KONSPEKT ZAJĘĆ
Prowadzący: Karolina Przeworowska
Przedmiot: Wychowanie do życia w rodzinie:
Poziom edukacyjny: szkoła podstawowa, klasa VI
Czas realizacji: 45 minut
Temat zajęć: Dom moich marzeń.
1. Cele:
Uczeń:
- analizuje cechy ciepła domowego: współodczuwanie, szacunek, zrozumienie, miłość
- projektuje wnętrze wymarzonego domu
- odkrywa urok piękna domowego ogniska, które nie musi być szczytem bogactwa
- zdaje sobie sprawę z tego ,że będzie kreatorem swojego domu
2. Metody nauczania: pogadanka, dyskusja, aktywizująca-drzewo decyzyjne
3. Formy: praca w grupach, praca indywidualna
4. Pojęcia: dom, domownik, domator
5. Środki dydaktyczne: kolorowe markery, słownik wyrazów obcych, czasopisma młodzieżowe, katalogi z wystrojem wnętrz
Etapy lekcji |
Czynności nauczyciela |
Czynności uczniów |
Środki dydaktyczne |
Przewidywane efekty |
1. Część przygotowawcza |
1. Powitanie uczniów. Podanie tematu i celu zajęć.
|
1.Zapisują temat. |
|
|
2. Część podstawowa |
1. Czym jest dom?
2. Zaprojektuj swój wymarzony dom.
3. Co sprawia, że ten narysowany komfortowo wyposażony budynek jest domem.
4. Konstruowanie dwóch krzyżówek: dom marzeń i dom koszmaru
5. Dyskusja na temat kto jest odpowiedzialny, że nasz wymarzony dom staje się domem marzeń. |
1. Burza mózgów
2. Rysują.
3. Prezentują własne poglądy.
4. Wymieniają pozytywne i negatywne cechy domu.
5. Biorą udział w dyskusji. |
1. Słownik wyrazów obcych.
2. czasopisma młodzieżowe, katalogi z wystrojem wnętrz
3. kolorowe markery |
1. Poznają naukową definicję „domu” i zajmują własne stanowisko.
2. Dowiadują się, co jest naprawdę ważne w ich domach.
3. Poznają pozytywne cechy własnego domu.
4. Potrafią zaprezentować własne zdanie. |
3.Część końcowa |
1. Praca domowa: uściskaj wszystkich domowników. |
|
|
|