Sołtys mostytonowez większego wniku


Spis treści

I. OPIS TECHNICZNY.

II. OBLICZENIA STATYCZNE.

1.0. Płyta pomostu.

1.1. Zebranie obciążeń płyty pomostu.

1.2. Obliczenie sił wewnętrznych od obciążenia ciężarem własnym.

1.3. Obliczenie sił wewnętrznych od obciążenia ruchomego K i q.

1.4. Obliczenie wartości sił wewnętrznych od obciążenia S.

1.5. Wyznaczenie maksymalnych momentów zginających od obu schematów obciążeń.

1.6. Dobór przekroju zbrojenia i sprawdzenie naprężeń w płycie.

2.0. Wspornik chodnika.

2.1. Obciążenia stałe.

2.2. Obciążenie zmienne tłumem.

2.3. Obciążenia wyjątkowe pojazdem S.

2.4. Ustalenie maksymalnych momentów.

2.5. Obliczenie zbrojenia wspornika.

3.0. Poprzecznica.

3.1. Obciążenia stałe.

3.2. Obciążenie zmienne K i q.

3.3. Obciążenie zmienne S.

3.4. Ustalenie maksymalnych wartości momentów i siły poprzecznej.

3.5. Wymiarowanie poprzecznicy.

3.6. Sprawdzenie przekroju na ścinanie.

4.0. Belka główna .

4.1. Obciążenie ciężarem własnym belki i pomostu, obciążeniem ruchomym K i q oraz tłumem.

4.2. Obciążenie ciężarem własnym belki i pomostu, obciążeniem ruchomym S oraz tłumem.

4.3. Ustalenie maksymalnych wartości momentów siły poprzecznej.

4.4. Wymiarowanie belki głównej.

4.5. Sprawdzenie ugięcia belki.

4.6. Sprawdzenie przekroju na ścinanie.

4.7. Obliczanie łożyska podporowego.

III. RYSUNKI

Rys. Nr R1 Rysunek koncepcyjny. skala 1:100

Rys. Nr R2 Widok z boku - Przekrój podłużny. skala 1:100

Rys. Nr R3 Przekrój poprzeczny pomostu. skala 1:50

Rys. Nr R4 Zbrojenie płyty pomostu. skala 1:25

Rys. Nr R5 Przekrój i zbrojenie poprzecznicy. skala 1:25

Rys. Nr R6 Przekrój i zbrojenie belki głównej. skala 1:25

  1. OPIS TECHNICZNY.

II. Obliczenia statyczne.

Charakterystyka przeszkody:

- 2 p.r.d. - dwa pasy ruchu drogowego

- IV k.t. - IV kategoria ruchu

- r.n.j. - rzędna niwelety jezdni = 0,0m

Charakterystyka ruchu na moście:

- 2 p.r.d. - dwa pasy ruchu drogowego

- IV k.t. - IV kategoria ruchu

- r.n.j. - rzędna niwelety jezdni = 7,0m

- 8 p.r.p. - osiem pasów ruchu pieszego

Dane o obciążeniu:

- Ts - tabor samochodowy

- kl. D. - klasa obciążenia D

- T - tłum

Przyjęto most belkowy:

- rozpiętość przęsła - 21,0m

- beton B30

- stal AIII

- rozstaw poprzecznic 7,0m

1.0. Płyta pomostu.

0x01 graphic

1.1. Zebranie obciążeń płyty pomostu.

Obciążenia stałe

Wartości

charakterystyczne [kN/m2]

γf

Wartości

obliczeniowe

[kN/m2]

Ciężar własny płyty

0,30*25,0=7,5

1,2

9,0

Papa termozgrzewalna

0,05

1,5

0,07

Warstwa wiążąca betonu asfaltowego

0,05*23,0=1,15

1,5

1,72

Warstwa ścieralna betonu asfaltowego

0,05*23,0=1,15

1,5

1,72

gk=9,85

go=12,51

Obciążenia ruchome.

Przyjęto klasę obciążenia taborem samochodowym D.

Do obliczania elementów głównych elementów pomostu przyjmujemy dwa rodzaje obciążenia: pojazdem specjalnym K i obciążeniem powierzchniowym q lub dwoma samochodami S.

Wartości obciążenia K i q dla klasy obciążenia D.

Klasa obciążenia

Mnożnik do klasy A

Obciążenie q [kN/m2]

Obciążenie K [kN]

Nacisk na oś P [kN]

D

0,40

1,60

320

80

Wartości obciążenia S:

Klasa obciążenia

Łączny ciężar [kN]

Nacisk na oś [kN]

a [m]

P1

P2

P3

D

200

80

120

-

1,50

0x01 graphic

Obciążenia zbieramy w połowie grubości płyty, rozkład nacisku od koła dla K i S:

0x01 graphic

Wartość współczynnika dynamicznego φ:

0x01 graphic
, gdzie L - rozpiętość teoretyczna płyty pomostu, L = 7,60m

0x01 graphic

Wartości obliczeniowe obciążeń:

- dla układu K i q

0x01 graphic

- dla układu S

0x01 graphic

1.2. Obliczenie sił wewnętrznych od obciążenia ciężarem własnym.

Płyta utwierdzona na całym obwodzie:

lx = 7,00m - rozstaw poprzecznic w osiach

ly = 7,60m - rozstaw belek głównych w osiach

0x01 graphic

Momenty przęsłowe:

0x01 graphic

0x01 graphic

Momenty podporowe:

0x01 graphic

0x01 graphic

1.3. Obliczenie sił wewnętrznych dla obciążenia ruchomego k i q.

Przyjęto schemat statyczny w postaci płyty swobodnie podpartej na wszystkich krawędziach.

0x01 graphic

Obciążenie q:

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Na podstawie tablic St. Bryla, tom II str. 354 odczytano:

axm = 0,0443

aym = 0,0358

Momenty zginające od obciążenia powierzchniowego qo:

0x01 graphic

0x01 graphic

Obciążenie K:

0x01 graphic

Superpozycja momentów:

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Na podstawie tablic St. Bryla, tom II odczytano:

aym1 = 0,0760

axm1 = 0,0915

aym2 = 0,0862

axm2 = 0,1301

Obciążenie zastępcze pk:

0x01 graphic

Moment zginający od obciążenia K:

0x01 graphic
0x01 graphic

Sumaryczne momenty od K i q:

Moxk,q = Moxk + Moxq = 39,93+5,21= 45,140x01 graphic

Moyk,q = Moyk + Moyq = 32,55+4,21= 47,390x01 graphic

1.4. Obliczenie sił wewnętrznych od obciążenia S.

0x01 graphic

* Przy rozkładzie obciążenia na kierunku X przyjęto wielkość 0x01 graphic
.

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Na podstawie tablic St. Bryla, tom II odczytano:

axm = 0,0725

aym = 0,1053

Obciążenie zastępcze pS

0x01 graphic

Momenty zginające od obciążenia pS:

MoxS = axm * tx * ty * pS = 0,0725 * 0,70 * 6,10 *110,63 = 34,25 0x01 graphic

MoyS = aym * tx * ty * pS = 0,1053 *0,70 * 6,10 *110,63 = 49,74 0x01 graphic

1.5. Wyznaczenie maksymalnych momentów zginających od obu schematów obciążeń.

Do dalszych obliczeń przyjmujemy maksymalne momenty zginające z obu schematów obciążeń

Moxk,q,S = max ( Moxk,q ; MoxS ) = 45,140x01 graphic

Moyk,q,S = max ( Moyk,q ; MoyS ) = 47,39 0x01 graphic

W ostatecznym obliczeniu momentów zginających, powstałych od obciążenia ruchomego jako schemat obliczeniowy przyjęto płytę częściowo utwierdzoną. Założono, że momenty podporowe wynoszą - 0,75*Mo , zaś momenty przęsłowe 0,525*Mo , gdzie Mo oznacza moment zginający przęsłowy obliczany dla płyty swobodnie podpartej na obwodzie .

Po uwzględnieniu utwierdzenia na podporach całkowite momenty wynoszą:

podporowe:

MX = - 0,75 * Moxk,q,S - Mxg = - 0,75 * 45,14 - 29,70 = - 63,55 0x01 graphic

MY = - 0,75 * Moyk,q,S - Myg = - 0,75 * 47,39 - 25,50 = - 61,040x01 graphic

przęsłowy:

MX = 0,525 * Moxk,q,S + Mxg = 0,525 * 45,14 + 14,85 = 38,55 0x01 graphic

MY = 0,525 * Moyk,q,S + Myg = 0,525 * 47,39 + 12,60 = 37,48 0x01 graphic

1.6. Dobór przekroju zbrojenia i sprawdzenie naprężeń w płycie.

0x01 graphic

Maksymalny rozstaw prętów zbrojenia konstrukcyjnego rozdzielczego wynosi 33cm.

Beton B 30 0x01 graphic
Rb = 17,3 MPa Eb = 32400 MPa

Stal A-III 0x01 graphic
Ra = 340 MPa E = 210000 MPa

Grubość płyty: h = 0,30 m a = 0,04 m 0x01 graphic
ho = 0,20 m

0x01 graphic

Zbrojenie główne w dwóch kierunkach:

MX = 38,55 0x01 graphic
MY = 37,48 0x01 graphic

Zbrojenie w kierunku x - x ( na 1 mb.)

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto pręty ∅ 12 w rozstawie co 20 cm ( Fa = 5,65 cm2)

Zbrojenie w kierunku y - y ( na 1 mb.)

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto pręty ∅ 12 w rozstawie co 20 cm ( Fa = 5,65 cm2)

Sprawdzenie naprężeń w kierunku x -x:

0x01 graphic

0x01 graphic

Naprężenia w stali zbrojeniowej:

0x01 graphic

Naprężenia w betonie:

0x01 graphic

Sprawdzenie naprężeń w kierunku y - y:

0x01 graphic

0x01 graphic

Naprężenia w stali zbrojeniowej:

0x01 graphic

Naprężenia w betonie:

0x01 graphic

Zbrojenie na podporach:

MX = - 63,55 0x01 graphic
MY = - 61,04 0x01 graphic

Zbrojenie w kierunku x - x ( na 1 mb.)

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto pręty ∅ 14 w rozstawie co 20,0cm (Fa = 7,70 cm2)

Zbrojenie w kierunku y - y ( na 1 mb.)

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto pręty ∅ 14 w rozstawie co 20 cm ( Fa = 7,70 cm2)

Sprawdzenie naprężeń w kierunku x -x:

0x01 graphic

0x01 graphic

Naprężenia w stali zbrojeniowej:

0x01 graphic

Naprężenia w betonie:

0x01 graphic

Sprawdzenie naprężeń w kierunku y - y:

0x01 graphic

0x01 graphic

Naprężenia w stali zbrojeniowej:

0x01 graphic

Naprężenia w betonie:

0x01 graphic

2.0. Wspornik chodnika.

0x01 graphic

2.1.Obciążenia stałe.

Ciężar własny:

Punkty (miejsca załamań wspornika) Obciążenie char. Obciążenie oblicz.

1-1: 0x01 graphic
6,00kN/m2

2-2: 0x01 graphic
12,0kN/m2

gzyms: 0x01 graphic
9,00kN/m2

barierka 0,75kN/m2

Obliczone momenty:

0x01 graphic

0x01 graphic

2.2. Obciążenie zmienne tłumem.

Jako schemat statyczny przyjęto belkę wspornikową o szerokości 1m, utwierdzoną w czole belki głównej.

Obciążenie tłumem pieszych niezależnie od klasy obciążenia taborem samochodowym należy przyjmować, jako równomiernie rozłożone bez współczynnika dynamicznego.

Obciążenie charakterystyczne:

qT = 4,0kN/m2 0x01 graphic

Obciążenie obliczeniowe:

qT0 = 5,20kN/m2

0x01 graphic

2.3. Obciążenie wyjątkowe pojazdem S.

Obciążenie pojazdem należy stosować bez współczynnika dynamicznego i traktować jako wyjątkowe.

Przyjęto, że obciążenie pojazdem S rozkłada się na długości l=5,15m długości płyty wspornika (długość pojazdu 0x01 graphic
wysięgu wspornika).

Do wymiarowania wspornika przyjmujemy większe (na 1mb. długości) z obliczonych momentów zginających 0x01 graphic
.

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

2.4. Ustalenie maksymalnych momentów.

0x01 graphic

Całkowite momenty w przekrojach

0x01 graphic

2.5. Obliczenie zbrojenia wspornika.

Przekrój 1-1

Beton B 30 0x01 graphic
Rb = 17,3 MPa Eb = 32400 MPa

Stal A-III 0x01 graphic
Ra = 340 MPa Ea = 210000 MPa

Grubość wspornika: h = 0,20 m a = 0,04 m 0x01 graphic
ho = 0,16 m

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto pręty ∅ 14 w rozstawie co 12,5cm ( Fa = 12,32 cm2)

Przekrój 2-2

Grubość wspornika: h = 0,40 m a = 0,04 m 0x01 graphic
ho = 0,36 m

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto pręty ∅ 14 w rozstawie co 12,5cm ( Fa = 12,32 cm2)

Sprawdzenie naprężeń

Przekrój 1-1

0x01 graphic

0x01 graphic

Naprężenia w stali zbrojeniowej:

0x01 graphic

Naprężenia w betonie:

0x01 graphic

Przekrój 2-2

0x01 graphic

0x01 graphic

Naprężenia w stali zbrojeniowej:

0x01 graphic

Naprężenia w betonie:

0x01 graphic

3.0. Poprzecznica.

0x01 graphic

3.1. Obciążenia stałe.

0x01 graphic

Ciężar własny poprzecznicy:

0x01 graphic

Ciężar płyty przypadającej na poprzecznicę:

0x01 graphic

Reakcja podporowa:

Ra=13,28*7,60/2+87,57*3,50/2+87,57*0,6/2=229,98kN

Moment od ciężary własnego:

0x01 graphic

Maksymalna siła poprzeczna:

0x01 graphic

3.2. Obciążenia zmienne K i q.

0x01 graphic

Wartość współczynnika dynamicznego φ:

0x01 graphic
, gdzie L- rozpiętość teoretyczna płyty pomostu, L=7,60m

0x01 graphic

0x01 graphic

q0=2,4*7,0=16,8kN/m

16,8/3,50 = x/0,3 x=1,44kN/m

Reakcja podporowa:

0x01 graphic

Moment od obciążenia K i q:

0x01 graphic

Siła poprzeczna od obciążenia K i q:

0x01 graphic

3.3. Obciążenie zmienne S.

0x01 graphic

0x01 graphic

Moment od obciążenia S:

0x01 graphic

Siła poprzeczna od obciążenia S:

0x01 graphic

TNĄCE:

0x01 graphic

TS = 304,57 kN

3.4. Ustalenie maksymalnych wartość momentów i siły poprzecznej.

M k,q,s = max ( M k,q ; Ms ) = 858,39kNm/m

T k,q,s = max ( T k,q ; Ts ) = 349,10kN

Mo = M k,q,s + Mg = 858,39+549,34 =1407,73 kNm

To = T K,q,S + T g = 349,10+229,98 = 579,08 kN

Po uwzględnieniu utwierdzenia na podporach momenty wynoszą:

W obliczeniach ostatecznych wartości momentów założono, że poprzecznica jest belką częściowo utwierdzoną i wprowadzono następującą korektę momentów:

Przęsłowy:

0x01 graphic

Podporowy:

0x01 graphic

Przy wymiarowaniu uwzględniamy szerokość współpracującej płyty.

3.5. Wymiarowanie poprzecznicy.

a=5cm ho=115cm

Ustalenie szerokości współpracującej płyty:

- dla belek ze skosami: b=0,35m+2*0,15m=0,65m

ld=0,5*lo=0,5*6,65m=3,325m

b'p=0,15*3,325m=0,50m<6*t'=6*0,3m=1,80m

b't=0,50m*2+0,65m=1,65m

Zbrojenie na moment przęsłowy:

M=1126,18kNm, ho=1,15m

0x01 graphic

0x01 graphic
belkę wymiaruję jak prostokątną b't x h

0x01 graphic

Przyjęto 6 pręty ∅ 32 ( Fa = 48,24 cm2)

Dla tak przyjętego zbrojenia obliczamy:

0x01 graphic

Sprawdzenie naprężeń

x=15,5cm

z=115-15,5/3=109,9cm

0x01 graphic

0x01 graphic

Zbrojenie na moment podporowy:

M=703,87kNm, ho=1,15cm

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto 4 pręty ∅ 32 ( Fa = 32,17cm2)

Dla tak przyjętego zbrojenia obliczamy:

0x01 graphic

Sprawdzenie naprężeń

x=15,2cm

z=115-15,2/3=109,9cm

0x01 graphic

0x01 graphic

3.6. Sprawdzenie przekroju na ścinanie.

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic
dla betonu B30

0x01 graphic

Ponieważ 0x01 graphic

Zwiększamy0x01 graphic

0x01 graphic

Ponieważ warunek został spełniony nie zachodzi potrzeba zbrojenia przekroju na ścinanie. Przyjęto zbrojenie konstrukcyjne - strzemiona 8 co 30 cm.

0x01 graphic

σp - z normy dla betonu B 30 i stali A-I: 323 MPa

0x01 graphic

σpo = 321,4 MPa < σ max = 571,3 MPa

4.0. Belka główna.

0x01 graphic

Obliczenia i wymiarowanie zostaną sprawdzone dla przęsła o L = 21,0 m

4.1. Obciążenie ciężarem własnym belki i pomostu, obciążeniem ruchomym K i q oraz tłumem.

Współczynnik dynamiczny:

ϕ = 1,35 - 0,005L =1,35 - 0,005⋅21,0 = 1,245

0x01 graphic

Ciężar własny pomostu i poprzecznicy:

Ra = 0x01 graphic

Ciężar własny wspornika:

0x01 graphic

Ciężar własny belki głównej:

q = 25kN/m3*0,6m*1,8m=27,0kN/m qo = 1,2*27,0kN/m=32,4kN/m

Obciążenie tłumem:

qt = 2,5kN/m2*3,0m=7,5 kN/m qto = 1,3*7,5kN/m =9,75kN/m

Razem ciągłe bez pojazdu:

qo=9,75kN/m +32,4kN/m+ 23,1kN/m +54,75kN/m =120,0kN/m

Obciążenie ciągłe pojazdem q:

0x01 graphic

Razem obciążenie ciągłe belki głównej:

qo' = 120,0kN/m+ 10,5kN/m =130,5 kN/m

Obciążenie pojazdem K:

Po = 100kN *1,5 *1,245 = 186,75 kN

0x01 graphic

Maksymalny moment zginający dla obciążeń: g , K , q , qt :

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Maksymalna siła poprzeczna:

0x01 graphic

0x01 graphic

T = 1772,39 kN

4.2. Obciążenie ciężarem własnym belki i pomostu, obciążeniem ruchomym S, oraz tłumem.

0x01 graphic

Px = 0,5P10 + 0,5P20

Razem ciągłe bez pojazdu :

qo = 9,75kN/m +32,4kN/m+ 23,1kN/m +54,75kN/m =120,0kN/m

P1 = 1,245 · 1,5 · 80kN = 149,4 kN

P2 = 1,245 · 1,5 · 120kN = 224,1 kN

OBCIĄŻENIA:

0x01 graphic

REAKCJE PODPOROWE:

0x01 graphic

0x01 graphic
- odczytano z programu RM-WIN dla powyższego schematu.

OBCIĄŻENIA:

0x01 graphic

REAKCJE PODPOROWE:

0x01 graphic

0x01 graphic

OBCIĄŻENIA:

0x01 graphic

REAKCJE PODPOROWE:

0x01 graphic

0x01 graphic

Maksymalny moment zginający.

0x01 graphic

0x01 graphic

OBCIĄŻENIA:

0x01 graphic

MOMENTY:

0x01 graphic

TNĄCE:

0x01 graphic

REAKCJE PODPOROWE:

0x01 graphic

R1 = 1456,96kN

R2 = 1470,94kN

M = 8394,12kNm

Maksymalna siła tnąca.

OBCIĄŻENIA:

0x01 graphic

MOMENTY:

0x01 graphic

TNĄCE:

0x01 graphic

REAKCJE PODPOROWE:

0x01 graphic

T = 1462,78kN

4.3. Ustalenie maksymalnych wartości momentów i siły poprzecznej.

Mmax = 7916,71kNm

Tmax = 1665,57kN

4.4. Wymiarowanie belki głównej.

Ustalenie szerokości współpracującej płyty:

b = 0,6 m

Id = 1,0*lo = 1,0*21,0m = 21,0 m

bp' = 0,15*21,0m = 3,15m > 6 * t ' = 6 *0,30= 1,8m ⇒ bp' = 1,8 m

Odległość w świetle między belkami:

bs = 7,0 m

0x01 graphic

przyjęto ostatecznie:

bp' = 1,8 m

0x01 graphic

Obliczenie zbrojenia:

M = 7916,71 kNm ho = 1,8 - 0,07 = 1,73m

0x01 graphic

0x01 graphic

Przyjęto 12 pręty ∅ 40 ( Fa = 150,72 cm2)

Dla tak przyjętego zbrojenia obliczamy:

0x01 graphic

x = γx*ho = 0,149*173cm = 25,78cm < 1,5 *t ' =1,5*30cm=45cm

Sprawdzenie naprężeń

x=25,78cm

z=173-25,78/3=164,41cm

0x01 graphic

0x01 graphic

4.5. Sprawdzenie ugięcia belki.

Charakterystyczne obciążenie ciągłe (na podstawie pkt. 4.1.).

0x01 graphic

Reakcja 0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

4.6. Sprawdzenie przekroju na ścinanie.

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic
dla betonu B30

0x01 graphic

Ponieważ 0x01 graphic
Zwiększamy 0x01 graphic

0x01 graphic

Ponieważ warunek nie został spełniony zachodzi potrzeba zbrojenia przekroju na ścinanie.

0x01 graphic
dla betonu B30

0x01 graphic

Ponadto powinne być spełnione następujące warunki:

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Do obliczeń przekroju na ścianie przyjęto standardową metodę kratownicową.

0x01 graphic

0x01 graphic
- miarodajna siła poprzeczna.

0x01 graphic
- siła przenoszona przez beton

0x01 graphic

0x01 graphic
- siła przenoszona przez strzemiona prostopadłe do osi elementu.

0x01 graphic

Przyjęto strzemiona ze stali A - III:

0x01 graphic
⇒ φs= 10 mm .

Rozstaw strzemion:

0x01 graphic
⇒ s = 300 mm

0x01 graphic

fywd = 340MPa

z=0,85ho=147,05cm

0x01 graphic

0x01 graphic
— siła przenoszona prze pręty odgięte α=45°

0x01 graphic

n - ilość prętów odgiętych

Aso — pole przekroju pręta odgiętego Aso= 12,56cm2

0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic

Należy sprawdzić nośność przekroju ukośnego.

Zasięg strefy wymaganej zbrojenia poprzecznego:

Qmin = 0,75 *fctd0,005* b *ho = 0,75* 0,115kN/cm2 *60cm *173cm= 895,27kN

0x01 graphic

0x01 graphic
> ho = 1,73 m

Przyjęto zbrojenie konstrukcyjne - strzemiona dwucięte ∅ 10 co 30cm.

0x01 graphic

σp - z normy dla betonu B 30 i stali A-I: 323 MPa

0x01 graphic

σpo = 158,62 MPa < σ max = 512,30 MPa

4.7. Obliczanie łożyska podporowego.

P = 16665,57kN

Szerokość łożyska 0,5 m

0x01 graphic

Użyta na łożysko stal: St4V

fd = 225 MPa fdb H = 3,6 * 225 = 810 MPa

E = 205 GPa

σb H = 0x01 graphic
< fdb H0x01 graphic

przyjęto r=20cm

III. RYSUNKI.

Rys. Nr R1 Rysunek koncepcyjny. skala 1:100

Rys. Nr R2 Widok z boku - Przekrój podłużny. skala 1:100

Rys. Nr R3 Przekrój poprzeczny pomostu. skala 1:50

Rys. Nr R4 Zbrojenie płyty pomostu. skala 1:25

Rys. Nr R5 Przekrój i zbrojenie poprzecznicy. skala 1:25

Rys. Nr R6 Przekrój i zbrojenie belki głównej. skala 1:25

ĆWICZENIE PROJEKTOWE

Z MOSTÓW BETONOWYCH

P.B.

K.K.B. i M.

Str.

25



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
2006 03 Sterowanie PWM silnikami DC większej mocy
Pytania kolokwium, IMiR - st. inż, sem.6 od sołtysa, III rok, energetyka, kolokwium
WIĘKSZY SKARB, OPOWIASTKI
Ewentualnie większe Cw 8, Studia, Jakość, OTŻ, OTŻ, KaRlos
Strzałka ugięcia, IMiR - st. inż, sem.6 od sołtysa, Maszyny i urządzenia transportowe
Czy wszechświat jest częścią większej całości, W ஜ DZIEJE ZIEMI I ŚWIATA, ●txt RZECZY DZIWNE
Wielki - Większy Dzień, Slayers fanfiction, Oneshot
Sołtysowy mix?n
Większa radość
materialy do coraz wieksze, coraz mniejsze[1]
Cieplo odpowiedzi do testu wieksze
Podsłuchiwali prezydenta – afera większa niż Watergate
konstrukcje 4 proj PROJEKT IV Soltysa, temat nr 6
1Które z tworzyw ulegnie wiekszemu skurczowi przetwórczemu
I termin poprawkowy 13 chyba większość pytań
ĆWICZENIA NA MIĘSIEŃ PIERSIOWY WIĘKSZY, Kulturystyka, Ćwiczenia
pomiar, IMiR - st. inż, sem.6 od sołtysa, Maszyny i urządzenia transportowe
rozszyfrowany z odpowiedzaimi(wiekszoscia)D
Sieci?zprzewodowe otwierają nowe możliwości dla wszystkich użytkowników i odgrywają coraz większą ro

więcej podobnych podstron