Konspekt lekcji : 30-31
Data: 08.10.2007
Temat: Doskonalenie przewrotu w przód z naskoku na ręce.
Dyscyplina: Gimnastyka
Klasa/płeć: IIIG / K
Ilość uczniów:20
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 90min
Przybory: ławeczka , piłka lekarska, materace.
Cele główne:
1.Umiejętności: przewrót w przód z postawy zasadniczej
2.Motoryka: zwinność, koordynacja, równowaga
3.Wiadomości: znaczenie ćwiczeń gimnastycznych dla naszego
zdrowia.
4.Akcenty wychowawcze: współpraca w grupie, pomoc słabszym
Imię i nazwisko prowadzącego: Łukasz Biliński
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozow. |
Uwagi organ.-metod |
1.Zorganizowanie grupy
|
1.Zbiórka w szeregu. 2.Powitanie 3.Sprawdznie obecności i gotowości do zajęć
|
3min
|
Odkładamy biżuterię i zegraki |
2.Motywacja zajęć
|
1.Podanie tematu lekcji 2.Omówienie techniki, pokaz motywacyjny 3Uświadomienie korzyści płynących z umiejętności władania własnym ciałem W |
5min
|
|
3.Rozgrzewka psychomotoryka profilaktyka |
1.Zabawa ożywiająca „berek naśladowca” 2.Ćw.RR: pw.postawa zasadnicza 1-krążenia RR w przód 2-jw. w tył. 3.Ćw.T w pł.strz.w przód pw:postawa stojącw rozkroku,RR w bok 1-skłon T w przód z dotknięciem dłońmi podłoża 2,3 pogłębienie 4- wyprost do pw. 4.Ćw.NN pw:przysiad podpatry 1-wyprost LN rzutem w bok 2-skurcz podskokiem do pw 3,4 to samo dla PN 5.Ćw T pł czoł. Pw:poz stojąca w rozkroku RR na biodrach 1- skłon T w bok ze wnosem LR łukiem w góre 2,3 pogłebienie skłonu 4- wyprost do pw . 6.Ćw RR i NN. Pw:podpór leżąc przodem 1-ugięcie RR wymach LN tył 2-wyprost do pw 3- tak samo z wymachem PN 4-wyprost do pw. 7.Ćw T pł strz. w tył. Pw:leżenie przodem RR zgięte na podłożu pod brodą 1- skłonT w tył z wyprostem RR w góre, wznos NN w tył 2,3 utrzymanie poz 4- wyprost do pw 8. Ćw. mm brzucha pw:leżenie tyłem, RR wzdłuż T, 1-siad skulony 2-siad równoważny 3-siad skulony 4 wyproast do pw. 9.Ćw T pł złoż pw: siad wykroczno rozkroczny 1-skłon T w przód ze wznosem RR w górę i chwytem za kostkę N wypr. 2- wyprost T 3-skłon T wtył skos po str. N wypr.) z ugięciem RR opartych na podłożu 4- wypr T 10.Ćw równoważne pw:postawa zasadnicza 1-waga przdem 2,3 wytrzymanie 4-j.p.w 11.Podskoki: uczniowie samodzielnie wymyślają ćwicznie
|
3min
30min |
Ustawienie w szachownicy |
4.Kształotowanie sprawności i doskonalenie umiejętności |
1.Doskonalenie przewrotu w przód z postawy zasadniczej pw: przysiad podparty przed materacem 1-wyprost NN do skłonu podpartego 2- wychylenie barków w przód 3-ugięcie RR,odbicie z NN -przetoczenie. 2.Podpory:Doskonalenie stania na rękach przy drabinkach pw: unik podparty przodem przy drabinkach 1-zamachem jednonóż stanie na rękach 2-j.p.w 3.Biegi, skoki:W biegu do okoła sali na sygnał zatrzymanie, na drugi sygnał skok zajęczy, wyprost i bieg 4.Bieg na czworakch w skos sali, przezkakujemy przez piłki lekarskie skokiem zajęczym 5.Próby wykonania przewrotu w przód z pw: półprzysiadu, po naskoku na ręce ( z lotem nad piłką lekarską i bez piłki) 6.Przejście przez ławeczkę, po środku waga przodem. 7. Korzystając z pozananych na lekcji ćwiczeń dzieci układają pod kontrolą nauczyciela tor przeszkód z 5 elementów. 8.Każdy 2-krotnie przechodzi tor przeszkód |
43min |
Ćwiczenie w parach, druga osoba asekuruje. Sygnał gwizdkiem |
1.Uspokojenie organizmu
|
1.Zwis tyłem na drabinkach- boczne wachania NN 2. Leżenie tyłem- głebokie oddechy |
2min
|
|
2.czynnosći org.wych |
1.Uprzątnięcie materacy, pilek, ławeczki 2.Zbiórka w półkolu -omówienie zajęć |
2min |
|
3.Nastawienie do samodzielnej pracy |
1.Zachęta do samodzielnej pracy- propozycja ćwiczeń porannych. 2.Pożegnanie
|
2min |
|