Imię i nazwisko studenta: Izabela Talaga
PLAN LEKCJI
Temat: School in the United Kingdom.
Klasa: IV
Cele lekcji: W czasie lekcji uczniowie będą ćwiczyli konstrukcję zdań w czasie Present Simple oraz słownictwo związane z przedmiotami szkolnymi i określaniem czasu.
Pomoce i dodatkowe materiały dydaktyczne: Worksheet- School in the UK, Podręcznik Steps in English 1
ETAPY LEKCJI
|
PRZEBIEG LEKCJI
|
Typ interakcji |
Czas |
|
CZYNNOŚCI WSTĘPNE |
Powitanie i sprawdzenie obecności Informacja o celach lekcyjnych |
N K |
2' |
|
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA |
Sprawdzenie zadania domowego - uczniowie odczytują opis swojego ulubionego dnia. |
N K |
4' |
|
ROZUMIENIE TEKSTÓW: - przed czytaniem - czytanie - po przeczytaniu |
1.Uczniowie wymieniają skojarzenia związane ze angielską szkołą. (brainstorming) 2.Nauczyciel zapisuje na tablicy oś czasu zapisując proces nauki w Wielkiej Brytanii: Primary School, Secondary School. 2.Uczniowie opisują co widzą na obrazkach dołączonych do tekstu. 3. Uczniowie czytają tekst. 4.Uczniowie rysują odpowiednie godziny na zegarach. |
N K |
10' |
|
ĆWICZENIE poznanych form i struktur gram., słownictwa |
1.Uczniowie zakreślają odpowiednią nazwę przedmiotu szkolnego zgodnie z rysunkami je przedstawiającymi. 2.Uczniowie zaznaczają odpowiednią godzinę zgodnie z zegarami je wskazującymi. 3.Uczniowie czytają tekst i uzupełniają go czasownikami z nawiasów w czasie Present Simple. 4.Uczniowie uzupełniają krzyżówkę czasownikami z ramki w trzeciej osobie liczby pojedynczej. |
N K |
14' |
|
MÓWIENIE
|
1.Uczniowie słuchają piosenki o ulubionym dniu Lin. 2.Uczniowie czytają tekst piosenki i dołączone do niej zdania, następnie korygują je zgodnie z tekstem. 2.Uczniowie w parach opisują swój ulubiony dzień i czynności, które wtedy wykonują. |
N K |
10' |
|
UWAGI
|
|
|
|