|
Zezwalam na ponowne wykorzystanie |
||
Zatwierdzam |
Data |
Kompania |
Podpis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PLAN KONSPEKT
do przeprowadzenia zajęć z kształcenia obywatelskiego
TEMAT :
Rola żołnierzy w kształtowaniu pożądanych stosunków międzyludzkich w pododdziale.
CEL :
uświadomienie żołnierzom istoty pojęcia „ stosunki międzyludzkie ” ;
wzajemne uwarunkowania w stosunkach przełożony podwładny , starszy młodszy ;
CZAS :
2 * 45'
MIEJSCE :
Świetlica
FORMA :
Wykład
BIBLIOGRAFIA :
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Regulamin ogólny sił zbrojnych RP
Regulamin dyscyplinarny sił zbrojnych RP
Wojsko i Wychowanie
WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE :
przed zajęciami przygotować świetlicę do zajęć ;
poprzez przygotowanie się zapewnić wysoki poziom merytoryczny zajęć ;
w czasie zajęć aktywizować szkolonych poprzez stawianie pytań sprawdzających z realizowanego materiału ;
ZAGADNIENIA SZKOLENIOWE :
Pojęcie i rodzaje stosunków interpersonalnych .
Przełożony i podwładny , starszy młodszy .
Rola żołnierzy w kształtowaniu stosunków międzyludzkich .
Odpowiedzialność karna i dyscyplinarna za nieprzestrzeganie postanowień regulaminów regulujących stosunki zależności służbowych w wojsku .
PRZEBIEG ZAJĘĆ
LP. |
Zagadnienia i czas |
Treść zagadnienia |
1 |
CZĘŚĆ WSTĘPNA - 10' |
|
2 |
CZĘŚĆ GŁÓWNA - 70' Zag.1. Pojęcie i rodzaje stosunków interpersonalnych .
|
|
|
Zag.2. Przełożony i podwładny , starszy młodszy .
|
starszy , młodszy ; przełożony , podwładny ;
|
|
Zag.3. Rola żołnierzy w kształtowaniu stosunków międzyludzkich .
|
|
|
Zag.4. Odpowiedzialność karna i dyscyplinarna za nieprzestrzeganie postanowień regulaminów regulujących stosunki zależności służbowych w wojsku .
|
|
3 |
CZĘŚĆ KOŃCOWA - 10' |
|
OPRACOWAŁ :