6837093686

6837093686



Budowa i właściwości soli

1.    Cele lekcji

a)    Wiadomości

Uczeń zna:

•    pojęcie soli,

•    właściwości soli,

•    nazewnictwo soli,

•    metody otrzymywania soli.

b)    Umiejętności

Uczeń:

•    odróżnia sole od innych związków,

•    nazywa sole zgodnie z nomenklaturą chemiczną.

2.    Metoda i forma pracy

Pogadanka, pokaz, praca z całą klasą, praca indywidualna

3.    Środki dydaktyczne

Podręcznik

4.    Przebieg lekcji

a)    Faza przygotowawcza

1.    Sprawdzeni e 1 i sty obecności.

2.    Przypomnienie zagadnień omawianych na poprzedniej lekcji poprzez pogadankę na temat: Co nazywamy tlenkiem, a co - kwasem tlenowym?

3.    Pogadanka na temat soli.

b)    Faza realizacyjna

1. Wprowadzenie pojęcia soli Podanie definicji soli i jej wzoru ogólnego.

Sól jest to związek metalu i reszty kwasowej. Ogólny wzór soli jest następujący:

M„Rm,

gdzie n oznacza wartościowość reszty kwasowej, a m wartościowość metalu.

Podanie metod otrzymywania soli. Zapisanie odpowiednich równań pod kontrolą nauczyciela. Zapisanie w zeszytach informacji na temat metod otrzymywania soli.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Pielęgnacja skóry1.    Cele lekcji a)    Wiadomości Uczeń wie, jak
Wycieczka do lasu1. Cele lekcjia)    Wiadomości Uczeń potrafi: -
Scenariusz lekcji I.    Cele lekcji 1)    Wiadomości Uczeń: •
Istota podatku VAT1. Cele lekcjia)    Wiadomości Uczeń zna: •
1. Marketing i reklamaa.    1. Cele lekcjii.    a) Wiadomości Uczeń: •
1.2. System Linuxa.    1. Cele lekcjii.    a) Wiadomości Uczeń: 1.
1. Prawo autorskiea.    1. Cele lekcjii.    a) Wiadomości Uczeń: •
Rola i miejsce Biskupina w poznawaniu historii naszego kraju1. Cele lekcji:a) Wiadomości Po zakończo
1.2. Edycja rysunku - ćwiczenia1.    Cele lekcjia)    Wiadomości 1.
Szczegółowe cele kształcenia Wiadomości Uczeń: •    zna regulamin pracowni

więcej podobnych podstron