3307665278

3307665278



Urszula Marek, Barbara Wiącek

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Typ szkoły: podstawowa

Etap kształcenia: I, klasa II

Rodzaj zajęć: zajęcia zintegrowane

Temat zajęć: Co wiemy o Fryderyku Chopinie?

Cele kształcenia:

1.    Cel ogólny:

•    utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości o wielkim polskim kompozytorze,

•    kształtowanie umiejętności kluczowych.

2.    Cele szczegółowe:

Uczeń:

•    wie, kim był Fryderyk Chopin, zna podstawowe informacje o artyście,

•    wie, jak należy zachować się na koncercie muzyki klasycznej,

•    czyta ze zrozumieniem,

•    rozwiązuje zadania tekstowe i łamigłówki,

•    pracuje z wykorzystaniem „komputera” zgodnie z podaną instrukcją,

•    zgodnie współpracuje w grupie.

Metody kształcenia: rozmowa kierowana, metody aktywizujące: burza mózgów, dyskusja Formy pracy: zbiorowa, grupowa Środki dydaktyczne i materiały:

krzyżówka, karty z zadaniami, portret Fryderyka Chopina, płyta CD z wybranymi utworami kompozytora, papierowe nutki, sztalugi lub tablica magnetyczna, komputer, drukarka Czas trwania zajęć: około 90 minut

Przebieg zajęć:

Uwaga! W czasie pracy uczniów w tle słychać wybrane fragmenty utworów Chopina (nauczyciel decyduje, w których momentach). Prezentacje mogą następować po rozwiązaniu części zadań, a zaproszenia mogą zostać opracowane po przejściu do pracowni komputerowej (zależnie od warunków) - wtedy poszczególne etapy zajęć będą się powtarzać.

1



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Monika OdonSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa Etap kształcenia: I i II, klasy I-VI Rodzaj
Joanna Józefowicz, Beata NowaczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa Etap kształcenia:
Małgorzata Balcerowska, Anna KoludoSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: gimnazjum Etap kształcenia: III, kla
Anna GórkaSCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI SZKOLNEJ Typ szkoły: podstawowa Etap kształcenia: II, klasy
Grażyna ModrzewskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa, gimnazjum Etap kształcenia: II (klasa VI)
Joanna Józefowicz, Beata NowaczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa (klasa VI) Etap
Elżbieta ŚwierczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: ponadgimnazjalna (liceum
Elżbieta ŚwierczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: ponadgimnazjalna, liceum ogólnokształcące Etap
Barbara Czułowska *p&Łtńieęadla klas szkoły podstawowej Zanim zoatanie&z gimnazjatiatą...
Autor: Urszula ZawadaSCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ Tytuł cyklu: „Matem
Michał SzkudlarekSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: ponadgimnazjalna (liceum ogólnokształcące) Etap
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA > Na podbudowie szkoły podstawowej 30 miejsc Klasa wielozawodowa jest d
nauczanie dla klas 1 - 3 szkoły podstawowej. 1 etap edukacyjny. Obowiązujące podręczniki „New
91.    WIĄCEK, Urszula Witaminki: scenariusz zajęć świetlicowych w szkole podstawowej
Scenariusz zajęć dla uczniów klas I-III szkoły podstawowejTemat: „Poznaj Marię, dziewczynkę,
Scenariusz zajęć dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynkę, która
Scenariusz zajęć dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej Temat: „Poznaj Marię, dziewczynkę, która

więcej podobnych podstron