Scenariusz lekcji z gimnastyki
Temat lekcji: Nauka skoku kucznego przez skrzynie
Cele lekcji
Umiejętności : U potrafi wykonać prawidłowo wykonać skok kuczny przez skrzynie
Wiadomości: U wie na czym polegają prawidłowo wykonany skok kuczny
Postawy i motywacje: U jest zmotywowany do poprawy swoich umiejętności.
Środki dydaktyczne: materace, skrzynia, odskocznia
Liczba uczniów:20
Klasa: II
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Tok lekcji | Treść lekcji | Realizacja celów | Uwagi organizacyjno metodyczne |
---|---|---|---|
Część I 1.Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć 2. Poformowanie uczniów o celach lekcji , wzbudzenia motywacji do aktywności w czasie wolnym 3. Rozgrzewka a)bieżna Rozgrzewka b)kształtująca |
1.Zbiorka 2.Sprawdzenia obecności i podanie celów lekcji 3.podanie tematu lekcji 4.Zwrócenie uwagi na role nauczanego elementu Zabawa ożywiająca: „Berek w parach” Osoby będąc odwrócone do siebie plecami trzymają się za ręce i uciekają przed berkiem. Pary nie mogą się rozłączyć W truchcie w około sali. -Krążenia ramion w przód -Krążenia ramion w tył -Naprzemianstronne wymachy L ręka P kolano, P ręka L kolano -Krok skrzyżny bokiem -Krok odstawno-dostawny -Skip A -Skip C W marszu -Wymachy ramion w bok na trzy. Trzeci raz z pogłębieniem -Co trzeci krok wypad nogi przód i naciąganie -Na gwizdek prowadzącego przejście szybko do padu i wyskok w górę -Krążenia głowy prawo-lewo, do okoła i przód tył -Krążenia bioder -Rozgrzewamy dłonie obszernymi krążeniami -Skrętoskłony -Skłony raz do P nogi raz do L nogi i do środka. -Rozgrzewamy staw skokowy -Wyskoki z podciągnięciem kolan do klatki piersiowej -W siadzie prostym łapiemy się za czubki palców i trzymamy tak 3s -W leżeniu przodem unosimy ręce , oraz nogi i trzymamy tak 3s -10 przysiadów |
U U U |
Sprawdzenie obecności Pokaz i objaśnienie Korygowanie błędów Zwrócenie uwagi na dokładność wykonywanego ćwiczenia. |
II Część główna 4 .Kształtowanie imiejetnosci , doskonalenie sprawności Kształtowanie postaw wobec kultury fizycznej |
I.Z marszu podejście do odskoczni, naskok i szybkie odbicie II. J.w tylko ćwiczenie w truchcie. III. Bieg, odbicie się z odskoczni, atak rękoma na brzeg skrzyni IV. Naskok podudziami na skrzynię, zejście. V. Naskok stopami na skrzynie i zejście. |
U,W | Zwracamy uwagę na nie uginanie rąk w łokciach |
III Część końcowa 5.Uspokojenie organizmu 6.Cwiczenia organizacyjno-pozodkowe i podsumowanie lekcji |
Zabawa „minutka” Ćwiczący kładą się na brzuchu i mają wstać po upłynięciu wg nich minuty. |
VI. Naskok stopami na skrzynię, stanie na skrzyni, zeskok w przód VII. Wykonanie prawidłowo skoku kucznego. |
|||
---|---|---|---|
5. Uspokojenie organizmu 6.Cwiczenia organizacyjno-porządkowe i podsumowanie lekcji 7.Nastawienia U do aktywności ruchowej w czasie wolnym |
W marszu głębokie wydechy i unoszenie rąk w górę. -Wyznaczenie uczniów do zebrania sprzętu -Zbiórka -Omówienie lekcji (wyznaczenie najlepiej ćwiczących, omówienie najczęściej występujących błędów) -Zachęcenie do aktywności pozaszkolnej i wskazanie odpowiednich ćwiczeń. |
W | Uczniowie siadają w kręgu Zbiórka w dwuszeregu |