Nauka przyjęcia piłki uderzonej różną siłą. Doskonalenie strzału do bramki, awf

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Klasa: II e

Liczba uczniów: 18

Temat: Nauka przyjęcia piłki uderzonej różną siłą. Doskonalenie strzału do bramki.

1.Zorganizowanie grupy.

Zbiórka, przywitanie, przyjęcie raportu, sprawdzenie obecności i gotowości uczniów do zajęć.

1'

ustawienie w szeregu,

2. Nastawienie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji.

Zapoznanie z zadaniami i celami lekcji oraz sposobami ich realizacji.

2'

3. Kolumna

Ćw.przygotowawcze do piłki nożnej

1.Kolumna dwójkowa - pobranie piłek, przejście na boisko

2.Chwyt piłki rzuconej na różnych wysokościach

3.W miejscu odbicia piłki pięściami - piłka dorzucona przez współćwiczącego (ćw.bramkarza)

4.Uderzenie piłki wewnętrzna częścią stopy z powietrza - piłka upuszczona z rąk

5.uderzenie piłki zewnętrznym podbiciem leżącej na podłożu z doskoku z jednego kroku

6. uderzenie piłki zewnętrznym podbiciem toczącej się od współćwiczącego

7.Przyjęcie piłki wewnętrzną częścią stopy uderzonej z różną siłą

8. Przyjęcie piłki podeszwą po koźle

9. Przyjęcie piłki dorzuconej przez współćwiczącego oburącz z dołu z niewielkiej odległości, ćwiczący przyjmuje piłkę po drugim koźle w miejscu

10.Wrzut piłki tylko ramionami i nadgarstkami, bez pracy T.

1'

Prowadzenie piłki dookoła chorągiewki.

Ćwiczący ustawieni w rzędach kolejno prowadzą piłkę wewnętrzną częścią stopy w kierunku chorągiewki, oprowadzają ją, prowadzą z powrotem do swego rzędu i przekazują następnemu ćwiczącemu, a sami idą na koniec rzędu.

Podania piłki w trójkach bez zmiany miejsca z wysuniętym środkowym. Ćwiczymy 2 piłkami.Zewnętrzni na zmianę podaja piłkę do środkowego, ten oddaje piłkę powrotem. Trójki poruszają się do przodu.

Strzał do bramki po prowadzeniu piłki z boku boiska. Ćwiczący prowadzi piłkę od linii bocznej boiska(z prawej i lewej strony) i strzela do bramki po wykonaniu ćwierć obrotu i minięciu chorągiewki, wbitej na wysokości bliższego słupka bramki.

Ćwiczenie ataku w dwójkach. Prawy (lewy) skrzydłowy podaje piłkę lewemu (prawemu) łącznikowi, sam biegnie wzdłuż linii bocznej boiska. Łącznik prowadzi piłkę kilka kroków i oddaje ją z powrotem skrzydłowemu, który po doprowadzeniu jej w okolicę pola karnego wykonuje precyzyjne podanie do łącznika, a ten bezpośrednio strzela na bramkę.

„Gra na cztery bramki”

Założenia gry: jedna z drużyn atakuje równocześnie dwie bramki przeciwnika i broni swoich, tak samo przeciwnik.

Przepisy gry: bramka jest zdobyta w momencie,gdy piłka przejdzie linie bramkową jednej z bramek. Gra odbywa się bez spalonych, lecz z rzutami różnymi. Rzut wolny wykonujemy z linii środkowej boiska. Po zdobyciu bramki wznowienie gry następuje od bramki.