Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II a
Data: 09.10.2009r.
Ośrodek tematyczny: Zwierzęta hodowane przez człowieka.
Temat dnia: Nie przechodź obojętnie.
Cel główny: Kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się w kontaktach ze zwierzętami.
Cele operacyjne:
Uczeń:
ma pozytywny stosunek do zwierząt,
wypowiada się pełnymi zdaniami na dany temat,
dostrzega charakterystyczne cechy wyglądu zwierząt,
ustala kolejność zdarzeń zgodnie z przebiegiem akcji,
potrafi udzielić pomocy zwierzętom,
wymyśla dalsze losy bohatera,
wie jakie istotne cechy zawiera ogłoszenie,
umie odejmować od 12 z przekroczeniem progu.
Metody pracy:
pogadanka,
drama,
metoda aktywna (drzewko decyzyjne),
Formy pracy:
zbiorowa jednolita,
indywidualna jednolita,
Środki dydaktyczne:
karty pracy, kredki, drzewko decyzyjne.
Przebieg zajęć:
Najwierniejszy to przyjaciel domu i człowieka. Dobrym ludziom chętnie służy, na złych warczy, szczeka.
20. Podsumowanie dnia i samoocena.
|
Środki dydaktyczne:
P. s.47
Drzewko decyzjne
K. 43 ćw. 1,2
K. 43 ćw.3
K. 44 ćw. 1 kredki
K. 44 ćw. 2
Płyta CD, magnetofon
K. 44 ćw. 3
K.44 ćw. 4 |
Chłopiec zabiera psa do domu
Decyzja
Chłopiec pomaga psu, właściwie opiekuje się zwierzęciem, jest odpowiedzialny za niego
Cele, wartości
-Pies ma dobrą opiekę -znalazł -na miejsce -pies sam trafia -pies ma dobrą
-Pies jest szczęśliwy właściciela przychodzi właściciel do domu właściciela opiekę
-Chłopiec jest zadowolony i zabiera psa
Skutki pozytywne
-Rodzice są niezadowoleni -nie znalazł -pies jest -ludzie znęcają -brak miejsc
-Pies jest chory (wydatek) właściciela głodny się nad psem -usypiają go
-Zła opieka chłopca -właściciel nie chce -pies zdycha -pies błąka się
psa z głodu i pragnienia po ulicy
-właściciel bierze -dzieci znęcają się - potrącił go samochód
psa, ale go ponownie nad psem
wyrzuca - pies atakuje ludzi
-jest pogryziony
przez inne psy
-jest głodny
Skutki negatywne
chłopiec przygarnia psa chłopiec szuka pozostawia psa wypuszcza psa prowadzi
i pozostawia u siebie właściciela przy sklepie na wolność psa do
schroniska
Możliwe rozwiązania
Co zrobić z psem?
Sytuacja wymagająca podjęcia decyzji