Konspekt lekcji
klasa 4
Temat cyklu : gry i zabawy ruchowe
Cele główne : gry i zabawy bieżne, skoczne
Motoryczność : siła, szybkość, zwinność, moc
Wychowawcze : samodoskonalenie, pomoc innym,
Miejsce zajęć : sala gimnastyczna
Liczba ćwiczących : 12
Pomoce : szarfy, woreczki, piłki lekarskie, piłki do koszykówki
Lp. |
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozowanie |
Metody |
Uwagi |
Część wstępna. |
|||||
1. |
Zorganizowanie grupy do zajęć. |
Zbiórka, raport, powitanie, podanie tematu lekcji. |
2 min. |
Frontalna, dwuszereg. |
|
2. |
Ćw. ożywiające |
Trucht dookoła sali połączony z krążeniami ramion w przód i w tył, krok odstawno-dostawny, przeplatanka. |
2 min. |
|
|
3. |
Ćw. T. Strz. |
W rozkroku skłony T. w przód i w tył. |
3x |
|
|
4. |
Ćw. T. Czoł. |
Skłony T. w lewo i w prawo. |
3x |
|
|
6. |
Ćw. T. Poprz. |
Skręty T. w lewo i w prawo. |
3x |
|
|
7. |
Ćw. T. Złoż. |
Skrętoskłony z dotknięciem PN LR i LN PR. |
3x |
|
|
8. |
Ćw. NN. |
Przysiady. |
X10 |
|
|
9. |
Ćw. RR. |
Pompki. |
X10 |
|
|
10. |
MM brzucha. |
Z przysiadu podpartego wyrzuty nóg w tył i powrót do postawy. |
X10 |
|
|
11. |
Ćw. szyi. |
PW: postawa zasadnicza, rozkrok, R: I skłon głowy w przód, II skłon głowy w tył, III skłon głowy w lewo, IV skłon głowy w prawo, PK jak PW.
|
30 sek. |
|
|
Lp. |
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozowanie |
Metody |
Uwagi |
Część główna. |
|||||
1. |
Organizacja grupy do zajęć. |
Podział grupy na 3 zespoły. |
|
|
|
2. |
Wyścigi. |
„Zwiąż, rozwiąż szarfę”, pierwszy dobiega do wyznaczonego miejsca, związuje szarfę, drugi rozwiązuje, itd.
|
Jedna seria.
Jedna seria
Jedna seria
Jedna seria
Jedna seria
Jedna seria |
|
|
Lp. |
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozowanie |
Metody |
Uwagi |
Część końcowa. |
|||||
1. |
Musztra. |
Rytmiczny marsz po obwodzie koła. |
1 min. |
|
|
2. |
Ćw. RR. |
Swobodne krążenia RR w przód i w tył. |
30 sek. |
|
|
3. |
Ćw. NN. |
W marszu unoszenie kolan wysoko, palce u nóg obciągnięte. |
30 sek. |
|
|
4. |
Ćw. T strz., ćw. oddechowe. |
Ręce założone na plecach. Marsz z głębokimi wdechami i wydechami. |
1 min. |
|
|
5. |
Zbiórka, pożegnanie. |
Zbiórka, krótkie omówienie lekcji pożegnanie. |
2 min. |
|
Zbiórka w półkolu. |