Dary Nowego Roku, nauczanie zintegrowane, Konspekty kl. 2

Pobierz cały dokument
dary.nowego.roku.nauczanie.zintegrowane.doc
Rozmiar 32 KB

Fragment dokumentu:

Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II a

Data: 06.01.2010r.

Ośrodek tematyczny: Rozpoczął się Nowy Rok.

Temat dnia: Dary Nowego Roku.

Cele operacyjne:

Uczeń

  • zna charakterystyczne cechy różnych pór roku,

  • przedstawia treść mową gestów, ruchu, dynamiki,

  • dobiera adekwatnie słowa do rodzaju wypowiedzi,

  • rozumie, że wiersz różni się od prozy językiem oraz innym widzeniem świata,

  • zna nazwy miesięcy i kolejność ich występowania,

  • umie korzystać z kalendarza,

  • zapisuje datę różnymi sposobami i odczytuje ją,

  • wie ile trwają pory roku,

  • umie przez odpowiedni zestaw kolorystyczny przedstawić na obrazie określoną porę roku,

  • próbuje rozróżnić brzmienie niektórych instrumentów,

Metody pracy:

  • pogadanka,

  • drama,

  • ćwiczeniowa,

  • praktycznego działania

Formy pracy:

  • zbiorowa jednolita,

  • indywidualna jednolita,

Środki dydaktyczne:

  • karty pracy, magnetofon, płyta CD, kartony, kredki, farby, kalendarze.

  • Przebieg zajęć:

    1. Uczniowie rozpoznają na ilustracjach różnych pór roku. Uzasadniają swoją odpowiedź.

    2. Uczniowie odgrywają scenki dramowe „Pory roku”

    3. Uczniowie czytają cicho ze zrozumieniem tekst inscenizacji. Wyszukują fragmenty na określony temat.

    4. Uczniowie przygotowują inscenizację na podstawie tekstu „Dary Nowego Roku”:

    • Nauczyciel przydziela role chętnym dzieciom,

    • Dzieci ćwiczą wyraziste czytanie wybranych fragmentów

    • Uczniowie czytają z podziałem na role,

    • Uczniowie próbują przedstawić twórczo postacie.

    1. Uczniowie przedstawiają insenizację na podstawie tekstu „Dary Nowego Roku” z wykorzystaniem rekwizytów wybranych przez siebie.

    2. Uczniowie śpiewają piosenki dotyczące pór roku.

    3. Uczniowie słuchają utworu Vivaldiego „Zima”, rozpoznają instrumenty grające zespołowo.

    4. Uczniowie uzupełniają zdania rzeczownikami.

    5. Uczniowie redagują wypowiedzi na temat „podarunków” zimy.

    6. Uczniowie przedstawiają środkami malarskimi ulubioną porę roku.

    7. Kalendarz - rok, pory roku, pisanie dat.

    8. Nauczyciel zadaje pracę domową

    Środki dydaktyczne:

    P. s. 44

    P. s. 44

    Magnetofon, płyta CD

    K. 31 ćw. 1,2

    K. 31 ćw. 3

    Karton, farby, kredki.

    KM.17

    K. 31 ćw. 4,5


    Pobierz cały dokument
    dary.nowego.roku.nauczanie.zintegrowane.doc
    rozmiar 32 KB