SCENARIUSZ ZAJĘĆ
INFORMACJE WSTĘPNE:
DATA ZAJĘĆ: 30.03.2010
IMIĘ I NAZWISKO PROWADZĄCEGO: Joanna Sznajder
ADRESAT ZAJĘĆ: Sebastian Maszczyk
PLANOWANY CZAS ZAJĘĆ: 60 minut
TEMATYKA / RODZAJ ZAJĘĆ: Zajęcia plastyczne - decoupage
TEMAT ZAJĘĆ: Wykonanie ramki metodą decoupage
CEL OGÓLNY / GŁÓWNY /: Zapoznanie z techniką decoupage
CELE SZCZEGÓŁOWE /OPERACYJNE /:
WYCHOWANEK ZNA podstawy techniki decoupage
WYCHOWANEK ROZUMIE czym jest decoupage
WYCHOWANEK POTRAFI wykonać ramkę, (bądź inną rzecz) techniką decoupage
METODY PRACY: ekspresyjna
FORMY PRACY: indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: ramka, farba akrylowa, serwetka, klej do decoupage, lakier, pędzle, gąbka
LITERATURA: brak
PLANOWANY PRZEBIEG ZAJĘĆ
FAZY ZAJĘĆ / OGNIWA, CZĘŚCI /
|
CZYNNOŚCI PROWADZĄCEGO |
CZYNNOŚCI WYCHOWANKÓW |
CZAS ZAPLANOWANY NA DANĄ CZĘŚĆ ZAJĘĆ
|
WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW DYDAKTYCZNYCH |
UWAGI OCENA SKUTE- CZNO - ŚCI |
WSTĘPNA / WSTĘP / |
1. Zapoznanie się z tematem zajęć 2. . Dokładne opisanie techniki decoupage |
1. Zapoznanie się z tematem zajęć. 2. Zapoznanie dziacka z techniką decoupage.
|
10 minut |
|
|
ZASADNICZA / GŁÓWNA / |
Monitorowanie poczynań w pracy dziecka. (ewentualna pomoc) |
Wykonanie ramki - 1. Pomalowanie ramki farbą. 2. Wybór odpowiedniej serwetki 3. Wytargaie elementu z serwetki 4. Przyklejenie motywu do ramki 5. Polakierowanie ramki |
45 minut |
ramka, farba akrylowa, serwetka, klej do decoupage, lakier, pędzle, gąbka |
kłopoty z wytarganiem elementu |
KOŃCOWA /ZAKOŃCZENIE/ |
Podziękowanie za zajęcia. |
Porządkowanie miejsca pracy. |
5 minut |
|
|
„NOTATKA” - DO ZAPISANIA PRZEZ WYCHOWANKA, EFEKT KOŃCOWEJ PRACY:
EWALUACJA:
WŁASNE UWAGI DOT. TRWANIA ZAJĘĆ: DOBRE ASPEKTY / ZŁE ASPEKTY/ WNIOSKI
Zajęcia bardzo ciekawe, bardzo podobały się wychowankowi, wszystkie elementy zostały wykonane.
UWAGI ZATWIERDZAJĄCEGO SCENARIUSZ: