4 (2226)

4 (2226)

ZADANIE 2

cel — nauczanie {doskonalenie przemieszczania się zawodników podczas organizowania działań obronnych).

wijaniu się ataku drużyny przeciwnej, a pozostali powracają na swoją połowę boiska. Po przejściu przeciwnika na ich połowę boiska, wszyscy zawodnicy przystępują do walki o piłkę.

rp. f

ZADANIE 3

cel — nauczanie (doskonalenie kolektywnych działań podczas odbierania piłki przeciwnikowi);

—    pressing

—    odbieranie piłki

—    organizowanie pozycji „spalony"

organizacja ćwiczenia — gra na dwie bramki n x n zawodników.

metodyka — ćwiczenie A. po przerwaniu ataku przez przeciwnika, drużyna natychmiast przystępuje do walki o odzyskanie piłki poprzez atakowanie piłkarza posiadającego piłkę, nie mniej niż dwoma zawodnikami.

W**

ZADANIE 4

cel — nauczanie (doskonalenie organizacji przewagi liczebnej na wycinku boiska po utracie piłki), organizacja ćwiczenia — gra na dwie bramki n x n zawodników.

metodyka — ćwiczenie A — po przerwaniu ataku przez przeciwnika, drużyna natychmiast'przysfępujelłó waHuo piłkę, atakując posiadającego piłkę zawodnika nie mniej niż dwoma zawodnikami, a pozostali przemieszczają się do strefy pozwalającej na zorganizowanie za zawodnikami przedniej linii przeciwnika pozycji „spalony".

ZADANIE 3

metodyka — ćwiczenie B. po przerwaniu ataku drużyny A, jej trzech zawodników natychmiast przeszkadza w roz-