REGULAMIN

POSZCZEGULNYCH KONKURENCJI

„Kto strzela celniej”

Uczestnicy: Uczestniczą chłopcy, drużyny 5 osobowe.

Ustawienie:3 drużyny ustawiają się przed bramką w rzędach: przed każdym na końcu pola karnego leżą piłki.

Przebieg: Na znak sędziego pierwsi w rzędach podbiegają do piłek i strzelają nimi do bramki. Za każde trafienie otrzymuje się punkt. Po wykonaniu strzału zbierają piłki i układają je na poprzednich miejscach. Po ich ułożeniu sędzia daje znak, na który do piłek podbiegają drudzy, trzeci itd. Każdy z zawodników oddaje 3 strzały. Wygrywa drużyna która zdobędzie więcej punktów. W przypadku remisu będzie przeprowadzona dogrywka.

„Kręta ścieżka”

Ustawienie: Ustawienie w rzędzie za linią startową, startują po 2 drużyny; przed pierwszym zawodnikiem z drużyny leży u nóg piłka.

Przebieg: Na znak sędziego pierwsi zawodnicy kopią swoje piłki, doprowadzając je do pierwszych chorągiewek. Tu je omijają z prawej strony i kopiąc dalej, omijają następne chorągiewki zygzakiem. Ominąwszy ostatnią, zawracają i nadal zygzakiem prowadzą piłkę, ale teraz w kierunku linii startowej. Dobiegając do niej przekazują piłkę następnemu zawodnikowi. Wygrywa rząd, który w krótszym czasie wykona konkurencję. W przypadku remisu będzie przeprowadzona dogrywka.

„Rzut do kosza”

Uczestnicy: konkurencja indywidualna, dziewczęta i chłopcy startują oddzielnie.

Przebieg: Rzut do kosza z odległości rzutów wolnych - 3 rzuty próbne i 5 ocenianych (10 punktów za celny rzut). Zwycięża zawodnik, który otrzyma największą ilość trafień do kosza. Przy jednakowej ilości punktów zarządza się dogrywkę po 5 dodatkowych rzutów.

„Piłka siatkowa plażowa”

Uczestnicy: Drużyny 6 osobowe, chłopcy i dziewczęta startują oddzielnie.

Przebieg: Gra prowadzona według przepisów siatkówki halowej, mogą wystąpić zmiany niektórych przepisów np. zagrywka z pola. Gra rozgrywana do jednego seta (25 pk) oraz w systemie pucharowym. Zmiana pól następuje, gdy jeden z zespołów uzyska 14 punktów.

„Sztafeta sprawnościowa

Uczestnicy: Drużyny 6 osobowe, mieszane (pół na pół).

Przebieg: Konkurencja polega na przebiegnięciu dystansu 40 m z przeszodami. Wygrywa zespół z najlepszym czasem. W przypadku remisu zarządza się dogrywkę. W Każdej serii startują 2 drużyny.

„Przeciąganie liny”

Uczestnicy: Drużyny 8 osobowe, mieszane (pół na pół).

Przebieg: Drużyny startują w systemie pucharowym. Konkurencja polega na dwukrotnym przeciągnięciu na swoją stronę drużyny przeciwnej, np.2:0 lub 2:1. Zawodnicy nie mogą oplątywać liny wokół siebie, dłoni i ręki. Lina trzymana jest tylko w dłoniach. Zawodnicy nie mogą występować w obuwiu typu korki, kolce lub korkotrampki.

„Wyścig z jajkiem”

Przebieg: Pierwszy zawodnik startuje trzymając łyżkę z jajkiem w prawej ręce, drugi trzyma łyżkę w zębach, a trzeci w lewej ręce. Kolejni zawodnicy powtarzają tą sekwencję w kolejności. Wygrywa zespół który w najkrótszym czasie ukończy wyścig i nie stłucze jajka. Drużyny startują po 2 w każdej serii.

„Skok w dal”

Uczestnicy: Startują drużyny 4 osobowe, mieszane (pół na pół).

Przebieg: Zawodnicy skaczą w dal, każdy na prawo wykonać 1 skok próbny, 2 skoki są mierzone, liczy się najlepszy. Wyniki wszystkich zawodników z drużyny są sumowane - liczy się łączna odległość. Wygrywa zespół który skoczy najdalej.

„Wyścig w workach”

Przebieg: Zawodnicy pokonują trasę w worku - skacząc. Wygrywa zespół który w krótszym czasie pokona trasę. W każdej serii startują 2 drużyny.

„Slalom rowerowy”

Uczestnicy: Każdy startuje indywidualnie.

Przebieg: Zawodnik na rowerze pokonuje równoważnię, tj. deska osadzona na okrągłym pniu, dalej bramkę, stolik z wodą w naczyniu z tworzywa - przenieść na odl.10 m na drugi stolik, następnie kopnięcie piłki zatrzymując rower, następnie jazda między szturmówkami i sprint do mety. Wygrywa zawodnik z najlepszym czasem.