9742848631
Michał Szkudlarek
SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Typ szkoły: ponadgimnazjalna (liceum ogólnokształcące)
Etap kształcenia: IV
Rodzaj zajęć: lekcja języka angielskiego
Temat zajęć: Chopin - exemplary patriot (Chopin - przykładny patriota)
Cele kształcenia:
1. Cele ogólne:
• doskonalenie umiejętności płynnego wypowiadania się, czytania oraz słuchania ze zrozumieniem,
• rozwijanie umiejętności prawidłowego korzystania ze współczesnego źródła wiedzy - Internetu.
2. Cele szczegółowe:
Uczeń:
• czyta tekst, aby ustalić najważniejsze wydarzenia w życiu słynnego kompozytora,
• interpretuje utwór muzyczny, kojarząc z nim ważne wydarzenia z historii Polski,
• łączy czytany tekst z adekwatną do niego ilustracją,
• buduje dialogi (pytania o drogę, wskazywanie drogi) na podstawie wprowadzonego wcześniej słownictwa,
• rozwiązuje quiz dotyczący życia i twórczości słynnego kompozytora, korzystając z dostępnych źródeł.
Metody kształcenia: praca z tekstem czytanym oraz słuchanym, pogadanka, praca
z materiałem stymulującym
Formy pracy: indywidualna, w parach, zbiorowa
Środki dydaktyczne i materiały:
karty pracy, magnetofon/ odtwarzacz CD, Internet (do zadania domowego)
Czas trwania zajęć: 2 x 45 minut
Przebieg zajęć:
I. Faza początkowa lekcji - 5 minut
Warm-up (zadanie wprowadzające tematykę lekcji - temat nie pojawia się na tablicy, zostanie ustalony pod koniec lekcji)
Wyszukiwarka
Podobne podstrony:
Elżbieta ŚwierczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: ponadgimnazjalna, liceum ogólnokształcące EtapElżbieta ŚwierczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: ponadgimnazjalna (liceumJoanna Józefowicz, Beata NowaczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa (klasa VI) EtapNazwa szkoły: Informacyjne Liceum Ogólnokształcące „Computer College” IDMichał Fau MATURACHEMIA Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum Nowa podstawaUrszula Marek, Barbara WiącekSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa Etap kształcenia: I, klasaGrażyna ModrzewskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa, gimnazjum Etap kształcenia: II (klasa VI)Budujemy „Dream Team" Scenariusz zajęć dla szkoły ponadgimnazjalnej Opracowanie: AnnaTypy szkół wchodzących w skład PZS w Lędzinach SZKOŁY MŁODZIEŻOWE Liceum Ogólnokształcące: -Michał Fau MATURACHEMIA Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum Nowa podstawaMichał Fau MATURACHEMIA Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum Nowa podstawaMonika OdonSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa Etap kształcenia: I i II, klasy I-VI RodzajJoanna Józefowicz, Beata NowaczyńskaSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: podstawowa Etap kształcenia:Statystyka przyjętych dla szkoły VIII Liceum Ogólnokształcące, Gdańsk Oddział/Grupa LimitMichał Fau MATURACHEMIA Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum Nowa podstawaMałgorzata Balcerowska, Anna KoludoSCENARIUSZ ZAJĘĆ Typ szkoły: gimnazjum Etap kształcenia: III, klaTYP SZKOŁY liceum ogólnokształcące technikum zasadnicza szkoła zawodowa PROCENT KANDYDATÓW,TYP SZKOŁY PROCENT PRZYJĘTYCH liceum ogólnokształcące 45% technikum 42% zasadniczaLiceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Jeśli jesteś absolwentem gimnazjum, szkoły zasadniczej lubwięcej podobnych podstron