KONSPEKT LEKCJI KL IV
Cele główne lekcji:
Umiejętności: Skoki na dwóch skakankach
Motoryczność: Skoczność, szybkość, zwinność, koordynacja ruchowa
Wiadomości: Prawidłowa technika biegu, sposoby skracania długu tlenowego (zakwasy) w wyniku systematycznych ćwiczeń
Wychowawcze: wpływ ćwiczeń na organizację czasu wolnego
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna, boisko sportowe, korytarz
Liczba ćwiczących: 25 dzieci
Pomoce 10 skakanek krótkich, 6 skakanek długich 6-8 m
Tok lekcji |
Treść i przebieg ćwiczeń |
Dozowanie |
Uwagi organizacyjno-metodyczne |
1. Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć.
2. Motywacja do zajęć
|
Część I wstępno-przygotowawcza 15 min
organizacji. |
5 min
|
|
1. Zabawa pobudzająca
2. Ćw. ramion
3. Ćw. Ramion i nóg
4. Ćw. tułowia
5. Ćw. nóg |
Postawa w rozkroku:
Postawa Zasadnicza:
Postawa w szerokim rozkroku ręce wyprostowane w bok na wysokości ramion:
Postawa zasadnicza w szerokim rozkroku:
Postawa zasadnicza - ręce na wysokości pasa:
|
10 razy Jw.
Jw.
Jw.
8 razy
Jw.
Jw.
5 razy
8 razy
10 razy Jw.
|
Pozycja wyjściowa - ustawienie w kole. Jeden uczeń wykonuje ćwiczenia w środku koła , pozostali go naśladują.
W czasie 10s klaśnięcia pod kolanami - kto więcej. |
1. Zabawa z przyborem /skakanka/
2. Ćwiczenia z przyborem / skakanki długie 6-8 m/
3. Ćw. w małych grupach ćwiczebnych
1. Uspokojenie organizmu
2. Ćw. korekcyjne
3. Zakończenie lekcji
|
Część II - główna 20 min
Część III - końcowa 10 min.
|
10 razy Jw.
Jw.
Jw.
15 razy
Jw.
20 razy
2 min.
2 min.
2 min.
2 min.
3 min
2 min.
10 razy
5 min. |
Rozdanie skakanek
Podzielenie ćwiczących na „dwójki”, rozdanie skakanek
Zwrócić uwagę na rytmiczne uderzenia skakanek o podłogę
Podział na dwie grupy
|
Opracował: Dariusz Stącel