KONSPEKT LEKCJI
TEMAT: Gry i zabawy z wykorzystaniem materacy - kształtowanie cech motorycznych.
Cele lekcji: Uczeń - potrafi organizować gry i zabawy zwinnościowe
- kształtuje siłę, skoczność, zwinność, celność i szybkość
- zna wpływ zabaw na kształtowanie prawidłowej postawy ciała - kształtuje różnorodne cechy osobowości (odwaga, odpowiedzialność)
Klasa:
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce: piłki: lekarskie, do koszykówki, materace
Prowadzący:
TOK LEKCJI |
TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ |
UWAGI
|
Cz. I wstępno - przygotowawcza |
||
część organizacyjna
rozgrzewka
ćw. RR
ćw. T w pł. strzałkowej
ćw. NN
ćw. T w pł. czołowej
ćw. mm grzbietu
ćw. mm brzucha
ćw. w przysiadzie ćw. skocznościowe |
|
ustawienie w dwuszeregu
zmiana ręki
ćw. wykonywane jest równocześnie należy mocno oprzeć się o materac
skłony w tą samą str.
leżenie na szerokości materaca
ćw. to wykonuje jednocześnie dwie osoby, po 10 # następuje zmiana |
Cz. II główna |
||
zab. bieżna
zab. zwinnościowa
zab. z mocowaniem
zab. skoczna
zab. rzutna
zakończenie zab. |
|
kształt. szybkości, I m - 3pkt., II m - 2 pkt., III m - 1 pkt.
kształt. zwinności zachować bezpieczeństwo
każdy musi „być taczką” i pchać taczkę
skok przez dł. mat.
rzuty oddawane są do momentu, aż wpadnie piłka do kosza
posprzątanie miejsca ćw. |
Cz. III końcowa |
||
ćw. oddechowe ćw. korekcyjno - uspokajające
zakończenie lekcji |
- pożegnanie sportowe |
wdech - nosem, wydech - ustami
leżenie tyłem, po ok. 1min przejście do siadu prostego zbiórka w dwuszeregu |
1