KONSPEKT DO ZAJEC Z RYTM, MUZYKA, TANIEC.
TEMAT: Nauka układu tanecznego - polonez.
Cele główne lekcji:
- umiejętności : uczeń umie poprawnie tańczyć,
uczeń umie poprawnie wykonać krok „Poloneza",
uczeń umie poprawnie łączyć poznane elementy w całość,
uczeń umie poprawnie tańczyć z partnerem.
- sprawności : uczeń nabiera koordynacji ruchowej.
- wiadomości : uczeń zna podstawy o tańcu,
współpraca w zespole.
- wychowawcze : uczeń wykazuje chęć do podnoszenia swojej sprawności fizycznej,
uczeń dba o bezpieczeństwo swoje i współćwiczących.
KLASA: III F
DATA: 25-04-2005
MIEJSCE ZAJĘĆ: sala gimnastyczna
CZAS TRWANIA: 45'
LICZBA ĆWICZĄCYCH:
POMOCE DYDAKTYCZNE: odtwarzacz CD, płyta z nagraniem
PROWADZĄCY: Łukasz Wojtaszek
PRZEBIEG LEKCJI
LP. |
TOK LEKCJI |
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
CZAS |
METODY I FORMY |
UWAGI |
1. |
Ćwiczenia organizacyjno - porządkowe. |
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie gotowości do zajęć, podanie tematu lekcji, omówienie znaczenia rozgrzewki i bezpieczeństwa w czasie zajęć.
|
3' |
frontalna
pogadanka |
|
2. |
Ćwiczenia kształtujące. |
Uczeń wykonuje ćwiczenia przy muzyce: - wzmacniające i rozgrzewające mm RR i NN, - krążenia ramion w przód i tył, naprzemianstronne, - podskoki na LN i PN, - wymachy naprzemianstronne RR i NN, - w marszu: wymachy nóg do wyprostowanych RR, - odrzuty RR w bok, - wymachy i wypady NN do przodu i w bok, - w rozsypce: krążenia głowy, - T, - bioder, - stawami kolanowymi i skokowymi, - skłony T do przodu, - ćw. rozluźniające i rozciągające.
|
8' |
frontalna
naśladowczo-ścisła |
|
3. |
Część główna - realizacja tematu lekcji
|
Uczniowie dobrani w pary wykonują następujący układ:
|
25' |
zadaniowo - ścisła
|
|
4. |
Ćwiczenia korektywne.
|
Uczeń wykonuje przy muzyce: - w leżeniu tyłem nożyce poziome, - w leżeniu tyłem nożyce pionowe, - ćwiczenia oddechowe w marszu. |
4' |
naśladowczo-ścisła zadaniowo-ścisła
|
|
5. |
Zakończenie |
Zbiórka, sprzątanie przyrządów, ocena umiejętności uczniów, omówienie lekcji, pożegnanie.
|
2' |
pogadanka |
Szkoła realizuje program promocji aktywnego trybu życia |