23-74

Hart ducha Zawiszy

KlasaAiB

KLASA A

Grapa b Słupia • Jantaria 2J. Rowokół Smołdzino - Garbarnia Kępice QA Błękitni Główczyce • Start ŁcbieA 3:0. Sokół Szczypfcowtce-Chrobry 23. Słupia Chamowo -UnbKorzyHe 22. Echo Bteowks-Polonez Bobrownld 43. Wybrzeże Objazda - Jantaria Pobłode hi Barton-SłupiaKtrabowo3J

U-92

Grapa Ib ItMk Cewice • Oolna Gałąźnła Wielka 3.-0. Grom Nakla-Sokół Wyczediy OA 6KS Kołczygłowy • Myiihriec Tuchomie 4:1. Brda H Przechlewo ■ Skotawa BudowoZJ. Arkonia Pomysk WieU - Stegna Parchowo 02 LKS Łebunia ■Granit Koczała 4 A Pauza SSPN.

Zawisza pokonał 3:1 SwePoi Link Bruskowo Wielkie I został wioełiderem. Tym samym drużyna z Borzytuchomia jest coraz Miej IV ligi.

Krzysztof Niekrasz

kjzysztof.rw*rasz@gp24pl

Beniaminek z Borzytuchomia nie żartuje i na swoim boisku kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tej wiosny Zawisza był szósty raz gospodarzem meczu i zgromadził komplet punktów w tych rywalizacjach. Tym razem borzytuchomianom nie było łatwo o pełną pulę, bo SwePoi Link postawił mocny opór, ale grając bez zmian, pękł w ostatnich trzydziestu minutach. Początkowo niewiele było zaczepnych akcji z obu stron. Po kwadransie bruskowianie zaczęli sobie poczynać bardzo odważnie i wyprowadzali groźne akcje. W 30. minucie potężna bombą z rzutu wolnego popisał się Damian bepek. Na szczęście dla miejscowych piłka trafiła w słupek. SwePoi Link nadal atakował i dopiął swego, bo w 35. minucie zdobył prowadzenie. Stało się to za sprawą Krzysztofa Golań-skiego, który w zamieszaniu podbramkowym wywalczył piłkę i umieścił ją w bramce. Po stracie gola miejscowi gracze zabrali się do zmiany niekorzystnego wyniku. Brak koncentracji gości wykorzystał Zawisza, a jego wyborowy strzelec Mateusz Petryszyn precyzyjnie strzelił i futbolówka przy słupku wtoczyła się do bramki. Po przerwie borzytuchomski zespół energicznie atakował. Coraz goręcej robiło się na przedpolu bramkowym ekipy zBruskowa Wielkiego. Wypad przyjezdnych mógł zakończyć się powodzeniem w 56. minucie. Pecha miał jednak Piotr Michalak, który z główki trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później radośnie zrobiło się wśród gospodarzy. Po celnym uderzeniu z główki Kamil Pranczk wyprowadził Borzytuchom na prowadzenie 2:1. Decydujący cios na 3:1 zadał niezawodny napastnik M. Petryszyn. SwePoi Link miał dwie okazje na zmianę rezultatu (m.in. Adam Klimczuk trafił w słupek).

-    Do grania mieliśmy tylko jedenastu zawodników, którzy po godzinie walki opadli z sił i dlatego przegraliśmy-stwierdził Andrzej Staszewski, prezes SwePoi Link.

-    Zwycięstwo rodziło się w bólach. Dobra była druga połowa w naszym wykonaniu - ocenił Krzysztof Miąskowski, trener Zawiszy.

Zawisza Borzytuchom • SweM UnfcBnskowo WdBełKtŁ

Bramkfc W Krzysztof Gołateki (3S). U Mateusz Petryszyn (4$M),2:ł KamdPranczk (gtową-

S8). 3:1 M. Petryszyn (70),__

Zawisza Borzytudwn: Kasiewicz. Andrzej Zbtewski (46 Władysław Petryszyn). Pranczk. Treder. Dariusz Sytdatk (77 Kwitek). Nogieć Jakut Gross. (46 Bartlomiejczuk). Hńc. Sarniak (70 Łukasz Zbtewski). Mateusz Petryszyn.

SwePoi link Bntskowo Wtaftte FatowstiT Stec. Rejak. Michalak. Herbst Cyran. Kąkol. Maroszewrcz. Krzysztof Gołateki. Adam KSmczdaepek. •

Piłka nożna//Słupska klasa okręgowa//

Wyjazdowe zwycięstwa lidera, Stali Jezierzyce i Diamentu Trzebielino

► Michał Wirkus to grający trener z Przechlewa

Wynid. strzelcy i składy

W Człuchowie Piast nie potrafił wykorzystać atutu swojego boiska i tylko zremisował bez-bramkowo z Czarnymi Czarne. Człuchowianie posiadali przewagę i stworzyli więcej sytuacji pod czarneńską bramką. Najlepszą okazję zaprzepaścił Andriy Badyan, który nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. W 51. minucie jego strzał obronił Dariusz Greczyszyn. Tym samym 20-letni bramkarz Czarnych Czarne stał się bohaterem meczu. Strata dwóch punktów kosztowała    drużynę

z Człuchowa przesunięcie w tabeli z drugiego na trzecie miejsce.

Piast Człuchów • Czarni CzamjhO.

Piast CzłudwWr Paciorek. Łukasz Bednarek (73 Duraj), Badyan. Cyzman. Zachączi*.KcAer.

Krzoska (46 Bartłomiej Wójtik), Wachn.k (46

PerearskO. Babiński Łukasz Czarnowski. Urbaniak.

Czarni Czarne Greczyszyn. Jakubowski, Szwałek. Zmuda-TrzebiatowskiŁukasz Zych. Uttwin. Wnuk- Lipiński. Rapa. łucki (60 Gumowski). Jaroszyński Wrona. SpartaSycewta • Diament Trzebiefino 0-2

m._

Brandd: Chi Adrian Kundro (25). 0-.2 Rafał Wótayński (90*2).

SpartaSycrwte Stncełedo. Gema Mateusz Mytych. Mateusz Oomański (73 Piotrowski). Burak (4 Ogórek). Gienz. RaWWasiak.

Nitsche. Switoń. Marek WasłaL Wojdechlu-

zaŁ    _

DłarnWTrzebiefctt Marek Stoltmaa Bartosz StoItman.Beger. Nartach. Borwwński. Mateusz Grzybek. Kami Kępa (77 Dawid Koniak). Ml Mateusz Gostomski (56SmoluchowskO. Kundro. Wołayńsfc.

Słupia Kobykto-Pitne Food Brda Przedilewo 03 (0:1).

Bramtt W Jędrzej PiłarsH (9)7&2 Jakub Wameto (57). 0-3 Michał Wirkus (9).

Słupia Kobylnica: Rafał JacfewsfcGraL Da riusz Jadłowski Kazimiertzak. Kunicki Jakub

Czerwiński (73 Gtodowski). Kania. Zięba(46 Lenkiewicz). Błełaóta*. Setny Kochański Prime Food B^Praedfewalandeckl Krzysztof Buczko. Bukowski. PiłarsH. Stanios. BartelOriowski. Wamiełło. Marcin Szopiteki. Damian Oitapkowski Michał Wirkus._

tflSOtas-KriPtfhottOO.

BrarifW LAasz Wieczorek (45*4). *ó samobójcza (71). 3.-0 Szymon Matmon (74). 43) Maknon (82). 4:1 Adam Gołąb (85). 4:2 Karol Stańczyk (90).    _

MKS Debrzna Sionka. 8łszczanik (<6 Lica).,

Ryhanya Wieczorek. Zabrocki Siaka, Kawrak (62 Malmon). WŁadyaak. Szczubiał (65 Szostek). Bartłomiej Rutyna (75 Marczak). Wegner

Karał P^plnoc Biakżyk. Adarrekl. Karol Petrus, Czapiewski Marcto Petrus (46 Wypych). Kosta, Radwateklwn Brodo*. MWaszewia. GoMb

ObarowsfcfB Karol S«ta)M__

KaszubilStudzienłce -Stal Jezierzyce 2:3 (

ŁD. ____

Bramki tó Maron Przytuła (19). H Konrad Kiełczytowski (23). 2:1 Przytuła (2S). Wełczytowsłu (80). 23 Krełczytowski (84). Kaszubią Studzienice: Józef Peta. Marcin

Stoftman. Zaborowski. Pawłsfc. OB; Wajs (70 Ser dakfd), Kreft (76 Augustynowicz). Dufek. Borzyszkowskl Sokfatke. Przytuła StakJezierzyce:8ułMi3a Żuretc.BewersdoffL Rafał Rawski. Skóra. Karbowiak. Kiełczyfcwskl Mateusz Rawski Damian taszka(82Bartfcowski). Maran Jurczuk (90*2 Mireznicowski). Mular-

<2*__

KS Damnica-GTS Czarni Dąbrówka 53) (H)).

Brarott 13) Kamil Wójok (27). 2-0 Wójdk (S?).'

3:0 Krzysztof Kozłowski (rzut kamy ■ 65). 43)

Wojdech Michalski (68), 5:0 WMichatsti(74).

kSDamria Bąayk. Tomasz Kozłowski (55

Piotr Terefenko). Kotowski. Krzysztof Wd-

niewski.Piascdo. Wassa. Maron Wdniewski

(60 Aleksander Michałski). Krzysztof Kozfcsw-ski. Wojciech Mtchałsłci (70 JaśkieO. Adnan

Mięjewczyk. Wójdk._____________

GT5iCzarna DiąbflMća: Gawin. Paweł SzcztgieW*. PiobSzczegiełnidk. Cieplwh. Duszkiewia (46 Łukasz lejk). Naderza (46 Dawidowski). Machnlcowstó (75 Jakub Gralak). Michał GrAbLMułyk (75 Artur Toporek).

Sobisz. Grzegorz lejki.

Nie doszedł do skutku niedziel-ny mecz w Lipnicy Lipniczanka - Skotawia Dębnica Kaszubska. Goście nie przyjechali na zawody. W najbliższą środę (10 czerwca) o godz. 18 odbędzie się zaległy mecz z 24. kolejki, w którym Kaszubią Studzienice spotka się z Prime Food Brdą Przechlewo.