podium'. Porażki, które miały miejsce w dwóch pierwszych kolejkach z Przyszłością i “Księżakicm". przy odrobinie szczęścia były możliwe do uniknięcia. Zdecydowanie najlepiej w tej ekipie spisywał się Adam Kotlarski. który był pewnym punktem zespołu.

4. ZNP BELFEREK

ilość meczy: 12, ilość zwycięstw: 8, ilość porażek: 4, punktów 20, sety -29:13. małe punkty: 792: 707

Skład drużyny: Piasecki Tomasz, Ła-ziński Zbigniew, Wożniak Jarosław. Słoma Tomasz. Jabłoński Sebastian. Staju-da Konrad. Sękalski Marek i Konecki Zbigniew.

Mistrzowie ubiegłorocznej edycji ostatecznie zajęli czwarte miejsce, mając równą ilość punktów z Dzi-koś-cią i Technikum, ale mieli lepszy bilans setów. Okazało się. że w tym sezonie konkurenci byli zbyt silni, aby nauczyciele powtórzyli swój sukces. W grze tej drużyny było widać brak dobrego rozgrywającego. który by pokierował grą. Na pewno sporym osłabieniem był brak Michała Kośmidra, który odszedł do Dzi-koś-ci.

Bclfcrek był bliski jeszcze w przedostatniej kolejce trzeciego miejsca, lecz przegrał 3:2 z Przyszłością i to zadecydowało o końcowej lokacie. Najsilniejszym punktem tej ekipy był Tomasz

kami stwarzał też Tomasz Słoma, ale grał on dość nierówno.

5.    DZI-KOŚ-Ć

ilość meczy: 12, ilość zwycięstw: 8. ilość porażek: 4, punktów 20, sety -27:17. małe punkty: 801:673

Skład drużyny: Kośmider Michał, Stankiewicz Grzegorz. Kośmider Bogdan, Kosiorek Radosław. Dubiclak Marcin. Dzik Witold, Nodzak Witold. Kosiorek Marcin i Gałaj Ryszard.

Dzi-koś-ć to debiutant w rozgrywkach, ale trzeba powiedzieć, żc są w stanic wygrać z każdym. Świadczy o tym choćby fakt, żc jako jedna z dwóch drużyn potrafili urwać seta mistrzom z Głowna. Piąte miejsce chyba nic zadowoliło zawodników z Golcńska i w przyszłym sezonie będą starali się o wyższą lokatę. Dużą siłę zespołu stanowił rodzinny duet. ojciec- syn. Michał ł Bogdan Kośmider. Trzeba jeszcze oczywiście wspomnieć o najlepiej bawiącej się i kibicującej grupie sympatyków tej drużyny, która w tej dziedzinie zdecydowanie zajęłaby pierwsze miejsce.

6. TECHNIKUM Zduńska Dąbrowa

ilość meczy: 12, ilość zwycięstw: 8, ilość porażek: 4. punktów 20, sety -26:15, małe punkty: 881:731

Skład drużyny: Guzek Cezary. Guzek Grzegorz, Gos Daniel, Ignaczak Piotr. Warda Michał. Węgierek Andrzej, Szczęśniak Robert, Lcwarski Irek, Stępniak Adam i Gajda Cezary.

Wicemistrzowie poprzedniej edycji w tym roku musieli się zadowolić tylko 6. lokatą. Przez długi okres utrzymywali , się oni na 2. miejscu, lecz w drugiej połowic rozgrywek, kiedy przyszło im się zmierzyć z silniejszymi zespołami, doznali czterech porażek i mając dużo straconych setów spadli o cztery pozycje. Drużyna ta grała bardzo nierówno i oprócz dobrych spotkań zagrała mecze na dość niskim poziomic. Najpewniejszym zawodnikiem tego zespołu był Ireneusz Lewarski.

7. TKKF „Księżak”

ilość meczy: 12, ilość zwycięstw: 7, ilość porażek: 5, punktów 19, sety -25:20. małe punkty: 881:731

Skład drużyny: Znyk Cezary, Kucharek Sławomir. Wróbel Dariusz, Więckowski Wojciech, Jałoszyński Adam. Mońka Maciej. Kłos Włodzimierz, Kosmowski Karol i Antosik Paweł.

Księżacy w poprzednim sezonie byli na 4. miejscu za Belferkiem. Technikum i Retkami i nie udało im się wyprzedzić żadnej z tych ekip. Jednak jest to drużyna bardzo doświadczona i prezentuje naprawdę niezła siatkówkę. W tej edycji udało im się pokonać LZS Retki 3:2 oraz wygrać seta z mistrzami ligi. W porównaniu do poprzedniego roku w zespole zaszły spore zmiany, a najlepszym zawodnikiem drużyny był z pewnością Cezary Znyk.

TKKF zamyka stawkę drużyn, które prezentowały podobny poziom umiejętności. Dolną część tabeli przedstawimy w następnym numerze.    (z!)

Rawa Mazowiecka, 15 marca. Mistrzynie powiatu łowickiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej - gimnazjalistki z Domaniewic wzięły udział w zawodach rejonowych, które rozgrywane były w Rawie Mazowieckiej.

Podopieczne Mieczysława Szy-

majdy w meczu o trzecie miejsce osiągnęły sukces pokonując w trzy-setowym pojedynku ekipę GP 2 w Kutnie

MECZE PÓŁFINAŁOWE:

■    GP 1 Rawa - GP 2 Kutno 2:0 (25:7, 25:8)

■    GP Domaniewice - GP 1 Skierniewice 0:2 (9:25, 5:25)

Łowicz, 15 marca. To na pewno sukces ekipy Gimnazjum Nr 2 w Łowiczu... W Rejonowej Gimnazjadzic Szkolnej w piłki siatkowej chłopców mistrzowie powiatu łowickiego dotarli do finału, gdzie nie sprostali „zawodowcom” z Rawy Mazowieckiej, ale i tak występ młodych siatkarzy prowadzonych przez Zbigniewa Gronczew-skiego trzeba uznać za sukces.

■    GP 2 Skierniewice - GP 2 Łowicz 0:2 (16:25, 12:25)

■GP2 Rawa - GP 2 Kutno 2:0 (15:7.15:11)